Wskocz na rolki - co da Ci taka forma ruchu?

18 Kwietnia 2015

Bieganie, rower czy nordic walking są nie dla ciebie? Kup parę rolek, a zyskają na tym twoje zdrowie i dusza.

Miranda Kerr

Zanim łyżworolki podbiły świat, całkiem nieźle radziły sobie wrotki. Pierwszy sprzęt tego typu – z kółkami po obu stronach mocowanymi do butów – pojawił się już w XVIII wieku. Przez dziesięciolecia były one dostępne w niezmienionej formie. Z czasem zaczęto je jednak udoskonalać. Dopiero w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych zastosowano łożyska kulkowe, a kółka pokryto gumą, którą po kilku latach zastąpiono poliuretanem. Rolki dzięki temu stały się bardziej wytrzymałe na ścieranie. Były również skrętne i wyposażone w hamulec. Sznurówki zastąpiono klamrami.

Współczesne rolki posiadają cztery kółka. W łyżworolkach można wymienić wkłady, zamieniając kółka na płozy, dzięki czemu błyskawicznie zamienimy nasze rolki na łyżwy.

Czy warto zaopatrzyć się w taki sprzęt?

Zdecydowanie tak! To ciekawa alternatywa dla innych aktywności sportowych. Nie wymaga szczególnych umiejętności – jeździć na rolkach można się bardzo szybko nauczyć. Jeśli chcesz zacząć przygodę z rolkami, warto pomyśleć o ochraniaczach na kolana oraz łokcie i o kasku, które będą chronić cię podczas upadku, a tych – zwłaszcza na początku – może być sporo. Strój powinien być dopasowany do ciała i niekrępujący ruchów.

Niewątpliwym atutem jazdy na rolkach jest fakt, że to sport uprawiany na świeżym powietrzu. Taka aktywność pozwoli ci się porządnie dotlenić i bardzo korzystnie wpłynie na cały twój organizm. Wszystkie narządy będą dzięki temu funkcjonować bez zarzutu. Złapiesz promienie słoneczne, które odpowiadają za produkcję witaminy D w organizmie. Dotleni się również twój mózg, co korzystnie wpłynie na pamięć, samopoczucie i koncentrację.

Jazda na rolkach to znakomity sposób, by zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę, poprawić ukrwienie i jędrność skóry, pozbyć się cellulitu, poprawić kondycję, szybkość, gibkość i wytrzymałość. Rolki świetnie wpływają też na stawy. Godzina jazdy na rolkach pozwala spalić kilkaset kalorii. Jazda na łyżworolkach pozwoli ci wysmuklić i wzmocnić nogi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-18 10:14:57

re: Wskocz na rolki - co da Ci taka forma ruchu?

artykuł o rolkach a na zdjęciu wrotki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-18 08:46:03

re: Wskocz na rolki - co da Ci taka forma ruchu?

oj tak, uwielbiam rolki!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1