Zapomnij o fitnessie i bieganiu. Spróbuj... boksu

31 Października 2017

Zwiększa poczucie bezpieczeństwa, poprawia koordynację ruchową, sprzyja odchudzaniu i likwidowaniu cellulitu – długo można wyliczać zalety płynące z treningu bokserskiego.

boks dla kobiety

Gdyby jeszcze kilka lat temu ktoś powiedziałby Magdzie, że będzie trenowała boks, to pewnie kazałaby mu puknąć się w czoło. „Nigdy nie przepadałam za sportem, a już tym w szczególności. Widok dwóch mięśniaków okładających się po twarzach zawsze mnie przerażał” – przyznaje 30-latka z Lublina.

Nic dziwnego, że początkowo nie chciała nawet słyszeć o pomyśle przyjaciółki, by wybrać się na zajęcia bokserskie dla kobiet, prowadzone w jednym z lubelskich klubów. W końcu jednak dała się przekonać. „Nie chciałam robić przykrości koleżance. Pomyślałem, że pójdę na pierwszy trening i na tym się skończy, bo pewnie będzie to porażka. Stało się jednak inaczej” – opowiada Magda, która już od ponad roku regularnie uczestniczy w treningach pięściarskich i – jak przyznaje – dziś nie wyobraża sobie bez nich życia.

„Zajęcia są dość hardkorowe, wyczerpujące i ogólnorozwojowe, a prawdziwe boksowanie to tylko niewielki ich fragment. Efekty są jednak imponujące, nigdy nie miałam tak wysportowanej sylwetki, a cellulit stał się tylko wspomnieniem. Mogę się pochwalić świetną kondycją, a każde zajęcia dają taką dawkę endorfin, że później przez cały dzień chodzę jak naładowana” – zachwala młoda kobieta. „I wbrew temu, czego się obawia wielu moich znajomych, nie chodzę z posiniaczoną twarzą” – śmieje się Magda.

Polecamy także: Nie wiesz, jak ubrać się na siłownię? Szczery wpis tej blogerki rozwiewa wszelkie wątpliwości!

Takich entuzjastek boksu przybywa w błyskawicznym tempie. Także wśród gwiazd show-biznesu. „Widzę po sobie, że świetnie rozładowuje negatywne emocje. Na takim treningu można wyżyć się, a przy tym fajnie spędzić czas” – przekonuje  w jednym z wywiadów Sylwia Nowak, piosenkarka i aktorka znana z „Miłości na bogato”, „Na wspólnej”, czy drugiej części „Wkręconych”.

Od boksu uzależniła się również Ewelina Lisowska. „Poszła na trening, by przygotować się do klipu do piosenki „Zrób to”. Ale tak się jej to spodobało, że zaczęła boksować kilka razy w tygodniu” – opowiada znajomy piosenkarki w „Fakcie”.

Ponoć ten sport stał się dla gwiazdy odreagowaniem złych emocji spowodowanych zawodem miłosnym. „Czuła się upokorzona jako kobieta, że jej narzeczony przyniósł jej tyle wstydu. Teraz boks to jej sposób na uporanie się ze wszystkimi problemami” – tłumaczy informator tabloidu. Przy okazji Lisowska zauważyła pozytywne zmiany w swoim wyglądzie, ponieważ schudła kilka kilogramów. „Cieszy się więc, że boksowanie przekłada się też na jej ciało, a nie tylko ducha” – dodaje znajomy gwiazdy.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz