Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

10 Kwietnia 2016

Młode mamy uważają rządowy program za nie do końca sprawiedliwy. A Ty?

500 zł na dziecko

Program „Rodzina 500+” rozpala wyobraźnię. Już setki tysięcy rodziców złożyło wnioski o specjalne świadczenie na dzieci. Pierwsze wypłaty mają ruszyć już w najbliższych dniach. Wsparcie państwa należy się na każdą drugą i kolejną pociechę. Na pierwsze dziecko wyłącznie przy bardzo niskich zarobkach.

Wynika z tego, że niektórzy naprawdę potrzebujący pieniędzy nie otrzymają, kiedy dochód na osobę w rodzinie przekroczy ustalony limit choćby o kilka złotych. Za to wielodzietni milionerzy dostaną gotówkę, bez której i tak świetnie sobie radzą. Czy to do końca sprawiedliwe? O ocenę rządowej inicjatywy prosimy najbardziej zainteresowane, czyli młode matki.

One bez ogródek wyliczają sytuacje, kiedy 500 zł na dziecko nie powinno się należeć.

Zobacz również: LIST: „500 zł na dziecko to fatalny pomysł! Niektórzy będą się rozmnażać, żeby zarobić...”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (69)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-29 23:02:36

Najważniejsza zmiana to to, ze powinien być wymóg że min jedna osoba pracuje. Nie może być tak, że oboje rodzice nie pracują tylko żyją z programu 500+. Program powinien wyrównywać szanse rodzin wielodzietnych ale nie powinien pogłębiać patologii. Dodatkowo to że program jest od drugiego dziecka jest dobre - jedno dziecko to przyrost naturalny ujemny!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasia
(Ocena: 5)
2018-01-26 22:16:11

Uważam, iż rodziny posiadające duze dochody, nie powinny dostawać tych pieniędzy. Jest wiele rodzin, którym dochody niejednokrotnie przekraczają dochód o te kilka złotych, nie mogą korzystać ze świadczenia. Natomiast wiele jest rodzin, ktore majacogromne dochody, dodatkowo pobieraja jeszcze pieniądze. Gdzie tu sprawiedliwosc???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
(Ocena: 5)
2018-01-23 07:10:58

Tylko biedni i co najmniej z 3 dzieci

Powinni dostać przede wszystkim tylko samotne matki, które zasługują na dużo więcej, a tatusiem do tego żeby sąd przyznawał po 2000 tys alimentów, niech zobaczą jaki to trud co kobieta ma na glowie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-22 18:45:16

Jak dla mnie dostać powinni ci co mają normalne dochody a nie bogacze,a po drugie to dzieci uczące się a nie jak skończą 18 to im jest to zabrane,a co już ich edukacja się na tym skończyła, dopiero w tym wieku jest potrzeba pieniędzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
basia
(Ocena: 5)
2017-07-23 19:11:09

jestem mama 7 rga dzieci,ale 6-ro juz prawie na swoim,a nie miałam 500+i było,powinno sie te 500 z

nalezy zlikwidowac te 500+ a zamiast tego podniesc pensje,aby nie brakowało na chleb.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-05 18:03:04

re: Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

To co czytam to się nie mieści w głowie... Dlaczego mówicie że to patologia dostanie tylko i bogacze..? Ja samą wychowuje córkę od urodzenia i starałam się pracować ciężko było dostać pracę bo niestety poza mną nie miał kto się córka zając wkoncu znalazłam umowa zlecenie na 3zmiany dziecko chodziło do przedszkola ale na noc czy 2zmianę jak miałam to był problem opieka dla małej a wiadomo opiekunka kosztuje ledwo wiazalam koniec z końcem i te 500+ jest dla mnie duża pomocą bo mogę pozwolić sobie kupić małej coś lub gdzieś pojechać.. ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie bo to nie patologia dostanie tylko ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy bo u nas za 1200zl ciężko przeżyć gdzie dochodzą opłaty przedszkole opiekunka i potrzeby córki nie mówię tu o nie wiadomo jakich tylko podstawowe ubrania buty itp. A na przeżycie zostaje 200zl na cały miesiąc a pracować trzeba bo bez tego nie miałabym nic... i to nie patologia ! Mniej zazdrości bo to ze nie każdy dostanie to nie powód żeby tak pisać z zawiści!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mala
(Ocena: 5)
2016-04-18 12:12:19

re: Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

hmmm mam jedna dziecko pracuje moj maz tez i niestety nie nalezy mi sie bo przekraczamy ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-13 16:12:21

re: Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

Nie powinni nikomu dawać ani grosza ! Nie stać Cię na utrzymanie siebie to najlepiej powiększać jeszcze bezmyślnie rodzinę ? Żałosny jest ten nasz naród. Tylko daj i daj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jakastez
(Ocena: 5)
2016-04-13 14:11:06

re: Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

Uwazam, ze osobom niepracującym - bez powodu np. w ostatnich 10 lat (trzeba byłoby przepracowac min. 5)się nie należy. Nie mowie o niezdolności z powodu choroby itp.... Uwazam, ze bardziej uczciwy bylby dodatek np. do pensji. Znam osoby, które pracują na czarno lub w ogole tylko dlatego, ze im się to nie oplaca *- więcej z OPS wyciagna, a po tej ustawie to już nic ich do pracy nie skloni. Jak pisze jedna mama ma chore dziecko i nie może podjąć pracy ze względu na opieke ... i tu jest wlasnie to zakłamanie państwa jeśli chodzi o pomoc. Wlasnie ta matka powinna mieć zapewniona rehabilitacje, pampersy, czy leki bezpłatnie i wtedy pensja meza starczalaby na normalne zycie. I tak na marginesie dlaczego ludziom, którzy maja niezla sytuacje materialna się nie należy... a co to Ci ludzi to tylko jak osły maja dawac do państwa, ale jak cos wziasc to już HANBA???? Kiedy mialam 20 lat pracowałam po 20 h na dobe, praca, nauka i tak w kolko przez kilka lat i wiecie teraz mam. Kiedy decydowałam się na dzieci bylam po 30 tce i mialam stabilne zaplecze do wychowania dziecka. Obecnie koszt miesięczny jednego dziecka to około 2500 (nie licząc prywatnych stomatologow, ubran czy urlopow) no i mi się nie należy. Bo ja na swój status zapracowałam razem z mezem, to my mamy tylko dawac ....BRAWO oto polska mentalność najbardziej należy się tylko tym co najmniej w zyciu zrobili...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-11 22:35:56

re: Waszym zdaniem: Kto nie powinien dostać 500 zł na dziecko?

Czytam komentarze i nie chce mi się wierzyć, to niezwykle smutne jak takie sprawy dzielą nasze społeczeństwo. Oczywiście prawdą jest, że z tych pieniędzy w dużym stopniu skorzystają głowy rodzin patologicznych, a nie ich dzieci w potrzebie. Dawanie pieniędzy do ręki to wybitnie nietrafiony pomysł i poniesie za sobą katastrofalne skutki ekonomiczne, bo żeby komuś dać najpierw trzeba komuś zabrać. To było czyste zagranie manipulacyjne, rozmawiałam z nie jedną osobą, która mi się przyznała, ze głosowała na PIS wyłącznie w celu dostania tych pieniędzy. Jak najbardziej jestem za pomocą rodzinną jednak dostępny jest przecież szeroki wachlarz możliwości - darmowe bilety na komunikacje miejską dla dzieci, darmowe obiady w szkołach, kupony na żywność w sklepach no i przede wszystkim podniesienie kwoty wolnej od podatku na której zyskali by wszyscy! Aktualnie ta kwota wynosi śmieszne 3091 zł podczas gdy np. w Izraelu 54 tys zł czy chociaż w Niemczech ok 34 tys zł! Dzięki temu każdy rodzic zarabiałby co miesiąc kilkaset złotych więcej (w zależności od ustalonej kwoty tax-free). Tym samym dając profity wyłącznie ludziom pracującym, a nie bezrobotnej patologii. Kolejna sprawa, ułatwienie formalności i obniżenie kosztów związanych z działaniem małych biznesów i firm jednoosobowych. No ale wiadomo, po co robić to w rozsądny sposób skoro 500 zł do łapy przekona każdego typowego Kowalskiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-12 01:00:13

Cały czas o tym piszę pod artykułem i się cieszę, że jeszcze są ludzie, którzy myślą! Uścisnęłabym Pani dłoń!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz