BIUROWY FITNESS: Sportowe triki dla zapracowanych

18 Kwietnia 2011

Nawet jeśli masz mało czasu, są sposoby, żeby nie zaniedbywać ćwiczeń. Niektóre z nich do zastosowania od razu!

fitness w biurze

Jutro zapiszę się na siłownię, będę się regularnie gimnastykować, zacznę jeździć na rowerze, kupię ciężarki... Idziemy o zakład, że każda Papilotka mogłaby podpisać się pod tą deklaracją. Sęk w tym, że czasu mamy jak na lekarstwo, dlatego w nieskończoność odkładamy treningi. Zamiast ćwiczyć, spędzamy nadgodziny za biurkiem, przed monitorem albo we własnym łóżku, bo nie mamy już na nic siły. Różnie bywa także z naszym zapałem – często okazuje się słomiany. I w ten oto sposób stopniowo przybywa nam ciałka, które zrozpaczone odkrywamy zwykle tuż przed wskoczeniem w obcisłe bikini. Wtedy obiecujemy sobie, że na pewno weźmiemy się za siebie. Ale po paru dniach scenariusz się powtarza. Pokonuje nas brak czasu. Spokojnie! Nawet jeśli jesteś najbardziej zapracowaną osobą na świecie, znamy sposoby na piękną i zdrową sylwetkę. Musisz tylko wiedzieć, jak ćwiczyć, gdy brakuje czasu. I znać osiem zasad udanego treningu.

Schody zamiast windy

To podstawowa zasada, o której zapewne słyszałaś już setki (jeśli nie tysiące razy), a którą raz na zawsze powinnaś wziąć sobie do serca. Wchodzenie po schodach doskonale modeluje ciało, a szczególnie dolne partie: biodra, pośladki, uda i łydki. Poza tym w ten sposób poprawiasz swoją kondycję. Spróbuj teraz wejść na trzecie piętro. Jeśli złapie cię zadyszka, to znak, że powinnaś nad sobą popracować. A dzięki schodom będziesz miała i zdrowie, i cudowne nogi!

Napinanie mięśni

Każda kobieta marzy o zgrabnej pupie. Dzięki temu ćwiczeniu to marzenie stanie się rzeczywistością. Wystarczy, że staniesz na palcach (koniecznie z wyprostowanymi plecami) i w tej pozycji napniesz mięśnie pośladków. Wytrzymaj pięć sekund, rozluźnij mięśnie. Powtórz około 50 razy. Ćwiczenie możesz wykonywać zawsze i wszędzie. Jeśli zależy ci na zgrabnej pupie, pamiętaj o napinaniu mięśni jak najczęściej. W ten sposób zyskasz piękne kształty – bez wyrzeczeń. Więcej wskazówek dotyczących kształtnych pośladków w osobnym tekście.

Spacery z czworonogiem

Nic tak nie zmusza do częstych spacerów (i biegów) jak domowy pupil. Psiak zapewni ci wczesną pobudkę i regularny ruch. A czworonogi na świeżym powietrzu nie stronią od aktywności... Dlatego z całą pewnością będziesz zmuszona nie tylko do wędrówek, ale również do dotrzymywania kroku swojemu zwierzakowi. Z psem warto się również wybrać np. do lasu albo na łąkę. Wspólna zabawa będzie frajdą dla was obojga i sprawi, że w mig spalisz kilkaset kalorii.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-23 11:23:04

ćwiczyć należy. Albo przynajmniej dojeżdzać do pracy na rowerze. Zapracowanym polecam też trion:Z, bo wtedy ma się wiecej siły na trening po pracy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 22:52:54

Przysiady - należałoby wspomnieć o poprawnym wykonywaniu. W przeciwnym wypadku porozwalamy sobie kolana i tyle będzie z naszego 'biurowego' fitnessu i walki o zgrabną sylwetkę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 22:49:13

co za brednie - to ze raz zrezygnuje z windy na pewno wiele mi pomoze. nie oszukujmy sie takimi idioyzmami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 17:51:53

Hahaha nooo na pewno dla zapracowanych i nie mających czasu wyjście na spacer czy też oglądanie telewizji przy której podczas reklam można poszaleć to sie przyda no no.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 14:12:11

"Wystarczy, że staniesz na palcach (koniecznie z wyprostowanymi plecami) i w tej pozycji napniesz mięśnie pośladków. Wytrzymaj pięć sekund, rozluźnij mięśnie. Powtórz około 50 razy. Ćwiczenie możesz wykonywać zawsze i wszędzie" Taa.. juz widze jak wszyscy staja na palcach w biurze albo w autobusie i napinaja tyłek...xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 09:17:45

już sobie wyobrażam mojego szefa podczas ćwiczeń :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 08:35:19

Zejście z sofy, balansowanie z ręcznikiem, spacer z czworonogiem... faktycznie biurowy fitness.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 10:19:36

to samo pomyslalam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 17:57:01

Się czepiacie. Wyluzujcie i wykorzystajcie:)Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 06:44:54

aleście wymyślili... -.-'

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1