Zaprogramuj sobie dziecko!

26 Października 2010

Seks przyszłości: pigułki na lepszy orgazm i zerowe ryzyko wpadki. Jak będą kochać się i rodzić następne pokolenia?

Zaprogramuj sobie dziecko!

Jak zapowiada rosyjski portal Pravda.ru, ludzka seksualność zostanie w najbliższych latach poddana prawdziwej rewolucji. Moskiewscy naukowcy uważają, że już niebawem seks zacznie spełniać dwie zupełnie odrębne funkcje – rozrodczą oraz stricte hedonistyczną. 

Zmiany będą naturalnym następstwem postępów w dziedzinie medycyny. – Dzieci będą rodzić się tylko w probówkach, a seks stanie się niewyobrażalną przyjemnością dzięki zupełnie innowacyjnym pigułkom – donosi serwis. To wszystko stanie się możliwe dzięki zaawansowanej antykoncepcji, zapłodnieniu in vitro oraz sztucznej macicy. Trudno w to uwierzyć?

Paweł Tiszczenko, bioetyk z Rosyjskiej Akademii Nauk przekonuje, że przeobrażenia nastąpią w najbliższej przyszłości, umożliwiając tym samym ściśle racjonalne i w pełni kontrolowane planowanie rodziny. Niewykluczone, że medycyna w ogóle wyłączy z ciała kobiety możliwość zajścia w ciążę, a posiadanie dziecka stanie się w 100% wolnym wyborem, uniezależnionym od przypadku czy nieprawidłowego działania mechanicznych zabezpieczeń.

Odkrycia nowoczesnej biomedycyny staną się również szansą na spełnienie marzeń o macierzyństwie dla par homoseksualnych.  W przyszłości technologia in vitro będzie na masową skalę rozwiązywać nie tylko problemy pacjentów walczących z bezpłodnością, ale również osób żyjących w związkach partnerskich oraz wszystkich tych, którzy kwestię ciąży uznają za zbyt problematyczną (np. dla pań, które nie chcą przytyć albo boją się porodu).

Seks nie będzie już wiązał się z ryzykiem „niechcianej wpadki”, a równocześnie stanie się źródłem rozkoszy na nieznanym dotąd poziomie.  Bardzo prawdopodobne, że kolejne pokolenia, zamiast po pigułkę antykoncepcyjną, będą sięgać po tabletki, które stymulując odpowiednie ośrodki w mózgu, zapewnią orgazm doskonały.  

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jacy mężczyźni produkują najlepsze plemniki?

Czy jakość plemników jest uzależniona od ilorazu inteligencji mężczyzny? Sprawdź(nawet jeśli na razie nie planujesz dzidziusia)!

Sekretna mowa piersi

Czy kształt biustu świadczy o charakterze jego właścicielki? Dowiedz się, jak twój biust jest interpretowany przez mężczyzn?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (43)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-04 10:55:54

Przeczytajcie sobie brave new world aldousa huxleya

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-30 12:32:54

"Dzieci będą rodzić się tylko w probówkach, a seks stanie się niewyobrażalną przyjemnością dzięki zupełnie innowacyjnym pigułkom – donosi serwis." jaki serwis.. co za bzdury...Kazda zdrowa kobieta chce urodzic dziecko sama, a tabletki na sex juz sa- viagra.........

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-29 19:18:37

był taki film, nie pamiętam tytułu, o zaprogramowanych dzieciach. coś strasznego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-27 22:07:18

Nie zgadzam sie z tym. Im bardziej ingerujemy w to co stworzył ktoś x lat temu, tym bardziej pojawiają sie coraz to nowsze choroby, z którymi ludzkość nie potrafi sobie poradzić. Nigdy w zyciu nie dałabym sobie włozyc sztucznej macicy, nawet jakbym miała nie wiadomo jakie problemy z seksem. Po nastepne dziecko daje poczucie bliskosci i wyjątkowej więzi miedzy rodzicami, dopiero wtedy by sie namnożyło rozwodów : ) Kolejną sprawą jest to, ze moj partner zyciowy nie bylby zadowolony, ze ma dziecko z probówki, dlatego ze mi sie zachciało nie wiadomo jakiej przyjemnosci z seksu. Z resztą która mama nie chciałaby poczuć swojego dziecka pod serduszkiem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-28 18:19:48

Tak samo, jak modyfikują genetycznie rośliny i zwierzęta, że niby lepsze itp., a okazało się że wręcz przeciwnie, jak mówiłam o tym koleżankom z gim to mnie wyśmiały :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-27 13:40:22

mysle ze bylo by dobrym to zeby zaprogramowac cos takiego w dziewczynie ktora zaczyna miesiaczkowac...hmmm....zeby nie mogla zajsc w ciaze np. do 18-stego roku zycia. wtedy moze bylo by mniej tych nastoletnich ciaz..jak patrze na te mlode 13nasto letnie dziewczyny z ogromnymi brzuchami to zastanawia mnie tylko kto popelnil blad...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-27 21:07:17

Zgadzam się. Fajnie jakby można było wybrac sobie od jakiego roku życia chcę się miec okres, bo ja osobiście nie chcę miec dzieci do 25r.ż., więc po co mi teraz okres?:p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-26 21:12:58

"Niewykluczone, że medycyna w ogóle wyłączy z ciała kobiety możliwość zajścia w ciążę".. WTF??????? kobiety się na to nie zgodzą! może nei wszystkie ale.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-26 19:55:15

ja także mam nadzieję, że tego nie doczekam. niech się wezmą za wymyślenie czegoś mądrego wkoncu..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-26 16:55:17

to ze coś takiego będzie to nie oznacza ze wszyscy będą z tego korzystać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-26 16:42:40

Jak dla mnie to bezsens ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-26 16:19:33

co to ma być... że tak powiem "świat chodzi na psy"! Paranoja. mam nadzieje ze tego nie doczekam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz