Jak pozbyć się zakwasów?

25 Maja 2016

Zakwasy skutecznie zniechęcają do kolejnych treningów. Jak pozbyć się ich w najprostszy sposób?

sposoby na zakwasy

Lato już u progu. To moment, w którym wiele kobiet zaczyna panikować, ponieważ zdają sobie sprawę z dopuszczonych przez siebie zaniedbań. Brak ruchu oraz zimowe podjadanie smakołyków nie pomagają w uzyskaniu perfekcyjnej sylwetki, jednak dociera to do winowajców z pełną świadomością dopiero wraz z widokiem ciała okrytego skąpym, letnim strojem. Wtedy pojawia się panika i żarliwe postanowienie o rozpoczęciu intensywnych ćwiczeń. Ten sportowy boom kończy się jednak zazwyczaj już po pierwszym treningu. Powodem są zakwasy.

Bardzo łatwo o zniechęcenie i rezygnację ze sportu, kiedy organizm przeżyje szok. To zupełnie zrozumiała postawa, ale częściowo jest ona skutkiem wcześniejszego zaniedbania i niezbyt rozsądnego podejścia to odchudzania. Co można zrobić, żeby pozbyć się zakwasów? Na szczęście jest kilka bardzo skutecznych sposobów.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
3.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-14 11:37:23

Widzę kilka sposobów na to, żeby pozbyć się zakwasów, u mnie na regenerację organizmu bardzo dobrze działają kąpiele solankowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anapolis
(Ocena: 3)
2016-07-05 16:02:30

Odróżnijmy zakwasy od mikrourazów. Zakwasy to efekt gromadzenia sie kwasu mlekowego w mięśniach, ból pojawia sie zaraz po treningu i trwa do kilku godzin. Łatwo możemy się tego pozbyć "wypłukując" się dużą ilością wody. Z mikrourazami jest gorzej. Mięśnie muszą się zregenerować. Nalezy dostarczyć im wody i pełnowartościowego białka. Większe mięśnie np uda czy plecy regenerują sie 2-4 dni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-05-25 16:17:20

re: Jak pozbyć się zakwasów?

kisiel, hahaha, dobre! to teraz proszę o wyjaśnienie jak to niby działa. :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-25 10:25:06

re: Jak pozbyć się zakwasów?

PRZEDE WSZYSTKIM STRETCHING!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1