Pokolenie SŁABEUSZY: Współczesne dzieci nie bawią się w berka, nie grają w piłkę, nie skaczą w gumę!

26 Czerwca 2011

Współczesne dzieci nie lubią aktywności fizycznej. Czas wolny wolą spędzać przed telewizorem lub komputerem!

dziecko gry komputerowe

Ludzie urodzeni 30-40 lat temu lub wcześniej dzieciństwo przeżywali w tradycyjny sposób - biegali po podwórku z innymi dziećmi, wspinali się na drzewa, czy grali w piłkę. Nie tylko dlatego, że bardzo chcieli żyć aktywnie, ale także dlatego, że nie mieli zbyt wielu innych możliwości.

Dzieci dorastające w czasach skoku technologicznego, upowszechnienia telewizji, komputerów, Internetu i gier w większości nie są zainteresowane męczącymi zabawami na świeżym powietrzu. O wiele lepiej czują się na kanapie przed odbiornikiem lub zamknięci we własnym pokoju, surfując po sieci czy wysyłając SMS-y.

Świat wciąż się zmienia i nie powinniśmy się temu dziwić, ale martwić już na pewno tak. Brytyjskie badania potwierdziły, że dzieci i młodzież XXI wieku o wiele sprawniej poruszają się po klawiaturze komputera czy telefonu komórkowego, niż po boisku czy podwórku. Eksperyment polegał na obserwacji najmłodszych, których poproszono o robienie przysiadów czy podciąganie się na drabinkach. Okazało się wówczas, że badane 10-latki są znacznie słabsze, niż ich rówieśnicy dekadę temu, a ich sprawność fizyczna jest bliska… zeru.

- Współczesne dzieci w przysiadach uzyskują wynik o niemal 30 proc. gorszy. Z kolei 10 proc. nie było w stanie podciągnąć się na drabince, a kolejne 10 proc. uznało, że w ogóle nie podejdzie do tego zadania - donosi "The Guardian".

Za to o wiele lepiej badani radzą sobie z nowoczesnymi technologiami. To z jednej strony dobrze, bo elektronika otacza nas ze wszystkich stron, z drugiej jednak to zatrważające, że dzieci przeważnie nie uprawiają dosłownie żadnej aktywności fizycznej, która wymagałaby od nich choć najmniejszego wysiłku.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Jak usunąć trudne plamy?

Plama z czerwonego wina, atramentu czy rdzy to nie koniec świata. Przedstawiamy skuteczne sposoby na pozbycie się najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Rasistowska psychologia miłości: Ciemnoskóre kobiety nie podobają się mężczyznom tak, jak blade blondynki!

Doniesienia kontrowersyjnego psychologa wywołały skandal na całym świecie.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (40)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-05 12:59:31

ZAL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-03 22:41:45

Ja jak byłam młodsza chciałam wychodzic na dwór i bawić się. Sama jeszcze wcześniej obserwowałam dzieci o 4-6 lat ode mnie starsze tez tak chciałam robić, tylkoże na moim podwórku byla tylko jdna kolezanka w moim wieku, a więć nie było tak fajnie... ;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-27 02:42:07

Wiadomo że za moich czasów było więcej dzieci. I były ciągłe hałasy pod blokiem. Nie mieszkam w dużym mieście i nie uważam że moi sąsiedzi są biedni. Teraz komputer i internet to podstawa. Ale dobra nawiązując do tematu. To pod moim blokiem (tym bardziej że są już wakacje) od rana do wieczora słysze dzieci. Wyglądam przez okno i jest ich dużo. Pod oknami ciągle słysze 'maaaamooooo...' a wieczorem 'Kasia, Basia czy też Zosia do domuuu' a więc czasy niby się zmieniły, ale dzieciaki ciągle takie same... Tu chodzi o wychowanie... Jak rodzice uczą dzieci ciągłego siedzenia w domu bo boją się że na dworze zrobią sobie krzywde. To przepraszam ale winić mogą tylko siebie... Jak dla mnie nic się nie zmieniło.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-27 00:18:55

w w w .AWSurveys .com/HomeMain .cfm?RefID=scytheee zarabiaj przez internet! zarejestruj sie klikajac podany link!!! (usuń spacje z adresu) nic za to nie placisz, musisz tylko zalozyc konto i oceniac strony internetowe ( wystarcza pojedyncze slowa typu: nice, awful, cool) strona jest po angielsku, ale za ocenienie dwoch stron mozesz dostac od 4 do 6 dolarów!!!! wyplaca ci je na konto pay pal! nie ma prostrzego zarobku na wakacje!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 20:26:09

Potwierdzam! Moje dzieciństwo było super. Każdy bawił się na dworze, a teraz dzieci w szkole podstawowej mają komórki, laptopy i jeszcze inne nowe gadżety. Cały czas siedzą w domu, grają na komputerze. Szkoda...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 20:33:33

wy jesteście chorzy! Przejdźcie się po podwórkach i dopiero zobaczycie że własnie dzieci się bawią, a ci krzyrzy najwiecej narzekają siedzą i głupio komentują w internecie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 18:59:14

piep**ony XXI wiek ludziom się w du*ach poprzewracało od tego dobrobytu, wielce wygodny się każdy zrobił

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 18:47:41

mój 12 letni brat całymi dniami bawi się z kolegami, codziennie się ze sobą spotykają a to w piłkę pograją a to na rowerze a to w chowanego a to w berka.fakt i grają na komputerze ale kiedy tylko jakiś kolega napisze na gg idziemy grać w noge to już ich nie ma. tak samo moja sąsiadka całymi dniami z koleżankami na podwórku siedzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 19:00:26

zato mój brat jak mu opowiadałam o jakiejś grze 'pif paf' wyjaśniałam zasady on zadał pytanie 'na jakiej stronie'

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 17:54:05

Wiele osób tutaj pisze, że tylko się nam tak wydaje, a dzieci dalej bawią się na podwórkach. Nie, niestety ja tego nie widzę. Mam młodszego brata i on ciągle jak nie TV to komputer a jak się wygoni go na dwór to traktuje to jako karę. A ma kolegów i koleżanki z klasy po sąsiedzku i oni też siedzą w domach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 17:28:13

Zgadzam się z poniższymi komentarzami. Dzieci wcale nie spędzają mniej czasu na dworze, a jeśli tak o minimalnie. Jeżdżę z dziećmi na kolonie letnie jako opiekun i widzę: one uwielbiają aktywność fizyczną, biegają non stop i nie mogą usiedzieć na miejscu. Taka charakterystyka i prawa ich wieku. Żadna technika tego nie zmieni ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-26 15:17:44

Nie wydaje mi się, żeby dzieciaki spędzały mniej czasu na zewnątrz. Po prostu jest ich mniej, dlatego odnosi się takie wrażenie. Kiedy ja byłam młodsza to nas była cała chmara na osiedlu, co najmniej piętnastka, a jeszcze schodziły się dzieciaki z sąsiednich osiedli, bo u nas były huśtawki i fajne trzepaki. : D Teraz dzieciaków jest trójka albo czwórka, więc wiadomo, że nie będą robić takiego hałasu jak my. Są po prostu mniej zauważalni i niestety trochę mniej kreatywni. Jejku, jak ja tęsknie za tymi czasami kiedy cały dzień siedziałam na polu i tylko się darłam do mamy spod okna: "Maaaaaamo, zrzuć mi coś do picia". Idę jutro sobie kupić gumę do skakania i wyciągam koleżanki na wspominki. Ciekawe, czy przypomnimy sobie jakieś gry. : ) Pozdrawiam wszystkich z szalonego pokolenia lat 90. : D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz