Crossfit coraz bardziej popularny w Polsce! (Też to ćwiczysz?)

08 Czerwca 2015

Intensywne ćwiczenia rodem z wojskowych koszar przyciągają zarówno kobiety jak i mężczyzn, ponieważ efekt treningów jest spektakularny.

crossfit

Crossfit czyli trening siłowo-wytrzymałościowy z USA, szturmem wdarł się na polski rynek fitness i z roku na rok zdobywa coraz większe grono swoich zwolenników. Intensywne ćwiczenia rodem z wojskowych koszar przyciągają zarówno kobiety jak i mężczyzn, ponieważ efekt treningów jest spektakularny.

Podstawowa idea Crossfitu to zapewnienie wszechstronnego rozwoju ciała poprzez wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń. Treningi bazują na dużej liczbie powtórzeń i wykorzystaniu ciężaru swojego ciała. Z kilku ćwiczeń np. wskakiwania na skrzynię, pompek, pajacyków i skoków na skakance tworzone są obwody, które trenujący powtarza kilka razy w określonych ramach czasowych. Zajęcia z Crossfitu odbywają się w grupach podzielonych w zależności od poziomu zaawansowania, co wprowadza element rywalizacji, dzięki któremu uczestnicy mają dodatkową motywację do zrealizowania całego planu treningowego. Co ciekawe, krótkie treningi Crossfit noszą kobiece nazwy: Angie pozwala wyćwiczyć główne grupy mięśni i rozciągnąć ciało, Helen testuje wytrzymałość, a dzięki Kelly szybko spalimy zbędne kalorie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-18 10:24:34

mała

ostatnio się przetrenowałam i kupiłam żel chłodzący floslek z arniką, przyniósł szybko ulgę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Salmonella
(Ocena: 5)
2015-06-10 21:04:34

re: Crossfit coraz bardziej popularny w Polsce! (Też to ćwiczysz?)

"Crossfit mogą trenować wszyscy, niezależnie od wieku, doświadczenia i kondycji. " Właśnie dzięki takiemu podejściu fizjoterapeuci mają coraz więcej do roboty. Crossfit bez podstaw trójboju siłowego i podnoszenia ciężarów to gwarantowana kontuzja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1