5 ćwiczeń na jędrne pośladki

22 Lipca 2008

Najseksowniejsze są lekko odstające, zaokrąglone i sprężyste. Kilka prostych ćwiczeń, które dodatkowo powalczą z cellulitem.

5 ćwiczeń na jędrne pośladki

Oprócz płaskiego brzucha najważniejsze są smukłe nogi i krągłe pośladki. Praca nad każdą partią ciała wymaga innego zestawu ćwiczeń. Wystarczy na chwilę zaniedbać pupę albo uda i od razu pojawia się cellulit. Zwykle pierwsze „objawy" występują w wieku 16 - 20 lat. Ważne, żeby skórze zapewnić odpowiednie napięcie i sprężystość. Można to uzyskać dzięki właściwemu zestawowi ćwiczeń, połączonemu ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków.

1. Przysiady – podczas jednego ćwiczenia wzmocnisz uda, ścięgna i ujędrnisz pośladki. Poprawisz też balans ciała. Jeśli masz z nim problemy podczas ćwiczeń, opieraj się o krzesło albo stół. Podczas treningu powinnaś pamiętać, aby ruchy były płynne i dokładne, ważna też jest odpowiednia praca oddechem (wdychaj, kiedy kucasz, a wydychaj, kiedy się podnosisz). Stań wyprostowana, powoli zacznij się obniżać do pozycji kucznej, zginając kolana. Nie próbuj od razu opadać bardzo nisko, z czasem poprawią się twoje możliwości, wytrzymaj chwilę w przysiadzie i podnieś się. Zrób 3 serie po 10 - 12 powtórzeń, po pewnym czasie możesz dołożyć sobie ciężarki. Trzymaj je w ugiętych rękach przed sobą, a resztę ćwiczenia wykonuj tak samo.

2. Kopnięcia w tył – stań w lekkim rozkroku, stopy ustaw równolegle, a kolana lekko ugnij. Ciężar ciała przenieś do przodu, opierając się rękoma na kolanie nogi wysuniętej do przodu. Pochyl się lekko do przodu. Ważne, żeby utrzymywać proste plecy i wciągnięty brzuch. Będąc w tej pozycji, wypchnij cofniętą nogę do tyłu, napnij uda i pośladki, następnie wróć do pozycji wyjściowej i zmień nogi. Zrób 3 serie po 12 powtórzeń na każdą nogę.

3. Unoszenie dwóch nóg w leżeniu przodem – połóż się na brzuchu z wyprostowanymi nogami w stawach skokowych. Unieś nogi nad ziemię, brzuchem i klatką piersiową pozostań cały czas na podłodze. Po uniesieniu nóg utrzymaj je przez chwilę w powietrzu. W trakcie tego ćwiczenia pracować będą mięśnie pośladkowe, mięśnie dwugłowe uda i dolny odcinek mięśni grzbietu. Wykonaj 4 serie po 10 powtórzeń.

4. Krzyżowanie nóg – uklęknij na podłodze, oprzyj tułów na przedramionach i kolanach. W czasie ćwiczenia wciągnij brzuch i rozluźnij szyję, staraj się patrzeć w dół dla większej swobody i wygody. Unieś prawą nogę i napnij ją, podnieś do poziomu bioder, przenieś w poziomie nad drugą nogą tak, aby się skrzyżowały i dotknij podłogi. W trakcie napnij pośladek, następnie wróć do pozycji wyjściowej. Podczas wykonywania ćwiczenia pamiętaj, aby ciało pozostawało nieruchome. Zmieniaj kolejno nogi, zrób 2 - 3 serie po 12 powtórzeń.

5. Wypychanie bioder – połóż się na plecach, powinny na całej długości przylegać do podłogi. Ręce ułóż wzdłuż ciała i ugnij lekko kolana. Patrz swobodnie w górę i rozluźnij szyję. Napnij pośladki i unieś je w górę, oprzyj się na łopatkach i stopach, po czym wyciągnij nogę do przodu. Ważne, aby brzuch cały czas pozostawał wciągnięty. Utrzymaj ciało przez chwilę w powietrzu, napinając uda i pośladki. Po opadnięciu zmień nogę i podnieś się w górę. Zrób po 3 serie na każdą stronę po 12 powtórzeń.

Już po pierwszych 10 treningach poczujesz, że idzie ci łatwiej. Po kolejnych 20 zobaczysz różnicę, a po 30 będziesz miała nowe ciało.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (65)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anonimka
(Ocena: 5)
2015-11-15 13:25:51

re: 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

takie ćwiczenia działają,ja osobiście ćwiczę przysiady ponad dwa tygodnie i widzę różnicę. Ci, którzy twierdzą że przysiady i zestawy ćwiczeń na pupę nie są skuteczne to powinni bardziej się przyłożyć,przy takich treningach należy napinać mięśnie pośladków do maksimum i wtedy efekty są szybko widoczne.U mnie zakwasy mięśni ud i pośladków trwały ponad tydzień,ale powoli wykonywałam ćwiczenia,dokładnie z maksymalnym napięciem mięśni:) pozdrawiam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
geronimo
(Ocena: 5)
2014-02-10 11:47:13

re: 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

Ale oczywiście nie wolno też zjadać słodyczy i fastfoodów na potęgę, bo to niweluje wysiłek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
geronimo
(Ocena: 5)
2014-02-10 11:46:28

re: 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

Moim zdaniem działa. Tylko trzeba się przykładać i bez jaj codziennie ćwiczyć, najlepiej rano, żeby rozruszać mięśnie. Ja ćwiczę dopiero 2 tyg., a widzę lekką różnicę. Pewnie to zależy od organizmu, ale zaręczam, że po 8 tygodniach KAŻDY będzie wyglądał lepiej;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julia
(Ocena: 5)
2014-01-12 19:25:01

re: 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

nie działa.. ;C

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
drwall
(Ocena: 5)
2013-12-15 23:55:21

re: 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

Jesli chcesz wiecej cwiczen na poprawe jedrnosci posladkow : trenujmyrazem.pl/2013/08/cwiczenia-na-jedrne-posladki-oraz-uda/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-04 20:12:55

re: 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

Przypomianm że to nie jest "jak schudnąć" tylko rzeźba tyłak -,- Działa ! Ale po 50 treningach ... I serio dupcia jak baloniki !! Opłaca się tylko róbcie dzień w dzień !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-28 18:55:31

głupie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-04 21:22:28

To nie jest też kącik kaleczenia oczu. Siedzisz w domu to zajrzyj do słownika. "końcik" i "zarzaleń"? Ktoś chyba nie ukończył podstawówki z pozytywną oceną z języka polskiego. Pisze się "kĄcik" i "zaŻaleń" więc sie już nie wysilaj bo nie wiem czy umiałabyś/umiałbyś znaleźć. POZDRO!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-11 19:48:16

Koleżanko niżej, jak Ci się coś nie podoba to szukaj rad gdzieś indziej, albo nie dodawaj durnych komentarzy. Nie interesuje Cię co inni mają do powiedzenia - nie czytaj. Wszystko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-29 01:37:00

Boże, dziewczynki, innych na praawdę nie obchodzą od kiedy to robicie. Kiedy macie ślub, czy jak grube macie uda/dupsko/łydki/brzuch czy inną durną część ciała. Tu są rady na łądną figurę, a nie końcik smutków i zarzaleń. To nie "Trudne Sprawy"!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz