Trening obwodowy - na czym polega?

21 Kwietnia 2014

Jak uzyskać duże efekty w krótkim czasie? Stawiając na trening siłowy. Jest intensywny i bardzo efektywny.

fitness

Trening obwodowy uważany jest za jedną z lepszych form ćwiczeń dla początkujących. Wykonywany systematycznie daje szybkie rezultaty. Dzięki treningowi obwodowemu rzeźbimy sylwetkę i pozbywamy się tkanki tłuszczowej. Ciało się ujędrnia, wysmukla, wzmacnia. Zwiększa się wytrzymałość, mięsnie się rozwijają. Trening obwodowy jest uniwersalny – ćwiczyć w ten sposób mogą osoby w różnym wieku. Kobiety i mężczyźni. Ci, którzy chcą schudnąć, oraz ci, którzy chcą zbudować masę mięśniową.

W czasie treningu obwodowego do pracy zostają zaangażowane wszystkie podstawowe mięśnie – nóg, brzucha, ramion, pleców, barków itp. Ćwiczenia wykonuje się jedno po drugim, nie robiąc przerw (w ten sposób powstaje obwód). Taki trening jest dość krótki, ale bardzo intensywny. W trakcie ćwiczeń wykonujemy znacznie cięższą pracę niż w czasie normalnego treningu siłowego. Ważne jest jednak, by następujące po sobie ćwiczenia angażowały różne mięśnie.

Podstawy

Ideą treningu obwodowego jest fakt, że konkretne mięśnie odpoczywają wtedy, gdy ćwiczysz inne. Taka forma treningu sprawia, że dla uzyskania efektów nie musisz już poświęcać czasu na trening kardio – a ten zalecany jest po tradycyjnym treningu siłowym. By spalić tkankę tłuszczową, ćwiczenia powinny być intensywne, z przerwą jedynie na zmianę przyrządu. Ćwiczyć należy minimum trzy razy w tygodniu. Pamiętaj o dniu przerwy na regenerację (najlepiej trenować co drugi dzień. W dniach, gdy odpoczywasz od treningu siłowego, możesz np. wykonać trening kardio).

Ćwiczenia zacznij od rozgrzewki – powinna trwać 3-5 minut. Może być to trucht w miejscu, pajacyki, wymachy ramionami, podskoki, sesja na stepperze itp. Ważne, by pobudzić organizm do pracy, rozgrzać mięśnie.

Po treningu konieczny jest tzw. cool down (ochłodzenie organizmu) – na tym etapie należy się rozciągnąć i uspokoić oddech, wykonując ćwiczenia o niskiej intensywności. Dzięki temu unikniemy zakwasów i kontuzji.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
3.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

maryśka85
(Ocena: 5)
2017-05-29 12:13:22

Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana – www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening u suplementację(bo to też istotne). Jest taki pakiecik na stronie i można go od ręki zamówić. Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało – tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka! Ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam ten okropny tłuszcz z brzucha! Znowu pokochałam moje ciało i chętnie chodzę na basen, a tym sezonie wybieram się do Egiptu i już nie mogę się doczekać jak tylko założę strój kąpielowy. Warto zajrzeć dziewczyny www.igortreneronline.pl bo jest tam teraz rabat 50 na wszystkie plany i pakiety 

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gabi
(Ocena: 5)
2014-04-21 11:06:37

re: Trening obwodowy - na czym polega?

Ciekawe. Ja tak sobie właśnie myślę, że chciałabym zostać instruktorką fitness. Od dawna ćwiczę, chciałabym prowadzić zajęcia i pomagać ludziom w dążeniu do ładnej sylwetki. Jakieś pomysły gdzie "instruktora fitness" można skończyć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-04-21 11:46:09

awf

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-04-21 14:16:09

tkkf

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Genesis
(Ocena: 5)
2014-04-21 17:45:38

Kursy, koszt ok 700-900 zł, w zależności od miasta. Wyżyć się z tego nie da ale jeżeli to lubisz i chcesz zarobić dorywczo to polecam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-04-22 15:37:06

Można założyć własną siłownię

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Feel free to visit my site: Dona
(Ocena: 4)
2016-09-06 04:20:33

The comp plans employ a numerous matrixes, matching and fast start bonuses, royalties, trips, cars and global pools as incentives to perform. "The Donald" fully endorses not simply multi level marketing, but ACN as well. Donald Trump says until this MLM Opportunity is made for everyone, which even they are involved with it personally for the same level choosing, like a distributor.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2014-04-21 10:08:02

re: Trening obwodowy - na czym polega?

Widać, że to Jilian Michaels, bardzo przypomina też Naszą rodzimą Ewkę Chodakowską ;) Ameryki nie odkryłyście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
lol
(Ocena: 1)
2014-04-21 09:43:25

re: Trening obwodowy - na czym polega?

nie drogie Czytelniczki, to nie autorki wymyśliły te ciekawe pomysły na trening, jest to opisany program 30 Day Shred, Jillian Michalels :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-04-21 11:06:24

a myślisz, że Michaels pierwsza to wymyśliła???????? hahahahahahhahaah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2014-04-21 11:45:07

oczywiście, że nie ! jednak Jillian stworzyła swój zestaw ćwiczeń oparty o założenia treningu obwodowego, a autor artykułu po prostu opisał jej trening od początku do końca i nawet nie podał źródła :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz