Instamatki: „Karierę dziecka powinno się rozpoczynać od najmłodszych lat. Dla nich to przecież zabawa!”

26 Września 2016

Kilkulatki pozujące na zdjęciach na Instagramie i blogu. Czy to już przesada?

wrzucanie zdjęć dzieci do Internetu

Wielu rodziców, a zwłaszcza matek, udostępnia na swoich profilach społecznościowych zdjęcia dzieci. Coraz częściej zdarza się, że kobiety posuwają się dalej. Zakładają swoim pociechom konta na Instagramie, na którym zamieszczają efekty profesjonalnych sesji. Niektóre z dzieci mają dopiero 2-3 lata. Pojawiają się sponsorzy oraz pieniądze. Czy to nie jest już pewnego rodzaju nadużycie? Wykorzystywanie dzieci dla popularności, a nawet zarabianie na nich pieniędzy? Czy te same dzieci w przyszłości nie będę mieć pretensji o wykorzystanie własnego wizerunku bez ich zgody? Być może nie, bo wyrosną w przekonaniu, że w życiu liczą się tylko uroda i kariera. Niewykluczone jednak, że w pewnym momencie powiedzą `stop`.

Instamatki to kobiety, które za pomocą obrazów opowiadają o swoim macierzyństwie. Tak zaczynały M. oraz D. (obie kobiety nie chcą ujawniać swoich imion). Po jakimś czasie uznały, że ciekawą opcją byłoby rozszerzenie medialnej działalności. Nasze instamatki założyły także konta na Instagramie poświęcone wyłącznie swoim dzieciom.

Jak wpadły na taki pomysł? Czy zarabiają na swoich dzieciach? Czy nie widzą w tym zjawisku żadnego zagrożenia? M. i D. poznałyśmy przy okazji uczestnictwa w jednym z eventów. Miałyśmy szczęście, bo obie są bardzo otwarte i zgodziły się opowiedzieć o swoich projektach.

Zobacz także: REPORTAŻ: Jestem mamą. Należy mi się szacunek i specjalne traktowanie!

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
3.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-27 13:42:06

Mnie to nie dziwi, wszakże żyjemy w czasach komercji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-09-26 15:44:10

Chore!! Może najpierw by się spytały dzieci co by chciały. A ... sorry przecież nie mogą bo dzieciaki mają po 2 lata. Ale pożywkę dla pedofila można zrobić. Kariera medialna - no super ... przecież wystarczy, że jak dorośnie pokaże cycki i tyłek i już będzie znana. Jednym słowem - zajebiści rodzice, którzy nie powinni się rozmnażać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1