10 niepisanych zasad dziewczęcej przyjaźni

Każda dziewczyna powinna je znać!
10 niepisanych zasad dziewczęcej przyjaźni
Fot. iStock
27.03.2017

Niektórzy uważają, że słowo „przyjaciel” można odnieść tylko do jednej, najbliższej nam osoby. Wychodzą w ten sposób z założenia, że im więcej osób w naszej paczce, tym relacje między ludźmi stają się mniej zażyłe. Bohaterki serialu „Seks w Wielkim Mieście” pokazały jednak, że cztery przyjaciółki to wcale nie tłum i każda z nich może świetnie uzupełniać pozostałe.


Być może liczba twoich najbliższch przyjaciółek jest jeszcze większa, a może wręcz przeciwnie – ograniczasz się do jednej, najbliższej twemu sercu i czujesz z nią niemal siostrzaną więź. Tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo wiesz, co jest najważniejsze w dziewczęcej przyjaźni? Zasady, których każda z przyjaciółek powinna bezwzględnie przestrzegać.


Wytypowałyśmy ich dokładnie 10!


Nie zdradzaj sekretów przyjaciółki innym osobom


Przyjaciółka zwierzyła ci się w tajemnicy z pewnej rzeczy i poprosiła o zachowanie dyskrecji? Dochowaj danego jej słowa. Rozpowiadanie jej sekretu innym koleżankom jest nielojalne i nie mieści się w kodeksie kobiecej przyjaźni. Większości z nas czasem zdarza się plotkować, ale tajemnice przyjaciółki to świętość i na ich temat nie rozmawiamy z osobami trzecimi.


Nie flirtuj z jej eks


Rozstanie nigdy nie jest niczym przyjemnym. Nawet jeśli to twoja przyjaciółka zerwała z facetem i twierdzi, że już jej nie zależy na byłym chłopaku, tak naprawdę poczułaby się zdradzona, gdybyś zaczęła z nim flirtować. Postaw się w jej sytuacji. Czy chciałabyś, żeby najlepsza koleżanka umówiła się na randkę z twoim eks? Na pewno nie. Dlatego takie postępowanie jest po prostu zabronione!


Nie odmawiaj jej wyjścia na zakupy


Każda dziewczyna dobrze wie, że jeśli przyjaciółka proponuje wspólne zakupy, po prostu nie wypada odmówić. Wspólny shopping może być zresztą sporą frajdą, nawet jeśli początkowo nie masz na niego ochoty. Wyobraź sobie na przykład, że obie przymierzacie buty, które będą hitem sezonu i wymieniacie się nawzajem opiniami. Supersprawa!

Zawsze bądź szczera


Choć ta zasada pozornie wydaje się najprostsza, tak naprawdę… najtrudniej jej przestrzegać. Bo jak tu zgrabnie wyjaśnić przyjaciółce, że jej nowa sukienka jest na nią zwyczajnie za ciasna? Łatwiej byłoby udawać zachwyt niż wyznać prawdę. Trzeba to jednak zrobić dla jej dobra.


Nie wychodź bez niej z imprezy


Przyszłyście razem do klubu, więc razem powinnyście także z niego wyjść. Nie ma mowy o rozdzielaniu się – dobre przyjaciółki pilnują się nawzajem i obie mają na siebie oko. Randka z nowo poznanym przystojniakiem może się przecież odbyć następnego dnia, a nie tej samej nocy, prawda?


Nie zamieszczaj w social mediach jej niekorzystnych zdjęć


Jeśli twoja przyjaciółka nie jest najbardziej fotogeniczną osobą na świecie i na większości zdjęć wychodzi raczej zabawnie niż sexy, nie wrzucaj na portale społecznościowe fotek bez jej zgody. Reguła jest prosta – gdy oznaczasz ją na jakimś zdjęciu, ma na nim wyglądać jak milion dolarów. Wyjątek stanowią fotki, na których obie wyglądacie śmiesznie. Wtedy publikacja jest dozwolona!


Pożyczaj jej ciuchy w kryzysowych sytuacjach


Twoja najlepsza koleżanka ma randkę z facetem, który od dawna jej się podobał. Zaczyna panikować, bo oczywiście nie ma co na siebie włożyć. Co robi dobra przyjaciółka? Zaprasza kumpelę do domu i udostępnia jej swoją garderobę, a nawet buty i torebki. Na randkę wypuszcza ją dopiero wtedy, gdy utwierdzi się w przekonaniu, że przyjaciółka wygląda doskonale.


Odbieraj telefony o każdej porze dnia i nocy


W końcu od tego jest najlepsza przyjaciółka – żeby słuchać, doradzać, pocieszać, pomagać w kryzysowych sytuacjach. Nie wykręca się zmęczeniem, nawałem pracy, własnymi obowiązkami. Jak trzeba pomóc i porozmawiać, po prostu odbiera telefon. Nawet w środku nocy!


Lajkuj i komentuj jej posty


Jeszcze kilkanaście lat temu ta zasada nie pojawiłaby się w kodeksie dziewczęcej przyjaźni, ale nie oszukujmy się – żyjemy w czasach, kiedy social media są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Dlatego lajkuj i komentuj posty swojej przyjaciółki. To miły gest, który nic cię nie kosztuje, a sprawi jej ogromną przyjemność.


Przerwij dla niej dietę


Właśnie rozpoczęłaś nową dietę i obiecałaś sobie, że do lata będziesz się żywić wyłącznie świeżymi warzywami? Są takie sytuacje, w których powinnaś złamać swoje postanowienie. Przykład? Babski wieczór z przyjaciółką, na którym nie zabraknie chipsów, czekoladowych ciastek, wafelków i paluszków. Zresztą… kulinarne grzeszki są o wiele przyjemniejsze, gdy mamy obok ukochaną przyjaciółkę!


Dobrze liczysz – to już wszystkie 10 zasad z kodeksu kobiecej przyjaźni. A skoro już o zasadach mowa, to warto przypomnieć o akcji #dziewczynyrządzą, w której każda z was może głosować na jedną z dwóch reguł.


W tym tygodniu na stronie www.dziewczynyrządza.pl możecie głosować na:


Weekendy są nasze i naszych kolorowych paznokci. Pokaz przy kasie swoje pomalowane paznokcie!

Albo:


Zawsze wiemy, gdzie się znaleźć. Zrób sobie zdjęcie w naszym sklepie i wrzuć je na swój profil!


Kiedy po zakończeniu głosowania (wyniki w każdy piątek o 15:00) będziesz już wiedziała, która z zasad zwyciężyła, wykonaj ją i zgarnij zniżkę na konkretny model butów ze sklepu Deichmann.


Czas start!

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.04.2017 19:41
Eli
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.03.2017 15:31
wiecie co jest najlepsze? Że to męska przyjaźń uchodzi za ideał, a moim zdaniem wcale tak nie jest. Kobiety są względem siebie dużo bardziej otwarte, nie zatajają przed sobą nawet najbardziej wstydliwych tajemnic. Jedyne, nad czym zapewne mogłybyśmy wszystkie popracować, to obgadywanie innych kobiet. Nie róbmy sobie tego nawzajem. Wtedy będzie nam się żyło lepiej :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.03.2017 14:50
artykuł pisany dla gimnazjalistek
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 27.03.2017 13:57
Patrzę i nie dowierzam. Artykuł na JEDNEJ stronie...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.03.2017 11:26
fajny artykuł. Kobiety powinny się wspierać. Kobieca solidarność górą!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie