Imiona, które pokochasz, kiedy poznasz ich prawdziwe znaczenie ♥

22 Sierpnia 2017

Oto propozycje, które w różnych językach oznaczają „cud”, „miłość” i...

niebanalne imię dla dziecka

Przy nadawaniu dziecku imienia nie wszyscy rodzice kierują się tym, aby było modne i ładnie brzmiało. Dla niektórych najważniejsze jest jego powiązanie z osobami, które zapisały się na kartach historii jako wyjątkowe. Dlatego tak często wybierają imiona postaci historycznych, biblijnych czy świętych. Pragną, aby dziecko miało patrona oraz otrzymało duchowe błogosławieństwo.

Są też rodzice, którzy zwracają bardzo dużą uwagę na samo znaczenie imienia. Gdy chcą, aby maluch wyróżniał się daną cechą charakteru lub wykazywał specjalne predyspozycje, szukają imienia, które je odzwierciedli. Trudno powiedzieć, czy metoda działa, a jeżeli tak, czy ma charakter samospełniającej się przepowiedni, ale faktem jest, że niektóre osoby w to wierzą. Np. gdy oczekują, że córka będzie silną, niezłomną kobietą – wybierają imię Wiktoria, oznaczające zwycięstwo. Pragnąc dla niej przede wszystkim szlachetnego usposobienia i wielkiego serca, prawdopodobnie zdecydują się na Agatę.

Niezależnie od tego, czy ktoś wierzy we wpływ imienia na charakter człowieka, lepiej, żeby kojarzyło się ono dobrze niż źle. Z tego powodu wybór imienia o wymiarze duchowym czy typowo biblijnym jest dobrym, a przy tym oryginalnym rozwiązaniem. Zdecydowała się na nie m. in. Jessica Alba, która nazwała jedną z córek Haven. W języku angielskim oznacza ono przystań, schronienie. Natomiast trend biblijny przejęły chociażby Gwyneth Paltrow oraz Brooke Burke. Pierwsza nazwała swojego syna – Moses, czyli Mojżesz, a druga dała synowi na imię Shaya, które w hebrajskim oznacza „Boży dar”. Poniżej znajdziecie wiele propozycji pięknych biblijnych imion oraz imion o niebanalnym znaczeniu.

Zobacz także: Najgłupsze imię świata: Ci ludzie nazwali córkę "Like". Od opcji na Facebooku!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
3.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-23 17:20:01

Tak piszcie takie artkuly, a potem bedzie Ezekiel Sałata czy inna Harika Kret.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-08-25 23:03:00

Lubię to! :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kk
(Ocena: 2)
2017-08-22 13:05:09

zgadzam się z "PRZEDMÓWCAMI" weszłam, żeby poczytac o polskich imionach i....zaskoczenie, później mamy niespodzianki typu DŻESIKA KOWALSKA, BRAJAN NOWAK:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-22 06:25:03

Gorszych bzdur dawno nie czytałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
KociŁapci
(Ocena: 3)
2017-08-22 04:19:49

Pap.ilocie... Heaven oznacza Niebo (w sensie "Królestwo Boże") a nie schronienie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
CzytajLepiej
(Ocena: 5)
2017-08-22 11:28:02

Ale mowa jest o imieniu Haven, nie Heaven. Dobrze przetłumaczyli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-08-22 02:19:11

A nie dało się zrobić artykułu o polskich imionach? Żyjemy w polsce i owszem, są tu osoby, które nadają zagraniczne imiona dzieciom, ale jest ich naprawdę niewiele, więc pisanie tego artykułu jest bez sensu. Poznałam znaczenie tych imion i nie, nie pokochałam ich. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1