Psie kupy, a nawet... LUDZKIE odchody! Oto skład piaskownic na osiedlach (okropność)

02 Kwietnia 2012

Piasek z piaskownicy mógłby konkurować ze żwirkiem w kociej kuwecie.

Piaskownica

Wydaje Ci się, że piaskownica jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do zabaw dla dziecka? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że to prawdziwe siedlisko brudu i zarazków.

Inspektorzy sanepidu, badając wrocławskie piaskownice wykryli szereg nieprawidłowości. Szczegółowe analizy pokazały, że w przeznaczonym dla dzieci piasku pełno jest potłuczonego szkła, zardzewiałych gwoździ oraz psich i kocich odchodów – informuje Sfora.pl

To właśnie zwierzęce fekalia, będące siedliskiem larw i jaj różnych pasożytów stanowią dla dzieci najgorsze zagrożenie. Maluchy narażone są na kontakt z groźnym tasiemcem, glistnicą czy pierwotniakiem toksoplazmozy.

Okazuje się jednak, że źródłem problemu są nie tylko biegające swobodnie psy i koty. Eksperci badający piasek na wrocławskich placach zabaw znaleźli w nim również... ślady ludzkich odchodów. Co za wstyd!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ach, te dzieciaki! Jedzą za SŁODKO, za TŁUSTO, za DUŻO. Jak je powstrzymać?

W ulubionych dziecięcych przysmakach kryje się chemiczna trucizna.

JESTEŚ GRUBA! - czy szczerość otoczenia pomaga zrzucić nadprogramowe kilogramy?

Czy kilka gorzkich słów może pomóc? Ta historia pokazuje, że owszem!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (21)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 09:21:35

Służby porządkowe potrafią tylko zamknąć piaskownice, w moim mieście nie ma już prawie żadnej, jedna na nowym placu zabaw i jedna bardzo daleko, gdzie nie chodzimy ;) Dla nich to prostsze rozwiązanie niż np. wymienić piasek co jakiś czas, ogrodzić porządnie plac i koniecznie zakaz wprowadzania zwierząt. Ale chyba nie ma na co liczyć, więc trzeba sobie radzić inaczej ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-15 23:33:46

Yaska, bardzo dobre podejście... szkoda tylko, że służby porządkowe nie są w stanie utrzymać piaskownic w należytej czystości - niedługo bedzie trzeba dzieci sterylizować po takiej zabawie. Mydło antybakteryjne kupie, nie odmówie przecież dziecku radości z zabawy w piaskownicy, ale po przeczytaniu tego artykułu na pewno bede już do tego inaczej podchodzić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-15 20:30:21

To jest straszne na prawdę... u nas wiele piaskownic zlikwidowali, właśnie z tego powodu, ze psy i koty robią sobie z nich kuwety i nikt o to nie dba, a potem dzieci chorują. Te "lepsze" piaskownice zostały, ale mimo to mój syn po zabawie musi umyć ręce mydłem antybakteryjnym, bo nie chcę, zeby cos złapał. Jeśli idziemy jeszcze coś zjeść, np. latem na lody i nie ma gdzie umyć rąk to staram się mieć przy sobie żel antybakteryjny do stosowania bez użycia wody, żeby nie musiał jeść brudnymi rękami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-09 00:03:42

Odkryli Amerykę... - sarkazm.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 18:30:03

Z okna mam widok na publiczne przedszkole i nie raz widziałam jak sobie tam wchodzą kotki i kulturalnie robią kupę do piaskownicy a potem kulturalnie ją zakopują ;p a potem dzieciary się w tym bawią ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 12:01:26

A skad wiecie ze to dorosli ludzie nas**rali do tej piaskownicy a nie bawiace się w niej dzieciaki???!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 13:02:03

I dzieci i dorośli. Mam zdjęcia, które przesyłałam do swojej gminy żeby zlikwidować mi spod domu plac zabaw. W perfidny sposób, bez mojej zgody wcisnęli mi go pod dom - w perfidny sposób pokazałam im jak wygląda zabawa na placu zabaw - dorośli wieczorem podchmieleni odlewają się do piaskownicy, matki zdejmują dzieciom spodnie i robią kupy i do piaskownicy i na moją ścieżkę - nie należącą do gminy. Ha, mogłabym napisać książkę do czego służy plac zabaw skoro nie do nauki. Nie chcę nikomu obrzydzać, ale ludzie robią różne obrzydliwe rzeczy i swojego dziecka bym do piaskownicy nie puściła, w ogóle na plac zabaw - wieczorny seks na placu zabaw to chyba standard, a sperma w piasku lądowała nie jedna.. Ludzie są chamscy i obrzydliwi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 11:45:58

a dzieci tak bardzo uwielbiają zabawy w piasku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 11:38:37

Niestety brakuje kultury tak wielu osobą, do głowy im nawet nie przyjdzie by sprzątać po swoim psie, roczne dziecko które nauczyło się chodzić chce biegać i poznawać świat a tu co ?, co krok wielgachna kupa psia, na chodniku, trawniku, placu zabaw.... skandal!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 12:57:41

Ludziom, którzy nie mają psów również brakuje kultury - ile razy spotkaliście w lasku koło plaży albo jeziora kupy i obok nich papier toaletowy albo chusteczki higieniczne? Ja mieszkam w miejscowości turystycznej i ludzie są na tyle bezczelni, że potrafią wejść mi do ogrodu i tam za przeproszeniem się wys*rać, zero kultury, więc następnym razem zastanów się czyja to wielgachna kupa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 11:11:08

Nigdy nie pozwalam swojemu psu zbliżać się do piaskownic. Wiadomo, że gdzie bachory, tam syf.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 19:52:56

hahahaha dobre!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-02 09:40:59

kurcze szok :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz