Uważaj, grzechotki wprowadzone na rynek są śmiertelnie niebezpieczne dla dzieci! MOGĄ UDUSIĆ BEZBRONNE MALEŃSTWA!

10 Marca 2011

Sprawa trafiła już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Uważaj, grzechotki wprowadzone na rynek są śmiertelnie niebezpieczne dla dzieci! MOGĄ UDUSIĆ BEZBRONNE MALEŃSTWA!

Dziennik Bałtycki” donosi, że importer zabawek z Gdyni wprowadził na rynek około 650 grzechotek groźnych dla zdrowia, a nawet życia dzieci. Wadliwe zabawki mogły przy tym trafić nie tylko do trójmiejskich sklepów.

Grzechotki najpierw wzbudziły podejrzenia celników, którzy sprawdzali je w bazie kontenerowej. Celnicy mieli jednak zastrzeżenia głównie do niewłaściwego oznakowania zabawek, dlatego po pomoc zwrócili się najpierw do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku. Ta z kolei przekazała próbki kontrolne do specjalistycznego laboratorium badania zabawek w Lublinie.

- W trakcie badań przeprowadzonych na grzechotkach wskazanych nam przez celników zabawki się rozpadły, pojawiły się plastikowe odłamki, wypadły grzechoczące kuleczki, a to stwarza ryzyko uduszenia albo udławienia. Oprócz tego zabawki te mogą spowodować uszkodzenia słuchu - wyliczył Dariusz Klugmann, rzecznik pomorskiej Inspekcji Handlowej.

Sprawa trafiła już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który analizuje właśnie cały materiał dowodowy. - Mając na celu bezpieczeństwo najmłodszych, wszczynając postępowanie, możemy wyznaczyć przedsiębiorcy termin na usunięcie niezgodności wyrobów bądź wycofanie zabawek z obrotu. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by mówić o decyzjach – podsumowała Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Dlaczego dziecko płacze? Powstał specjalny tłumacz dla młodych mam!

Niemowlę poprzez płacz komunikuje się ze swoim otoczeniem. Wczesna umiejętność rozpoznawania potrzeb dziecka przyczynia się do zbudowania mocnego związku opartego na miłości i zrozumieniu.

ADHD zwiększa ryzyko depresji? NOWE FAKTY

Naukowcy alarmują! U dzieci, u których w wieku 4-6 lat rozpoznano objawy ADHD, ryzyko depresji może być aż 4 razy większe niż u dzieci zdrowych.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-21 15:43:07

to nie tylko grzechotek sie tyczy ale też kosmetyków dla niemowlat raz kupiłam mydło dla dzieci dla siebie he he bo ponoć jest najlepsze ale przez napis na tym mydle miałam otarcia na dłoniach i weż takim czymś dziecko umyj co ma skóre delikatna... same utrudnienia dla matek dlatego nigdy matka nie bede

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-19 22:38:14

ebz Nie należy pozostawać obojętnym wobec takich przypadków, lepiej być czujnym i ... zaufać sprawdzonym firmom, producentom. Etap grzechotek jest już za nami, ale z czystym sumieniem mogę polecić Fisher Price'a, który jest z nami od początku naszej przygody z macierzyństwem i tacierzyństwem. Co marka to marka - kreatywnie - interaktywnie, i bezpiecznie. Na pulpicie tor wyścigowy MUZYCZNY MIRAŻ - oryginalna propozycja zabawy dołączonymi do zestawu grzechoautami;) i prawdziwa lekcja ... fizyki w zakresie siły odśrodkowej;) Widowiskowo i9 spektakularnie - to koncentruje uwagę na długo, wiem z autopsji:) Mama Oskarka i Lenki, Ewa:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-17 12:54:40

HAHAHA ''BEZBRONNE MALENSTWA'' HAHAHAH OBLESNE SMIERDZACE U USRANE ROZDARTE BACHORY A NIE !!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-10 18:49:47

Zgadzam się z tym artykułem;/ mamy uważajcie na swoje pociechy**

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-10 00:57:23

Grzechotka dusiciel!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-10 14:14:40

lubie to!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1