SPERMINATOR, czyli uświadamiająca gra dla nastolatków!

22 Lutego 2010

Tak się propaguje bezpieczny seks wśród najmłodszych. Słusznie?

Serminator

Zainteresowanie młodych ludzi trudnymi tematami nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak poważne sprawy jak bezpieczny seks. Nastolatki uważają zazwyczaj, że wszystko już na ten temat wiedzą i nie ma sensu kolejny raz poruszać tych samych kwestii.

W efekcie, wydawanie kolejnych edukujących poradników, ulotek czy filmów, chyba mija się z celem. Stąd poszukiwanie zupełnie nowych metod dotarcia do najmłodszych. W Kanadzie zaprezentowano np. grę, która ma uświadamiać w dość niekonwencjonalny sposób. Do wyboru mamy czterech bohaterów, w których możemy się wcielić. Jedna z dziewczyn to dziewica, która promuje czystość aż do ślubu, druga to aktywna seksualnie kobieta zachęcająca do regularnych badań. Wśród wirtualnych postaci jest też niewielkiego wzrostu chłopak, który ma udowodnić, że „rozmiar nie ma znaczenia”. Ostatnim bohaterem jest naukowiec pracujący nad stworzeniem perfekcyjnej prezerwatywy.

Zadanie gracza polega na pokonaniu Sperminatora. W jaki sposób? Wystarczy poprawnie odpowiadać na pytania dotyczące seksualności i zdrowia. Przy odpowiedzi błędnej czeka nas kara - Sperminator wystrzeliwuje w kierunku gracza plemniki. Jeśli wynik jest poprawny - odbijamy nasienie lecące w naszą stronę i w ten sposób atakujemy groźnego mięśniaka w czerwonych majtkach. Brzmi zabawnie, ale może właśnie w ten sposób uda się propagować bezpieczny i świadomy seks?

W grę możesz zagrać na stronie Middlesex-London Health Unit.

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Utrata dziewictwa w wieku 12 lat –  czy to normalne?

Przeglądając fora internetowe, natknęliśmy się na bardzo ciekawy wpis jednego z użytkowników, dotyczący zbyt wczesnej inicjacji seksualnej

Im wcześniejszy pierwszy raz, tym większe ryzyko raka!

Najważniejszym ważniejszym czynnikiem ryzyka w chorobach nowotworowych może być wczesna inicjacja seksualna.   

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (50)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz