Wyprawiamy dziecku roczek

12 Grudnia 2011

Szykują się pierwsze urodziny twojej pociechy?

roczek

Roczek to wyjątkowa chwila w życiu malucha, a szczególnie jego rodziców. – Wasze dziecko kończy pierwszy rok! Mieliście okazję obserwować okres najbardziej dynamicznego rozwoju w całym życiu człowieka po urodzeniu. W tym czasie bezbronna, całkowicie uzależniona od otoczenia istota, jaką jest noworodek, przekształca się w rozumne, rozwinięte uczuciowo, samodzielnie przemieszczające się niemowlę – podkreśla lekarz dzieci, dr hab. n. med. Barbara Kowalewska-Kantecka w swoim poradniku „Pierwszy rok razem”. Roczne dziecko potraja swoją masę urodzeniową, ma 4-6 zębów, potrafi samodzielnie zmieniać położenie ciała, ruszać się, umie pić z kubeczka czy z butelki, próbuje posługiwać się łyżką. To zatem wyjątkowa okazja, aby wyprawić małemu solenizantowi pierwsze urodziny!

Goście

Dziecko, które kończy rok, nie czuje się dobrze w towarzystwie obcych osób. Tego dnia powinni go otaczać ludzie, których zna i których kocha! Czyli wy, rodzice twoi oraz twojego męża oraz chrzestni . Z tego powodu nie powinno się również zapraszać obcych do domu – np. fotografa (zdjęcia najlepiej zróbcie sami; będziecie mieć miłą pamiątkę) czy osobę w zabawnym kostiumie, a już pod żadnym pozorem clowna. Dziwaczne przebranie może małego człowieka wystraszyć – takie atrakcje są dobre dla starszych dzieci.

Miejsce

Najlepiej w domu. Tutaj maluszek czuje się najpewniej; zna otoczenie i ludzi, którzy są przy nim. Wyprawianie przyjęcia w restauracji raczej się nie sprawdzi. – Urządziliśmy pierwsze urodziny synka w lokalu i niby się nie napracowaliśmy, a jednak było bardzo sztucznie, dziwnie. Roczek to rodzinne święte, więc restauracja to nietrafiony pomysł – podkreśla Daria. Jeśli pogoda dopisze, warto rozważyć zorganizowanie pierwszych urodzin w ogrodzie. Niech będzie to rodzinne BBQ na świeżym powietrzu. Tutaj wasza pociecha będzie się czuła komfortowo.

Wystrój

Maluch potrzebuje bodźców, dlatego powinnaś zadbać o kolorowe baloniki, serwetki, talerzyki. Nie bójcie się założyć urodzinowych, zabawnych czapeczek. Jeśli twoja pociecha ma ulubioną bajkę albo piosenkę, przy której się uspokaja, włącz ją podczas imprezy (niech będzie tłem). Wskazane są również urodzinowe gadżety symbolizujące pierwsze urodziny, np. świeczka na torcie. Na podłodze może się znajdować kilka zabawek, żeby maluch mógł się nimi pobawić.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (27)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Iwona
(Ocena: 5)
2017-08-17 17:31:20

Fajne pomysły na organizację roczku są na http://kidini.pl/pierwsze-urodziny-dziecka-jak-je-zorganizowac/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agata
(Ocena: 5)
2013-08-26 11:14:56

re: Wyprawiamy dziecku roczek

Warto zadbać o obsługę fotograficzną - zrobiliśmy Młodemu sesje zdjęciową na imprezie. W tle inne dzieciaki, goście, wszystko wyszło super.Też dawalismy maluchom lizaki, ale nie miały takiej fajnej naklejki :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ciekawa
(Ocena: 5)
2013-08-26 11:07:35

re: Wyprawiamy dziecku roczek

Jak da mnie to super okazja. Bardzo fajny sposób na pobycie trochę z dziećmi. Mój mąż dużo pracuje i ciężko mu spędzać czas, a tak to bylo dla nich bardzo fajne doświadczenie. I jak dla mnie bomba te lizaki z zaklinaczemarzen.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kaśka
(Ocena: 5)
2013-08-23 11:01:37

re: Wyprawiamy dziecku roczek

Jak to po co robić urodziny? Tyle ile w życiu mamy chwil do spędzania czasu razem, to takie okazje są nieocenione! U nas nei było takich prezentów dla gości, ale był za to wielki tort, mnóstwo balonów, co dawało salwy śmiechu. Ale generalnie fajne rzeczy w tym sklepie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ilonka
(Ocena: 5)
2013-08-23 10:59:43

re: Wyprawiamy dziecku roczek

U nas też była duża impreza. Młoda bawiła się świetnie. A i nie tylko maluchy miały ubaw, dorośli też spędzili super czas. Fajny pomysł z tymi spersonalizowanymi torebkami. Niestety ja o tym nie pomyślałam, ale może na kolejne urodziny... :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Klaudia_k
(Ocena: 5)
2013-08-23 10:58:04

re: Wyprawiamy dziecku roczek

U nas był roczek z pompą! Zebraliśmy rodzinę i znajomych do świetowania. Byl ogromny tort, klown zabawiający dzieci. W podziękowaniu nasz Janek podarował każdemu z gości spersonalizowaną torebkę ze sklepu Zaklinaczemarzen. pl z łakociami. Wszyscy byli zadowoleni. To świetna możliwość, aby miło spędzić czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Arleta
(Ocena: 5)
2013-07-25 12:38:38

re: Wyprawiamy dziecku roczek

rocznemu dziecku rzeczywiście nie ma sensu wyprawiać przyjęcia urodzinowego… owszem, można zaprosić dziadków, chrzestnych i tyle, po co więcej? co innego już 3, 4, itd. letni maluch. wtedy można zastanawiać się nad imprezą z kolegami w domu lub w sali, która zajmuje się organizowaniem takich zabawa, jak np. warszawskie coco cafe. trochę wspomnieć zostaje…

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mloda
(Ocena: 5)
2013-01-20 18:57:22

to po co wogole robic urodziny?? Ciekawe czy nie którzy z was nie mieli tych pierwszych urodzin

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-20 11:08:43

ale kretynka z tymi problemami, jestes niezaradna głupią pindą hhaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-12 12:39:39

nie macie wiekszych problemów ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz