Antykoncepcja przyczyną zakrzepicy i wylewów?

05 Kwietnia 2009

Przy nadmiernej wadze antykoncepcja może doprowadzić do wyżej wymienionych schorzeń.

Antykoncepcja przyczyną zakrzepicy i wylewów?

Antykoncepcyjne środki doustne są bardzo wygodne i cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród par, które mają długi staż, a nie chcą mieć dzieci. Ponad 1/4 kobiet wybiera ten sposób zabezpieczenia przed niepożądaną ciążą. Przyjmując tabletki hormonalne, trzeba sobie jednak zdawać sprawę z konsekwencji, jakie mają dla naszego organizmu i zdrowia.

Z badań doktor Anne Szarewski, specjalistki od planowania rodziny z The Margaret Pyke Centre w Londynie, wynika, że pigułki antykoncepcyjne mogą powodować zakrzepy:

„Pigułki antykoncepcyjne niosą ze sobą małe ryzyko zakrzepów, które mogą utkwić w płucach lub mózgu. U kobiet otyłych ryzyko ich wystąpienia jest znacząco większe”.

Lekarze, przepisując środki antykoncepcyjne, powinni patrzeć na wagę kobiet i dostosowywać do niej metody zapobiegania ciąży. W przypadku otyłych pacjentek warto sugerować zmianę diety, tak by zminimalizować ryzyko wystąpienia zakrzepicy czy wylewu. Tym bardziej że w niektórych przypadkach terapia hormonalna skutkuje nadprogramowymi kilogramami.

Zobacz także:

Rewolucyjna antykoncepcja dla kobiet już w Polsce

Wasze listy: „Pomóżcie mi dobrać metodę antykoncepcji”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (68)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-04 14:34:00

[quote="Gosc"]własnie jezeli ktos w rodzinie chorował na zkrzepice to nic dziwnego ze dziewczyna przyjmujaca hormony takze zachorowała... paranoja... [/quote] Zastanów się zanim wygłosisz taki pogląd. Mnie udało się uratować ale znam dziewczynę która zmarła w wieku 21 lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-04 14:30:00

O mało nie straciłam życia. W lewej nodze zrobil mi sie zakrzep. Mał brakowało a skończyłoby sie tragocznie . Brałam marwelon przez 8 lat. Był przyczyna zakrzepicy. Przestrzegam wszystkie dziewczyny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-28 10:53:00

tabletki barzdo szkodza zdrowiu kobiety jak i pozniej przy rozwojudziecka w czsie ciazy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-28 10:51:00

tak zgadzam sie z tymi badaniami ja nie stosuje antykoncepcji doustnej ani zadnej innej tylko stosyje naturalne metody

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-12 14:14:00

a ja po tabletkach dostała zakrzepicy w żyłach i ledwo wyratowałam się z niej zaledwie po niecałym opakowaniu tabletek anty i u mnie w rodzinie nigdy nie było przypadku zakrzepicy wszyscy zdrowi. lekarze powiń ostrzegać niestety moja lekarz mnie nie ostrzegła nic nie mówiła o skutkach jakie moa być tylko o tym ze to dobre dla mnie niestety teraz sie od 3 miesięcy leczę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-09 09:56:00

własnie jezeli ktos w rodzinie chorował na zkrzepice to nic dziwnego ze dziewczyna przyjmujaca hormony takze zachorowała... paranoja...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 23:41:00

[quote="Gosc"]Są czynnikiem ryzyka zachorowania na raka piersi - badania naukowe.[/quote] Zmniejszają szanse (i to dużo) zachorowania na raka jajników - badania naukowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 18:37:00

ja mam 170 cm wzrostu ważę 60 kg i dostałam zakrzepicy od plastrów antykoncepcyjnych, bardzo dziekuję za taką antykoncepcję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 13:53:00

[quote="Karolinusia"][quote][b]myszak[/b] Moja kolezanka, młoda, drobna, wysportowana osoba, ktora nie pali, nie pije nabawila się zakrzepicy od hormonow. [/quote] Skoro taka Mądra (bo nie pije nie pali i ćwiczy) to tak ciężko było jeszcze trochę tej mądrości wykrzesać, zastanowić się czy nikt z rodziny zakrzepicy nie miał i badać (REGULARNIE) czas krzepnięcia krwi? A była taka mądra... Jak wszystkie które głupoty gadają. Najlepiej zrzucić bezpłodność i inne problemy na tabletki. Tylko skąd pewność że przed braniem nie było się bezpłodnym, lub czy sie nie miało skłonności do chorób. Tabletki anty mogą pogorszyć sytuację gdy ma sie jakieś problemy zdrowotne lub predyspozycje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 09:06:00

ja również uważam ze tabletki anty są złe zatrzymóją wode w organiźmie skutki sa widoczne dopiero po latach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz