Dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

03 Grudnia 2015

Poznajcie 7 powodów!

zumba

Zumba to mieszanka elementów tańców latynoamerykańskich wraz z elementami fitnessu. I choć taniec ten powstał w Kolumbii w latach 90., dziś kocha i uprawia go wiele kobiet na całym świecie. Trudno zresztą dziwić się tej miłości, bowiem ta forma aktywności niesie dla naszego ciała naprawdę wiele korzyści!

Nie wierzycie? Poznajcie więc 7 powodów, dla których warto wybrać się na trening zumby!

1. Szybkie spalanie kalorii

Każda aktywność fizyczna sprawia, że spalamy kalorie, ale czy wiecie, że podczas treningu zumby "gubimy" ich prawie 800? Dla porównania - w trakcie zajęć fitness czy godzinnej jazdy na rowerze spala się zaledwie 400 kalorii.

2. Szybko widoczne efekty

Regularne uczęszczanie na treningi zumby powoli wam w szybkim tempie zrzucić parę zbędnych kilogramów, a nie oszukujmy się, czy nie o tym marzy każda z nas?

3. Wpływ na wszystkie partie ciała

Wybierając ćwiczenia na siłowni, należy pamiętać, aby je różnicować, tak by później nie płakać nad nieproporcjonalną sylwetką. Decydując się z kolei na trening zumby nie musicie się już martwić o efekty, ponieważ w trakcie tych ćwiczeń angażujecie do pracy wszystkie swoje mięśnie, a to oznacza pięknie wysmuklone i wyrzeźbione ciało!

4. Coś dla ciała i dla ducha

Czy może być coś lepszego niż połączenie energetycznej muzyki i pracy nad własną sylwetką? Odpowiadamy - nie ma! ;)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Jaga
(Ocena: 5)
2015-12-28 23:23:25

re: Dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

zumbę uwielbiam, tylko jak boli kolano to używam żelu rozgrzewającego floslek z arniką

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agnieszka
(Ocena: 5)
2015-12-07 20:05:38

re: Dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

Myślę, że nie tylko warto ćwiczyć zumbę. Każda aktywność dobrze wpływa na organizm. A dlaczego? Polecam zajrzeć i poczytać, a odpowiedź nasunie sie sama. (Bardzo ciekawy artykuł. Więcej w tym temacie znajduje się w równie ciekawym artykule ( www.kreatywna.pl/zdrowie/siedzenie-rownie-szkodliwe-jak-papierosy/)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 4)
2015-12-04 08:24:01

re: Dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

Zumba nie jest zła. Z tego co wiem to najważniejsze jest aby dobrze rozłozyć wysiłek tak aby najwięcej ćwiczyc wtedy kiedy palimy tłuszcz a nie cukier. W książce Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii jest to ładnie opisane. Do sylwestra coraz bliżej a wiem po sobie , ze jak sie chce to mozna ładnie schudnąc

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1