Aerobiczna 6 Weidera na płaski brzuch – czy jest skuteczna?

27 Lipca 2017

Ten legendarny zestaw ćwiczeń uchodzi za najprostszy i najbardziej efektywny sposób na wyrzeźbienie brzucha. Czy tak jest naprawdę?

kaloryfer na brzuchu

Aerobiczna 6 Weidera wciąż cieszy się dużą popularnością, choć powstała ponad pół wieku temu. Jej autorem był Joe Weider, urodzony w Kanadzie syn żydowskich emigrantów z Polski. Z powodu biedy już w wieku 12 lat musiał porzucić szkołę i podjąć pracę. Niedożywiony i wychudzony chłopak był prześladowany przez lokalnych łobuzów, co zmotywowało go do podjęcia ćwiczeń, które podpatrzył w gazecie. W szybkim tempie wypracował imponującą muskulaturę.

W 1940 r. Joe Weider zaczął wydawać magazyn „Your Physique” z poradami dla osób, które chcą wzmocnić swoją kondycję i masę mięśniową. Stał się jednym z pierwszych promotorów aktywnego stylu życia. W jego gazecie poruszano niemal nieznane wcześniej tematy, np. kwestie odżywek wspomagających ćwiczenia siłowe.

W latach 50. Weider przeprowadził się do Kalifornii i zaczął rozwijać swoje imperium wydawnicze. W czasach największego rozkwitu Weider Publishing, na rynek trafiało 4 miliony egzemplarzy kilkunastu czasopism, m.in. „Muscle and Fitness", „Shape”, „Flex” czy „Men's Fitness”. W 2003 r. Joe sprzedał koncern za ponad 350 mln dolarów.

Od 1946 r. razem z bratem Benem organizował zawody dla pięknie umięśnionych mężczyzn. Wielkim sukcesem Weidera okazał się wymyślony przez niego konkurs Mister Olimpia, najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne na świecie, uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata. To sukcesy w tej imprezie zapewniły przepustkę do sławy Arnoldowi Schwarzeneggerowi.

Joe Weider zmarł w 2013 r., ale pozostawił po sobie m.in. słynny program treningowy zwany Aerobiczną Szóstką Weidera, którego celem jest wzmocnienie mięśni brzucha i ukształtowanie ich rzeźby, bez konieczności używania wyspecjalizowanych przyrządów. Leżąc na plecach należy wykonywać sześć różnych odmian tzw. brzuszków, przez sześć tygodni. Z każdym kolejnym dniem intensywność ćwiczeń się zwiększa. Na początek jest to jedna seria zawierająca sześć powtórzeń każdego ćwiczenia, a w ostatnich dniach należy zaliczyć trzy serie po 24 powtórzenia.

Zobacz także: Ta dziewczyna została WYRZUCONA z siłowni za „nieodpowiedni” strój. Co w nim złego?!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

lovesport
(Ocena: 5)
2017-09-06 23:09:32

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1