TOP 12: Najpiękniejsze żeńskie imiona, które pochodzą od męskich

19 Września 2017

Od razu je pokochacie!

imiona żeńskie

Panuje moda na nadawanie dzieciom starodawnych imion. Obecnie najpopularniejsze są Zofia, Hanna, Maria, Franek, Antoni oraz Zuzanna. Jeżeli rodzice nie decydują się na jedno z nich, przeważnie wybierają coś z drugiego - równie popularnego kanonu (np. Lena, Kacper, Maja, Filip, Julia). Często decydują się też na oryginalne imiona (np. Lea, Alisa, Bruno). Jest jednak wiele pięknych imion, które nie są trendy, a nadając je, nie musimy obawiać się, że maluch będzie piątą Lenką czy czwartym Antosiem w żłobku. Tym razem przyjrzymy się wyłącznie żeńskim imionom, które są odpowiednikami imion męskich.

Marcelina

W tym roku urodziła nam się córeczka. Postanowiliśmy nazwać ją Marcelinka. Wiele osób mówi mi i mężowi, że świetnie wybraliśmy, a mała będzie się wyróżniała. Poza tym imię brzmi pięknie oraz jest na tyle zwyczajne, że dziecko nie stanie się w przyszłości obiektem drwin wśród rówieśników – wyznaje Kinga.

Krzysztofa

Usłyszałam o tym imieniu w jakimś programie w TV i od razu zapadło mi w pamięć. Imię Krzysztofa jest bardzo dostojne. Podoba mi się też zdrobnienie – Krzysia. Postanowiłam, że gdy urodzi mi się córka, dostanie właśnie to imię. Mąż na początku nie chciał się zgodzić, ale w końcu go przekonałam – triumfuje Beata.

Alberta

Wybrałam to imię dla córki, bo kojarzy mi się z arystokracją i dawnymi rodami. Zależało mi też na tym, aby mała wyróżniała się na tle innych dzieciaków. Albertynka już teraz robi furorę na podwórku. Wszyscy oglądają się ze zdumieniem, gdy tak ją nazywam – cieszy się Marzena.

Zobacz także: „Koleżanka uderzyła moje dziecko. Zgłosić to?”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 3)
2017-09-19 18:04:07

Brakuje Danieli

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-19 13:05:03

Mi się od zawsze podobało imię Marcelina. Chciałam nazwać tak córkę, ale pierwszy był syn, którego oczywiście nazwałam Marcel (wręcz nie mogłam inaczej). Jak przyszedł czas na córkę to dalej to imię bardzo mi się podobało, ale nie chciałam żeby moje dzieci miały tak podobne do siebie imiona, więc nazwałam ją po prostu Martyna. Po latach nie żałuje, bo te imiona dalej nie należą do tych najpopularniejszych i raczej nie spotka się kilku Marcelów, albo Martyn w jednej klasie, ale nie są też jakieś wyszukane przez co nikt ich nigdzie nie wyśmiewa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-19 08:26:35

Marcela to zdrobnienie od Marcelina

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-19 21:45:09

Nie. Marcela to zupełnie inne imię :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1