USG do użytku domowego - nowość!

23 Marca 2009

Wynaleziono rewolucyjne urządzenie, które daje możliwość zrobienia zdjęć USG i obejrzenia dziecka bez wychodzenia z domu.

USG do użytku domowego - nowość!

Urządzenie Aimo stworzył amerykański wynalazca, Duck Young Kong. Jest bardzo proste w użyciu i ma szansę stać się niezbędnikiem każdej kobiety w ciąży. Wiadomo, jak uciążliwe są badania USG, trzeba poświęcić na nie sporo czasu. Dzięki Aimo wszystko jest prostsze, badanie można wykonać samodzielnie, w domu, bez asysty lekarza i pielęgniarki.

Samo urządzenie przypomina kulę z podstawą (w latach 80. produkowano budziki o tym kształcie). Podstawę z ekranem LCD przykłada się do brzucha (na monitorze pojawia się obraz dziecka), natomiast górną - do ucha, aby posłuchać bicia serca oraz odgłosów maleństwa.

Nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży. Nie podano też informacji na temat wpływu Aimo na zdrowie - chodzi o emitowane przez niego fale ultradźwiękowe.

Według projektanta, produkt ma pomagać w budowaniu relacji między rodzicami a dzieckiem.

Przeczytaj też:

Jak się rodzi kobiecość?

Wszystko o funduszu alimentacyjnym

Jak udekorować pokój dziecka?

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (89)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-22 22:44:00

masakra! Aaaa koleś to geniusz normalnie!:):) tylko że ja bym chyba cały czas siedziała z tym urządzeniem. Miałam pytać czy to źle wpływa na zdrowie czy coś, ale właśnie przeczytałam komentarz mamuska 23 i teraz jestem pewna że bym się od tego nie odpięła xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-05 20:55:49

rewelacja dla przyszłych mamusiek :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-04 20:30:00

ja chce takieeee :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-31 13:51:00

fajna sprawa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-26 12:29:00

Ale to jest świetne!! jestem akurat w ciąży i powiem, że z chęcią bym pobiegła do sklepu po to ;D naprawdę rewelacyjny pomysł ;)))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-26 09:23:00

[quote="mamuska23"] Jestem autorką pierwszej wypowiedzi. Mam juz trojke dzieci. i po pierwsze wypowiadajace sie dziewczyny twierdzące że usg szkodzi.hmm a ile o tym czytałyście ilu lekarzy o to pytałyscie? ja mialam przed dwa tyg przed porodem bliźniaków non stop podłonczone ekg i robione usg praktycznie całą dobe przez kilku lekarzy. pytałam i usg NIE SZKODZI a dla nie wtajemniczonych to nie jest rtg. Dwa co do ruchów dziecka i wyczówania ich miałam przeogromny brzuch przy pierwszej córce która kopnela mnie przez caly 3 trymestr wyczówalnie może z 10 razy i kompletnie nie wiedziałam czy dziecko sie rusza czy nie latałam non stop do ginka. a aparat usg miał taki że nie było nawet sensu robic zdjęcia bo wszystko zamazane. i nie napisalam że to ma byc jedyny sposób badania. na kontrole chodzic trzeba i nic tego nie zmieni moje drogie zawsze na nie panie:)[/quote] I tak im nie wytłumaczysz! One dalej będą trąbić, ze to nie zastąpi wizyt u lekarza bla bla bla, ale ja Cie rozumiem i popieram he he pompeja2000[/quote] dzięki:)) [/quote] No tak skoro tak mówisz że oni będą trąbić to ryzykuj na swoim dziecku.Ciekawe czy jesli coś będzie nie tak z dzieckiem to szybko to wychwycisz i w porę zadziałasz.A co jeśli przez twoją głupotę dziecko urodzi się z wadą lub tak chore że nie będzie mogło funkcjonować

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-25 18:50:00

czego oni nie wymyślą ;D Fajny pomysł ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-25 16:42:00

[quote="mamuska23"] Jestem autorką pierwszej wypowiedzi. Mam juz trojke dzieci. i po pierwsze wypowiadajace sie dziewczyny twierdzące że usg szkodzi.hmm a ile o tym czytałyście ilu lekarzy o to pytałyscie? ja mialam przed dwa tyg przed porodem bliźniaków non stop podłonczone ekg i robione usg praktycznie całą dobe przez kilku lekarzy. pytałam i usg NIE SZKODZI a dla nie wtajemniczonych to nie jest rtg. Dwa co do ruchów dziecka i wyczówania ich miałam przeogromny brzuch przy pierwszej córce która kopnela mnie przez caly 3 trymestr wyczówalnie może z 10 razy i kompletnie nie wiedziałam czy dziecko sie rusza czy nie latałam non stop do ginka. a aparat usg miał taki że nie było nawet sensu robic zdjęcia bo wszystko zamazane. i nie napisalam że to ma byc jedyny sposób badania. na kontrole chodzic trzeba i nic tego nie zmieni moje drogie zawsze na nie panie:)[/quote] I tak im nie wytłumaczysz! One dalej będą trąbić, ze to nie zastąpi wizyt u lekarza bla bla bla, ale ja Cie rozumiem i popieram he he pompeja2000[/quote] dzięki:)) [/quote] a ja mam przed nosem książkę do USG i w dziale "bezpieczenstwo USG" pierwsze zdanie jest o tym ze powszechnie to badanie uwaza się za bezpieczne, ale aktualny stan wiedzy nie daje ostatecznej odpowiedzi czy istnieja skutki uboczne czy tez nie...moze wprowadzenie domowego usg rozwiaze ostatecznie te watpliwosci.. :>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-25 16:22:00

Ja jestem za tym wynalazkiem. A co do USG to chyba nie jest az tak bardzo szkodliwe bo wtedy nie mozna by bylo go wykonywac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-24 23:59:00

Jestem autorką pierwszej wypowiedzi. Mam juz trojke dzieci. i po pierwsze wypowiadajace sie dziewczyny twierdzące że usg szkodzi.hmm a ile o tym czytałyście ilu lekarzy o to pytałyscie? ja mialam przed dwa tyg przed porodem bliźniaków non stop podłonczone ekg i robione usg praktycznie całą dobe przez kilku lekarzy. pytałam i usg NIE SZKODZI a dla nie wtajemniczonych to nie jest rtg. Dwa co do ruchów dziecka i wyczówania ich miałam przeogromny brzuch przy pierwszej córce która kopnela mnie przez caly 3 trymestr wyczówalnie może z 10 razy i kompletnie nie wiedziałam czy dziecko sie rusza czy nie latałam non stop do ginka. a aparat usg miał taki że nie było nawet sensu robic zdjęcia bo wszystko zamazane. i nie napisalam że to ma byc jedyny sposób badania. na kontrole chodzic trzeba i nic tego nie zmieni moje drogie zawsze na nie panie:)[/quote] I tak im nie wytłumaczysz! One dalej będą trąbić, ze to nie zastąpi wizyt u lekarza bla bla bla, ale ja Cie rozumiem i popieram he he pompeja2000[/quote] dzięki:))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz