Czym są treningi grupowe? (Dają lepszy efekt niż ćwiczenia solo!)

29 Maja 2014

Nie wszyscy chcą i lubią ćwiczyć solo. Dla miłośników ćwiczeń w grupie – i na świeżym powietrzu – dobrą opcją będą treningi grupowe.

fitness

W czerwcu 2013 na Polu Mokotowskim zebrało się blisko 4 tys. osób, które razem z trenerką Ewą Chodakowską wzięły udział w treningu otwartym. Teraz Chodakowska ma w planach próbę pobicia rekordu Guinnessa w największym treningu fitness świata. Wielki trening grupowy ma się odbyć 7 czerwca na stadionie Legii Warszawa, który może pomieścić nawet 30 tys. osób.

Fani „trenerki wszystkich Polek”, których na Facebooku jest ponad milion, już zapowiadają swój udział w treningu. „Bilet lotniczy kupiony, ekipa doprawdy mała, ale gotowa, jeszcze tylko muszę siostrze oznajmić, że musi mnie przenocować. Pozdrowienia z Köln” – napisała jedna z internautek. Osób, które chcą wziąć udział w tym przedsięwzięciu, jest znacznie więcej – tak przynajmniej wynika z ich wypowiedzi. I trudno się dziwić. Po modzie na aerobik oraz siłownię przyszedł czas na treningi grupowe, które zyskują dużą popularność wśród Polaków.

Nie zamykaj się na innych

Treningi grupowe to, jak wskazuje ich nazwa, ćwiczenia fizyczne wykonywane przez wiele osób. – Trening w grupie jest po to, aby poznawać nowych ludzi, nie zamykać się, żeby być otwartym i robić coś razem. Poza tym, jeśli trenujesz, twoje ciało staje się sprawniejsze. Jesteś w stanie radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami, jakie na ciebie czekają w życiu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Piotr Błaszczyk, fitness marketing manager Reebok Polska.

Treningi grupowe często odbywają się na świeżym powietrzu. Może być to wspólna jazda na rowerze czy rolkach albo jogging, sesja jogi lub fitness. Dzięki ćwiczeniom poza domem nie tylko ciało jest sprawniejsze, ale także nasz umysł. Ruch wpływa pozytywnie na kondycję psychiczną, dotleniamy się, a to usprawnia pracę serca, mózgu i układu oddechowego. Tempo przemiany materii jest szybsze, organizm prędzej pozbywa się toksyn, a ciało ujędrnia się i wysmukla. Ruch w plenerze wzmacnia też odporność i wpływa na wytwarzanie serotoniny, która odpowiada za dobry nastrój.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-30 13:27:03

re: Czym są treningi grupowe? (Dają lepszy efekt niż ćwiczenia solo!)

Dla mnie treningi grupowe to jedyne sensowne rozwiązanie. Mam zerową motywację żeby ćwiczyć sama, a ćwicząc ze znajomymi w klubie fitness (polecam każdemu ćwiczenia w systemie tabata), czy z ukochanym w jakimś parku - traktuję to jak zabawę. Miło spędzam czas, jest dużo śmiechu, a kilogramy lecą i ciało się ujędrnia. Wydaje mi się, że najlepsze rezultaty osiągają te dziewczyny, które nie myślą o treningach w kategorii zła koniecznego. Jak już ktoś zauważy frajdę w ćwiczeniach, to nie będzie wiedział kiedy i się wciągnie w rytm :) Wszystko zależy od podejścia. Mi treningi z kimś świetnie służą, sama jakoś nie czuję potrzeby i chęci do ruszania tyłka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-29 01:27:40

re: Czym są treningi grupowe? (Dają lepszy efekt niż ćwiczenia solo!)

pierwsza!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-29 11:52:19

gratuluję, wygrałaś talon na ku rwę i balon

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2014-05-29 17:45:53

bardzo "inteligentna" odpowiedz wieśniaku ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-05-29 18:07:15

odpowiedź adekwatna do posta :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1