Czy legginsy trzeba prać już po jednym treningu?

15 Lipca 2016

Niektóre kobiety zakładają na treningi nieświeże legginsy. To dobry pomysł?

pranie legginsów po treningu

Czy Tobie również zdarzyło się przeżywać z rana podobną sytuację? Jeszcze kilka minut zwlekania z wyjściem, a spóźnisz się do pracy, dlatego szybko biegniesz do szafy, wyciągasz legginsy i wpychasz je do torby. Nagle przypomniałaś sobie o treningu, na który jedziesz prosto z pracy. To, czy legginsy są czyste, jest sprawą drugorzędną. Nabiera większego znaczenia dopiero w drodze na siłownię, a już na miejscu, po przebraniu się, zaczynasz sobie myśleć: Czy moje legginsy brzydko pachną? Kiedy prałam je ostatnio? Niestety nie możesz sobie przypomnieć. Czy nie lepszym rozwiązaniem w takim przypadku byłoby pranie każdej pary już po jednym użyciu?

Dlaczego prać od razu?

Niewyprane legginsy stanowią skupisko bakterii i drożdży, zwłaszcza jeśli nosisz bardzo obcisły model. Podczas ruchu wszelkiego rodzaju zarazki i bakterie ścierają się z Twojego ciała i przylegają do ubrań. Do następnego dnia zdążą się pomnożyc, niezależnie od tego, czy zdążą wyschnąć z potu, czy nie. Nakładając na siebie takie legginsy, narażasz się na kontakt z bakteriami i zarazkami, co grozi podrażnieniami oraz infekcjami skóry.

Zobacz także: 7 sposobów na ciało marzeń

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
2.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 11:48:01

Po treningu ,trzeba wszystko uprać ,przecież to wszystko smierdzi potem .Jak ktoś ma chec to ,może wyrzucić do śmietnika .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m
(Ocena: 5)
2016-07-15 08:50:20

Co za mądrala pisała ten artykuł?!?!?!?! "Jeżeli pot dosłownie z Ciebie spływa, najlepiej wyrzuć legginsy od razu do kosza" - rozumiem iż po każdorazowym treningu mam wyrzucać ubrania zamiast je uprać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-15 09:16:45

Chodziło o kosz na pranie......troszkę domyślności

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-15 09:19:12

kosza na bieliznę (brudną)...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1