Czy warto mieć osobistego trenera?

28 Grudnia 2013

Trwa moda na trenerów personalnych. Czy warto go mieć, po co i ile to kosztuje?

fitness

Ewa Chodakowska to dziś najbardziej znana trenerka w Polsce. Sprawiła, że Polki wstały z kanapy i zaczęły ćwiczyć. Dzięki niej kobiety trenują w domu, uprawiają sport, chodzą na fitness i siłownię… Bo ruch pod każdą postacią jest zdrowy, tylko nie zawsze wiemy, od czego zacząć i jak się za to zabrać. Tymczasem za granicą normą jest korzystanie z pomocy osobistego trenera, którego wiedza szczególnie na początku naszej przygody z treningiem jest nieoceniona.

Najlepsi zarabiają krocie

W Polsce zawód trenera personalnego raczkuje, choć na przestrzeni ostatnich paru lat wiele zmieniło się w tej kwestii na korzyść. Ale na przykład w Stanach Zjednoczonych, kolebce treningu personalnego, trenerów osobistych jest około ćwierć miliona. Ci najlepsi, trenujący z gwiazdami, zarabiają krocie – np. Jake Steinfeld, który jest nie tylko trenerem fitness, ale także aktorem, osobowością medialną, autorem książek i poradników, dorobił się olbrzymiego majątku o wartości, bagatela, 600 mln dolarów! Do najbardziej znanych klientów Steinfelda należą, między innymi, Steven Spielberg i Harrison Ford – temu ostatniemu pomógł w budowaniu muskulatury podczas kręcenia filmów o przygodach Indiany Jonesa.

W Polsce korzystanie z usług trenera osobistego to wciąż rzadkość, głównie ze względu na cenę. Za godzinę pracy takiego fachowca trzeba zapłacić 50-300 zł, dla wielu Polaków jest to więc cena zaporowa. Co prawda, jeśli wykupimy pakiet kilku zajęć, kwota zmaleje, mimo to takie usługi wciąż są dobrem luksusowym.

Czy warto więc za nie płacić?

Niewątpliwie korzystanie z pomocy osobistego trenera ma wiele zalet. Gdy zaczynamy przygodę z treningiem, nie mając zielonego pojęcia na temat ćwiczeń, anatomii i szeroko pojętego zdrowia, możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Trener osobisty pełni wtedy nieocenioną rolę – dopasuje najlepszy dla nas zestaw ćwiczeń, nauczy prawidłowej techniki treningu, dostosuje ćwiczenia do naszych potrzeb i celu, jaki chcemy osiągnąć, powie, w jakim tempie i jak długo musimy trenować itp. Tej wiedzy zwykle nie mamy, gdy pierwszy raz przychodzimy na siłownię. To dlatego trening jest często nieefektywny, a kontuzje zdarzają się bardzo często.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Pacia Jasińska
(Ocena: 5)
2016-11-15 16:56:20

Oczywiście że warto mieć trenera personalnego. Na razie studiuję i pracuję więc mam mało czasu i nie mogę sobie pozwolić na regularny trening ale dzięki temu że jestem studentką to w Saturn Fitness mam bardzo tani karnet i mogę trenować przed zajęciami. Widziałam postępy ludzi którzy trenują z trenerami i zdecydowanie sama z tego skorzystam jak tylko znajdę sposób na ustalenie sobie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-29 14:38:19

Od kiedy trenuję z Kasią http://opiniafirm.pl/warsztat-ruchu-katarzyna-zebrakowska,trzebownisko,f widzę efekty moich cierpień :) Trener to nie tylko ktoś, kto nas kontroluje podczas ćwiczeń, ale też ktoś, kto odpowie na wszystkie pytania dotyczące u treningu, techniki ćwiczeń i planu żywienia. Polecam trenera każdemu, kto poważnie podchodzi do rzeźbienia swojej sylwetki/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
zuza
(Ocena: 5)
2013-12-31 11:55:20

re: Czy warto mieć osobistego trenera?

ja sobie kupiłam doskonały motywator na gwiazdkę :) książka Konrada Gacy mnie napędza od świąt. jest świetna a historie tych co juz schudli fantastyczne. poplakalam się nie raz czytajac jak mocno zmienili swoje życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-29 18:09:39

re: Czy warto mieć osobistego trenera?

Korzystałam z usług osobistego trenera kiedy zaczynałam swoją przygodę z siłownią i jakimikolwiek ćwiczeniami. Trener nauczył mnie między innymi prawidłowej postawy podczas wykonywania różnych ćwiczeń, jak sobie czegoś nie nadwyrężyć, nadciągnąć itp. Kiedy złapałam już co i jak, nie potrzebuję pomocy osobistego trenera.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-29 14:05:34

re: Czy warto mieć osobistego trenera?

ja jestem sama dla siebie trenerem,bo kto zna mnie lepiej niz ja sama,nie potrzebuje kilera stajacego nademna z kijem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-29 18:07:54

nie chodzi tylko o motywację ale prawidłową postawę podczas wykonywania ćwiczeń

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-29 20:01:36

to mogę podpatrzyć na necie,jest wiele porad,instruktarzy co robicic itp i za darmo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
martyna
(Ocena: 5)
2013-12-29 00:05:15

re: Czy warto mieć osobistego trenera?

Z jednej strony fajnie, bo ciągle stoi nad tobą ktoś, kto cię mobilizuje, jeśli ci tej motywacji brak. Ale ja pewnie zwolniłabym go po dwóch dniach, gdyby dzwonił o 6 i oznajmiał, że idziemy biegać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1