Aktualny RANKING: Imiona, które nadawano dzieciom najczęściej w pierwszej połowie 2017 roku to...

20 Października 2017

Sprawdź, czy na liście pojawiły się jakieś nowości.

ranking imion 2017

Z imionami dla dzieci jest tak, jak ze wszystkim innym - także w tej kwestii obowiązują trendy. Co kilka lat zmieniają się nasze gusta i po chwili znajduje to odzwierciedlenie w rankingach. Jeszcze kilka lat temu nazwanie potomstwa Julia, Maja, Kacper czy Mikołaj uważane było za ekstrawagancję. Dziś to norma.

Udowadnia to najbardziej aktualne zestawienie, do którego dotarł portal edziecko.pl. Na podstawie bazy PESEL (stan na dzień 24 sierpnia br.) udało się ustalić, które imiona były najczęściej nadawane w pierwszych 8 miesiącach tego roku. Czy dużo się w tym czasie zmieniło?

Oto top 10 imion dla chłopców i dziewczynek wraz z liczbą dzieci, którym je nadano. A także te najmniej popularne, które wciąż można uznać za wyjątkowo oryginalne…

Zobacz również: Najmądrzejsi ludzie noszą te imiona. Chcesz, żeby Twoje dziecko było geniuszem? Nadaj mu jedno nich!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-20 21:16:09

Inwazja Antosiów. W mojej rodzinie w ciągu ostatnich 2 lat urodziło się ich aż trzech! A nigdy wcześniej nie było z żadnym innym imieniem takiej powtarzalności...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-20 09:29:38

Ludzie własnych rozumow nie mają. Dają takie imiona jakie są modne. Niedługo w Polsce będą same Zuzie, Lenki, Jakuby i Tosie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-20 17:27:12

Przecież tak jest od zawsze geniuszu. A niby dlaczego w pokoleniu twojej mamy/babci są same krysie, Bożenki, Elżbiety itd? Z mojego rocznika z kolei to Marcin albo Piotrek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1