Ochroń swoje dziecko przed internetowym pedofilem!

09 Sierpnia 2010

Małego internautę trzeba odpowiednio przygotować do korzystania z dobrodziejstw sieci.

Ochroń swoje dziecko przed internetowym pedofilem!

- Wakacje to czas, kiedy wiele dzieci niewyjeżdżających na letni wypoczynek po prostu się nudzi. Internet staje się wówczas atrakcyjnym miejscem rozrywki. Niestety, w tym czasie dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji – donosi Fundacja Kidprotect.pl, która na co dzień zajmuje się bezpieczeństwem dzieci w wirtualnej rzeczywistości.

Internet to wspaniałe narzędzie, za pomocą którego dzieci mogą czerpać wiedzę, zdobywać informacje i utrzymywać kontakt ze znajomymi. Trzeba jednak odpowiednio przygotować młodego internautę do korzystania z dobrodziejstw sieci. Skutecznym narzędziem wspomagającym rodzicielską czujność są filtry rodzinne, które każdy może samodzielnie zainstalować na swoim komputerze. Nie zastąpią one jednak rozmowy z dzieckiem.

Każdy rodzic powinien mieć świadomość zagrożeń, jakie stwarzają nowe media. - Straty finansowe, szkody psychiczne, problemy z prawem – to poważne konsekwencje, które mogą dotknąć rodziców, którzy nie przygotowali dzieci do bezpiecznego korzystania z sieci – podaje Fundacja Kidprotect.pl.

Dlatego dorośli powinni przestrzegać rad specjalistów na co dzień zajmujących się bezpieczeństwem dzieci w Internecie. Są one szczególnie cenne w czasie wakacji, kiedy nasze pociechy chętniej korzystają z sieci. Oto najważniejsze z nich:

1.ROZMAWIAJ. Rozmawiaj jak najwięcej z dzieckiem. Nie karz go za błędy, o których ci mówi. Rozmawiaj z innymi rodzicami, wymieniajcie spostrzeżenia na temat działań waszych dzieci w Internecie.

2. ZDOBYWAJ WIEDZĘ. Surfuj po sieci, aby samemu odkryć tajemnice Internetu. Pokaż wartościowe strony dziecku, zachęcaj je do szukania wiedzy w sieci. Bądź przykładem!

3. UCZ. Ucz dziecko i ostrzegaj przed niebezpieczeństwami w Internecie. Naucz zasad bezpiecznego kontaktu z innymi w sieci.

4. USTAL ZASADY. Wspólnie z dzieckiem określcie, ile czasu będzie spędzało dziennie przy komputerze. Zabroń dziecku podawania swoich danych osobowych, takich jak nazwisko, numer telefonu czy adres zamieszkania. Powiedz o odpowiedzialności karnej za nękanie innych w sieci, podszywanie się pod innych użytkowników na internetowych aukcjach, itp.

5. REAGUJ. Zawiadamiaj policję o przestępstwach, a administratorów portali o niewłaściwych zachowaniach internautów. Jeśli zauważysz, że twoje dziecko jest nękane w sieci lub stało się ofiarą przestępcy seksualnego, natychmiast zapewnij mu wsparcie psychologa.

6. ZABEZPIECZ SPRZĘT. Wspomagaj swoją czujność programami filtrującymi treści i programami antywirusowymi. Regularnie aktualizuj oprogramowanie

7. GROMADŹ DANE. Zaznaczaj opcję archiwizowania rozmów na wirtualnych czatach i komunikatorach. Będą podstawą dochodzenia policyjnego w razie niebezpiecznej sytuacji.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Spowiedź przez Internet – czy nadchodzi era Kościoła on line?

Osoby, które nie mają czasu na spowiedź w konfesjonale, z pewnością ucieszyłaby możliwość spowiedzi przez Internet. Kościół póki co pozostaje głuchy na takie żądania wiernych.

Polski Internet to SIEDLISKO CHAMSTWA! Obelgi i wulgaryzmy są na porządku dziennym!

Wrocławski sąd postanowił, że wulgaryzmy w sieci nie mogą być traktowane, jako obraźliwe! To zielone światło dla wszystkich tych forumowiczów, którzy do swoich wypowiedzi lubią dodać nieco „pikanterii”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-15 00:42:22

Trzeba uważać !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 13:21:39

trzeba uważać na idiotów w necie wiadomo jakiś idiota skrzywdzi małe dziecko i co trzeba uważać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 13:20:42

jeśli rodzice mieliby czytać rozmowy na czatach, gg itd. to chyba bym przestała używać komputera ; /

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 13:19:15

właśnie że dobrze trzeba uważać na idiotów necie wiadomo jakiś idiota skrzywdzi małe dziecko i co trzeba uważać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-09 11:53:44

ale beznadziejne porady.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-09 05:48:18

Ja jakiś czas temu poznałam super kolesia prze nk, opowiedział mi o sobie, ma pare zdjęć, jest z tego samego miast i mieszka ulicę dalej. A pozatym jeżeli ktoś zna młodzierzowy slang to łatwo jest rozpoznać kogoś, kto się w nim poprostu gubi... Czyli w tym przypadku jako takiego pedofila

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-09 09:28:42

Uwierz mi , że jak piszesz z kimś przez internet to nawet pedofil może porozumieć się z tobą w młodzieżowym slangu , każda wypowiedź jest przecież dokładnie przemyślana .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-09 01:06:28

Banał.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1