Nie, to nie są siostry. Tak wygląda nastoletnia matka ze swoją córką (Później urodziła jeszcze 7 dzieci!)

17 Września 2017

Dziś ma 34 lata i szczerze opowiada o ciąży w tak młodym wieku.

Sharon Jabbour

Coraz głośniej mówi się o tym, że zbyt późne macierzyństwo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele kobiet decyduje się na dziecko dopiero w dojrzałym wieku. Najpierw stawiamy na wykształcenie, robienie kariery i bogacenie się. Z drugiej strony - na powiększenie rodziny może być też za wcześnie. Nastoletnia ciąża to też spore ryzyko. Pewnie dlatego specjaliści sugerują, by o potomstwo postarać się między 20. a 30. rokiem życia.

To jednak nie oznacza, że zachodząc w ciążę w wieku kilkunastu lat na pewno zmarnujemy sobie życie. Poznajcie kobietę, która urodziła pierwsze dziecko mając zaledwie 16 lat. I wcale na tym nie poprzestała. Dziś Sharon Jabbour ma 34 lata i ósemkę pociech. W gościnnym wpisie na blogu „Tsunami Project” szczerze opisała, jak potoczyły się jej losy. Siebie nazywa „żywym dowodem na to, że zbyt wczesne macierzyństwo nie musi być zawsze złe”.

Co nie zmienia faktu, że tuż po wpadce wcale nie czuła, by był to dobry moment na tak odpowiedzialny krok. Nawet najbliżsi dawali jej to wyraźnie do zrozumienia.

Zobacz również: EXCLUSIVE: Ludzie nazywają mnie dzieciorobem

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-18 00:48:23

W sumie też jestem przeciwna takiemu generalizowaniu młodych matek, bo jak nastolatka w ciąży to odrazu, że się puszcza, ćpa, pije, nie ma szans na wykształcenie i ogólnie patologia. Ci co tak myślą to chyba mało ich znają, albo w ogóle nigdy nie miały z nimi kontaktu i żyją w swoim stereotypowym świecie. Napisze tyle, że ja zdążyłam ich już trochę poznać (nie wiem ile dokładnie, ale na pewno więcej niż 15) i owszem ok.5 z nich to typowa patologia, ale reszta to zupełnie normalne, wykształcone kobiety, które jedynym czym się różnią od swoich rówieśniczek to faktem posiadania nastoletnich dzieci. Wśród tych starszych matek przecież też trafiają się takie z marginesu społecznego. Akurat w tej sprawie nie należy oceniać drugiego człowieka, bo ludzie są różni. I szczerze mówiąc to wręcz podziwiam nastoletnie matki, którym mimo trudu wczesnego macierzyństwa udało się zdobyć wykształcenie, dobrą pracę i żyć normalnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-17 14:29:15

sorry, ale wyglada na 45

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-18 11:15:06

Nic dziwnego, tak wiele ciąż i porodów musiało zostawić po sobie ślad. Trudno żeby ta pani była świeża niczym kobieta która nie rodziła bądź rodziła tylko raz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1