Trening w wodzie - najszybszy sposób na schudnięcie i piękną figurę!

09 Maja 2015

Jeśli chcesz schudnąć, wysmuklić sylwetkę i wzmocnić się, zamień siłownię na basen.

trening w wodzie

Wiosna to czas, gdy zrzucamy ciepłe ubrania i odsłaniamy więcej ciała. Niestety, po zimie nasza sylwetka często pozostawia wiele do życzenia. Rezygnacja z ćwiczeń i stosowanie wysokokalorycznej diety skutkują dodatkowymi kilogramami, utratą jędrności skóry i brakiem mięśni. Najwyższy czas wziąć się za siebie! Zwłaszcza że do lata coraz bliżej, a trudno na plaży siedzieć w swetrze do kolan… Jeśli chciałabyś szybko zobaczyć efekty, zamiast kupować karnet na siłownię albo na zumbę, rozważ trening w wodzie. Dlaczego? Atutów takiej formy aktywności jest bardzo dużo.

Zdrowie i zgrabna figura

Ćwiczenia w wodzie są dużo łatwiejsze niż inna forma treningu. Odciążają kręgosłup i wzmacniają go, dlatego jeśli masz z nim problemy i ćwiczenia siłowe nie są w twoim przypadku wskazane, rozważ aqua aerobik. Trening w wodzie wzmacnia stawy, korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego. Dzięki niemu wzmocnisz całe ciało, zapewnisz sobie zdrowie i poprawisz kondycję fizyczną. Aqua aerobik usprawnia metabolizm i krążenie, dotlenia komórki i zapewnia spokojny sen w nocy.

Trening w wodzie to jednak przede wszystkim świetny sposób na pozbycie się niechcianych kilogramów, wymodelowanie sylwetki i ujędrnienie skóry. Oto opinia Marioli, jednej z internautek: „Wszystko zależy od instruktora. Brałam udział w takich zajęciach z aqua aerobiku, że jeszcze nigdy nie czułam się tak zmęczona. Tempo i rodzaj zajęć sprawiały, że najszybciej schodziło ciałko z dolnych partii (rewelacja)”. Aqua aerobik jest więc znakomitym sposobem, by pozbyć się tkanki tłuszczowej z tych części ciała, które wymodelować najtrudniej – oczywiście pod warunkiem, że przykładasz się do ćwiczeń i nie stosujesz wobec siebie taryfy ulgowej.

Trening, który daje w kość

Helena, która pisze na forum GoldenLine, ćwiczenia w wodzie uważa za bardzo przyjemne. „Przede wszystkim nie odczujesz zmęczenia jak na zwykłym aerobiku. Nie obciąża stawów” – tłumaczy. Dodając, że jeśli ktoś nie lubi się pocić na sali, trening w wodzie rozwiąże ten problem. O nieodczuwaniu zmęczenia pisze też inna internautka: „Fajne ćwiczenia. Na początku masz wrażenie, że lajtowe (bo w wodzie, chłodniej, odczucie mniejszego wysiłku itp.), a po godzinie jesteś tak zmachana, że aż miło”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kaisa
(Ocena: 5)
2015-05-09 11:21:27

re: Trening w wodzie - najszybszy sposób na schudnięcie i piękną figurę!

super sprawa, szkoda tylko że te zajęcia są tak cholernie drogie....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1