5 sytuacji, w których Twojej przyjaciółki nie zastąpi nikt inny

Są takie momenty, kiedy można liczyć tylko na nią!
5 sytuacji, w których Twojej przyjaciółki nie zastąpi nikt inny
Fot. iStock
12.04.2017

O kobiecej przyjaźni krąży wiele stereotypów. Zwłaszcza mężczyźni wyobrażają sobie, że zaprzyjaźnione ze sobą dziewczyny zachowują się niczym papużki nierozłączki. Wszędzie chodzą razem, mają identyczne zainteresowania i wzajemnie spijają sobie komplementy z ust. Tymczasem współczesne przyjaciółki wcale nie dzielą się ze sobą wszystkim, nie pożyczają sobie ubrań (bo mają dość własnych) i nie muszą wiedzieć o sobie wszystkiego. Często nie mają też wspólnych pasji czy zainteresowań. Czy przez to oddaliły się od siebie? Nie, raczej weszły na nowy, bardzo dojrzały poziom swojej znajomości.

Na pewno wiesz, o czym mowa, jeśli masz taką zaufaną przyjaciółkę. Jej pomoc będzie bezcenna zwłaszcza wtedy, gdy…

…masz problemy rodzinne

Do kogo zwrócić się o radę, gdy masz problemy rodzinne? Rodzice z wiadomych powodów nie wchodzą w grę, bo trudności i konflikty zazwyczaj dotyczą właśnie ich. Z tych samych przyczyn rozmowa z siostrą czy bratem także nie będzie pomocna, bo nie są to osoby, które do problemu podejdą obiektywnie. W takich momentach najlepiej zwierzyć się ze wszystkiego przyjaciółce. Już sam fakt, że cię wysłucha i pocieszy, będzie sporym wsparciem.

…szukasz porady związkowej

Zakochałaś się bez wzajemności? A może jesteś w burzliwym związku i nie radzisz sobie z napadami zazdrości swojego chłopaka? W każdej z tych sytuacji rada przyjaciółki będzie na wagę złota. Wiadomo przecież, że nie ze wszystkiego chcemy się zwierzać naszym rodzicom, a już zwłaszcza nie mamy zamiaru przyznawać się przed nimi, że nasz partner nie jest ideałem.

…potrzebujesz szczerej opinii

Idziesz na zakupy i potrzebujesz kogoś, kto doradzi ci, co powinnaś kupować, a czego absolutnie nie? Zabierz ze sobą najlepszą przyjaciółkę lub mamę. Obie sprawdzą się w tej roli, ale pamiętaj, że mama nie będzie obiektywna – dla niej zawsze będziesz małą córeczką, która we wszystkim wygląda ślicznie. Przyjaciółka nie będzie natomiast miała problemu z tym, żeby coś skrytykować, czy uświadomić ci, że w danym ubraniu wyglądasz niekorzystnie.


Mimo wszystko wolisz shopping w towarzystwie mamy? Świetnie - wykorzystaj to w sklepach Deichmann. Już kolejny tydzień bawimy się razem z marką w ramach akcji #DziewczynyRządzą. Najpierw kliknijcie w TEN LINK, zagłosujcie na jedną z dwóch zasad (głosowanie trwa do czwartku do godziny 12:00), a w czwartek o 15:00 podpowiemy Wam, która reguła zwyciężyła. Każda z nich oznacza bowiem zniżkę na inny model butów z kolekcji wybranej przez Margaret.


W tym tygodniu możecie zagłosować na zasadę:

W każdej z nas jest coś wyjątkowego. Powiedz, co w sobie lubisz najbardziej!

albo:

Nasze mamy są naszymi przyjaciółkami. Przyjdźcie na zakupy razem.

Głosowanie trwa do piątku, więc nie zwlekajcie!

…nie chcesz być samotna

Oddana przyjaciółka nie zostawi cię, gdy najbardziej jej potrzebujesz. Wystarczy dać jej drobny sygnał, że czujesz się samotna, a ona przybędzie z odsieczą. Weźmie ze sobą „zestaw pocieszyciela” w postaci słodyczy i kultowych komedii, a kiedy będzie trzeba, po prostu z tobą pomilczy. To taki dobry duch, na którym zawsze można polegać.

…masz ochotę zrobić coś szalonego

Nie ma drugiej takiej osoby, która bez oporów będzie ci towarzyszyć podczas największych szaleństw. Spontaniczny wyjazd na weekend, impreza do białego rana w środku tygodnia, grill na balkonie – dobrze wiesz, że w każdej z tych sytuacji przyjaciółka dotrzyma ci kroku. Jej energia jest zaraźliwa, więc nigdy nie będziecie się ze sobą nudzić. Taki ktoś u boku to prawdziwy skarb!

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Renia (Ocena: 5) 12.04.2017 16:42
Moja przyjaciółka jest najlepsza na świecie. Szłam się zapisać do szkoły na dietetykę, ale nie chciałam iść sama. Mimo, że w ogóle się tym nie interesuje, zapisała się ze mną. Uwielbiam ją!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2017 09:18
Szkoda,że żadnej nie mam...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2017 08:19
Jedna strona wow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2017 08:18
Moja przyjaciółka to jest najlepszy towarzysz spontanicznych wyjazdów. Nieraz dałyśmy do pubu w stolicy, a kończyłyśmy imprezę w Krakowie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie