Otyłe dzieci są głupsze?

16 Lipca 2009

Tak wynika z badań amerykańskich naukowców. Uczniowie z nadwagą gorzej niż ich szczuplejsi koledzy radzą sobie z matematyką i językiem angielskim.

Otyłe dzieci są głupsze?

Otyłość uważana jest za jedną z najniebezpieczniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów,  coraz częściej dotykającą dzieci i młodzież. Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jak problemy z nadwagą mogą się przekładać na oceny w szkole. W tym celu przebadali uczniów nowojorskich podstawówek, gdzie aż 4 na 10 dzieci cierpi na nadwagę. Wyniki ich eksperymentu są zaskakujące – okazało się, że otyli uczniowie gorzej niż ich szczuplejsi rówieśnicy zdają testy z matematyki oraz angielskiego, w efekcie zdobywając słabsze stopnie.

Zdaniem profesora Santiago Taverasa, który udzielił wywiadu „The New York Post” - „Ta jasna współzależność pomiędzy zachowaniem prawidłowej wagi a osiągnięciami edukacyjnymi dobitnie pokazuje, jak ważna jest zarówno umysłowa, jak i fizyczna edukacja dziecka”.

Twórcy badania podkreślają, że jego wyniki powinny stać się impulsem do dyskusji na temat zalewającej amerykańskie szkoły otyłości. Niestety, problem ten staje się coraz popularniejszy również w Polsce, gdzie aż 11% nastolatków cierpi na nadciśnienie spowodowane nadwagą, a 5% z nich musi być leczona farmakologicznie.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Grube kobiety żyją dłużej! 

Ta zaskakująca teoria okazuje się prawdziwa. Zgodnie z wynikami najnowszych badań osoby z nadwagą umierają później niż ich szczuplejsi znajomi. Dlaczego?

Dlaczego dzieci tyją? 

Lekarze, jako jeden z głównych powodów zwiększania się liczby otyłych dzieci, obok fast foodów wymieniają stres.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (181)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-27 18:48:02

grube dzieci to tylko wina ich rodziców. ale nie rozumiem jak można takiego czegoś nie zauważać, gdyż to dla mnie niemożliwe, żeby nie widzieć że dziecko wygląda jak hipopotam! :[

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-01 23:13:29

GŁÓD. PODJADANIE. Błędy IG. BH.30. MOTTO: Stabilny poziom cukru we krwi przez 24h !! Podjadanie w NOCY lub podczas dnia to zawsze jest z głodu. Głód odczuwamy wtedy, gdy poziom cukru we krwi spada. Podwyższamy go zawsze; dużą PROPORCJONALNĄ ilością tzw. __NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu; czyli naszym ludzkim paliwem, a więc __GLUKOZĄ naturalną. Głód u człowieka to czerwona lampka w samochodzie pokazująca, że paliwo się kończy. Zatankuj i Ty. Musisz podnosić sobie poziom cukru szybko, w kategoriach dozwolonych i utrzymać długo, wtedy nie czujesz głodu. TAK ułożyła to przyroda planety o nazwie ZIEMIA. Jak ktoś mówi inaczej, nawet ten z tytułami to zwyczajnie powinien sobie wykonać najprostsze badania, a wtedy dostrzeże, iż przyroda naszej planety jest jedna i FINALNIE tworzy logiczną perfekcję. Ułożone są zatem przez PRZYRODĘ wszelkie zależności pierwiastkowe, czyli żywieniowe również. Problem jedynie jest z identyfikacją ewolucyjnych dokonań naszej przyrody, bo to można zrealizować JEDYNIE poprzez wykonanie setek elementarnych badań laboratoryjnych. Ten kto je wykona dopiero może mówić: REALNĄ prawdę. Poczytaj, zapoznaj się to wystarcza. Jednak KONIECZNIE pamiętaj o __CHLEBIE typu KR-IRL, ponieważ to on głównie utrzymuje poziom cukru w stabilnej strefie, czyli nie odczuwasz GŁODU. R E F L E K S J A: __INDEKS ŻYWIENIOWY, a; __INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze. IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes. Zobacz też; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW. __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL Iga COX, Częstochowa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-01 18:57:41

Najgrubszy chłopak z mojej klasy jest najlapszy z matematyki.Z kolei moja dość pulchna przyjaciółka umie płynnie mówic po angielsku.Więc trochę tego nie rozumiem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-16 15:43:50

U mnie w klasie jest pare otyłych osób z czego kilka jest uczniami bardzo dobrymi a pozostali sa przecientni ale sa bardzo szczupli ktory sie ucza bardzo zle .. i uwazam ze to nie zalezy od tego czy sa otyli czy nie chca sie uczyc to sie ucza nbie to nie .. przynajmniej moja opinia jest taka ..:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-09 15:12:16

Wcale nie są głupsze... znam niejedno otyłe dziecko i nie jest to regułą. Sama kiedyś byłam otyła.. ale na szczęście zaczęłam pływanie trenować. Kondycję sobie wyrobiłam i nie mam problemów z nadwagą. Jedyne co to bodymaxa łykam żeby być bardziej aktywną, żadnych tabletek odchudzających nigdy nie brałam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-05 14:01:57

www.100zl.net/?t=52643163 zagraj i wygraj 100zł!!! :) nie czekaj, pula pieniędzy ograniczona!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-29 17:20:26

Taa na amerykanach te badania były ? phi nic dziwnego ze wyszlo ze glupie :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-25 21:59:45

ja jak byłam mała byłam strasznie gruba, a byłam jedną z najlepszych uczennic. wyniki badać maja w sobie mało prawdy, bo z angielskiego byłam wtedy najlepsza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-21 22:39:26

To nie prawda, ja mam niedowagę, a z matmy jestem totalnym cepem... ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-20 19:03:29

Paranoja!! I tutaj Sie nie zgodze może i dlatego że znam paru takich którzy mimo tego iż mają (od 12-15 lat) i powyżej 100 kg bardzo dobrze władają językami obcymi a tym bardziej matmą czy innym ścisłymi:):)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz