„Wyprawka 300+ to absurd. Powinno być 1000+!”. Ta mama chce więcej pieniędzy od rządu

29 Kwietnia 2018

Ilona liczy na większe wsparcie. Jej zdaniem 300 zł nie wystarczy nawet na podręczniki.

wyprawka 300 zł

Polityka prorodzinna prowadzona przez obecny rząd wzbudza skrajne emocje. Sztandarowy program 500+ jest chwalony za poprawę życia dzieci, a z drugiej strony krytykowany, bo to ogromny wydatek dla budżetu państwa i dodatkowe środki należą się także najlepiej sytuowanym rodakom. To jednak nie koniec hojności rządzących, którzy dysponują naszymi podatkami.

Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił uruchomienie kolejnego programu. Tym razem chodzi o „wyprawkę 300+”. To dodatkowe 300 zł, jakie ma otrzymywać co roku każdy uczeń. Pieniądze mają być wypłacane co sierpień. Założenie jest takie, by wspomogły domowy budżet w czasie zakupu podręczników i innych materiałów niezbędnych w szkole. Bez żadnych dodatkowych kryteriów.

Jednak nie wszyscy pochwalają ten pomysł. Wśród nich jest Ilona, która pod jednym z artykułów na Facebooku skrytykowała nie sam program, ale kwotę świadczenia. Jej zdaniem jest zdecydowanie za niska. Udało nam się z nią skontaktować i poprosić o komentarz w tej sprawie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (58)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

AnnaMama
(Ocena: 4)
2018-05-16 10:51:32

Straszne jak niektórzy piszą. W necie tez kultura obowiązuje!. Po co te obelgi? Każdy ma prawo mieć własne zdanie. Tylko trzeba umiec je z kulturą wyrażać. Tez nie zgadzam się z opinią zawartą w artykule. Państwo pomaga w wychowywaniu a nie za nas bierze odpowiedzialność. Nasze rodzinne było sumą śmieszną względem takich dodatków dla rodzin ustalonych w innych państwach. 500+ popieram,300+ tez popieram-pomoc a nie finansowanie (niestety nie da się uniknąć nadużyć w stylu mamusia znów u fryzjera,kosmetyczki,solarium a dziecko w zamałych bucikach). Kiedy wychowuje się dzieci i nie jest się milionerką to każda pomoc się liczy(także ubranka po dziecku siostry czy sąsiadki). Ja nie ubliżam tym którzy dzieci nie mają czy mają jedno bo tak jest wygodniej. Dzieci to odpowiedzialnosc ale przede wszystkim POŚWIĘCENIE(nie każdy ma odwage i potrafi ). Za co mamy radość ,uśmiech, buzialki itp. Wie to każdy kto nie jest egoistą i cieszy go uśmiech nawet cudzego dziecka. A takich ludzi na szczęście jest wielu :) Zanim ubliżycie komus wulgarnie to pomyślcie-też byliście dziećmi(może mieć będziecie-nie"bachory" ,godność człowieka!),tez macie matki (poświęcały się by nauczyć Was np.,chodzić,i pilnowały byście nie wypadli przez okno).Może kiedyś te cudze dzieci będą Was podnosić na ulicy gdy upadniecie, albo karmic w szpitalu gdy sami już nie będziecie mieli na to sił? A każdy człowiek również lekarz czy strażak był dzieckiem. Zwykły przechodzień zadzwoni po karetkę i uratuje Wam życie gdy zasłabniecie albo ulegniecie wypadkowi.-tez będzie kogos dzieckiem. Jesteśmy ludźmi i mamy rozum, by z rowagą wyrażać swoje opinie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 20:02:21

kazdy powinien sam odpowiadac za swoje bachory i miec je wtedy, kiedy mozna sobie na nie pozwolic. a nie ciagnac od panstwa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
AnnaMama
(Ocena: 4)
2018-05-16 11:02:54

To te cudze "bachory" niech mówią-cudzy ktoś-to niech leży,umiera,sam sobie poradzi- gdy będziesz miał wypadek, bedziesz lezal w szpitalu,czy jako stary człowiek potrzebował usiąść w tramwaju itp. To tylko przykłady by nie obrażać nikogo obelgami bo nie wiesz co w życiu Cię czeka. Każdy człowiek jest cudzym DZIECKIEM,ty również. Ma godność. A jeśli nie masz dzieci to tym bardziej jesteś zależny na każdym kroku od cudzych dzieci-w sądzie, policji, na ulicy,w supermarkecie,nawet publicznej ubikacji (ktoś ją musi czyścić).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 08:37:52

Podreczniki sa za darmo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 17:52:42

O Boże .Babsko chce więcej :( smutne to . Niepełnosprawni protestują aby godnie żyć i nie chcą im dać kasy .A takie zdrowe , do roboty mogą iść to patrzą aby inni na nich robili .Żałosne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Matk
(Ocena: 5)
2018-05-01 13:11:36

Ku**** do tej pory nic nie dawali więc jak ci nie pasuje 300 złotych to ich nie bierz!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-05-01 12:35:00

Ale z Ciebie darmozjad! Po rozwodzie moja mama wychowywala mnie sama - jasne, alimenty były, ale w tamtych czasach żadnego socjalu nie było i jakoś radzila sobie (bo musiala) ze splata kredytu za mieszkanie, rachunkami i całą masą innych wydatków. Do roboty darmozjadzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-30 20:54:16

Wyp*erdalaj do roboty pasożycie ! Nikt nie ma ochoty płacić podatków na takie tępe matrony jak ty ! J*bane dziecioroby...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wkurzona
(Ocena: 5)
2018-04-30 14:48:04

Daj dłoń a chapnie całą rękę!Weż się do roboty,babo!Myslisz że państwo całkiem przejmie utrzymanie Twoich bachorów?Wiedziałaś jak się dać zapłodnić-teraz ZARÓB NA NIE!Ty i Twój reproduktor!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-30 14:38:11

co za bezczelne babsko, trzeba bylo sobie nei robic drugiego i trzeciego bachora jak cie nie stac. twoje dzieci musza miec nowe plecaki co roku???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
polakmaly
(Ocena: 1)
2018-04-30 08:19:25

Jak zwykle , dać komuś palec - chce wyrwać całą rękę ! Gdyby nic nie dali byłby spokój . Żałosne żebractwo w stylu "mam horom curkie " .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-30 08:44:33

Moi rodzice mają "chorą córkę" i wku...mnie ten tekst bo oni nigdy prze nigdy nic od Państwa nie wzięli. Moja mama mogła pobierać ponad tysiąc złoty za opiekę i siedzeć w domu a tak łączy jedno i drugie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz