7 toksycznych modeli wychowawczych. Krzywdzisz swoje DZIECKO?

17 Sierpnia 2016

Te metody sprawiają, że będzie miało problemy w życiu.

toksyczne wychowanie

Kobiety, które już doświadczyły macierzyństwa, zazwyczaj mówią, że nigdy nie jest się na nie gotową. Wychowanie to ogromny trud. Obfituje w zaskakujące sytuacje i prawdziwe wyzwania. Przy tym wszystkim nieuchronny jest także stres dotyczący pociechy. Jaka będzie, kiedy dorośnie? Czy nic się jej nie stanie? Każda matka pragnie dobra swojego dziecka, chce, żeby wyrosło na porządnego człowieka i osiągnęło sukces w życiu.

Jak tylko dziecko pojawia się na świecie, mama dostaje mnóstwo rad od krewnych i znajomych, które już mają dzieci. W praktyce często nie mają one swojego uzasadnienia, podobnie zalecenia w niektórych poradnikach. Po prostu każdy maluch jest inny. Matka zazwyczaj wypracowuje sobie własną metodę w oparciu o osobiste doświadczenia i przekonania. Jednak niektóre modele wychowawcze są toksyczne.

Jakiego wychowania należy unikać? Przekonaj się, czy Twoje zasady nie opierają się na szkodliwych wzorcach.

Zobacz także: Waszym zdaniem: Dlaczego NIGDY nie zostanę matką?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Iza
(Ocena: 5)
2016-08-18 12:23:06

Brakuje mi tu jeszcze wychowania bezstresowego. Niestety często rodzicom ta cała bezstresowość wymyka się spod kontroli. Znam dzieciaki, które są coraz częściej tak wychowane... niestety są rozwydrzone, rozpuszczone, nie mają szacunku do ludzi i rzeczy. Urodziłam się w początku lat 90, gdy coś przeskrobałam ktoś na mnie krzyknął, wrzasnął, postraszył pasem (ale nigdy nim nie dostałam). Wyrosłam na normalnego człowieka, nie mam jakiejś traumy z dzieciństwa. Od dziecka wiedziałam co mi wolno, a co nie i mam szacunek do ludzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 22:51:42

fajny artykuł. z pewnością wielu z nas znajdzie tutaj sposób w jaki było wychowywane.... ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 20:16:52

Nie znam tych modeli ale znam tzm ,,zimny chów" z autopsji. Zwro uczuć, zero uwagi, tylko wymagania. Rezultat: kaleka emocjonalna która nie umie wytworzyć więzi z innymi ludźmi bo po prostu nikt mnie tego nie nauczył

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1