Moje dziecko ma dziwne imię

02 Maja 2018

Jak matki po latach postrzegają swoje dawne wybory? Oto ich wyznania.

starodawne imię

Już od kilku lat panuje moda na starodawne imiona. Niektóre z nich już się „przejadły” i coraz częściej bywają zaliczane do zbyt popularnych. Mowa o Antonim, Janie, Franciszku, Kacprze, Zuzannie, Lenie, Julii, Zofii, Hannie, Helenie, Amelii, Oliwii czy Marii. Ludzie powoli zaczynają zwracać uwagę na inne imiona, ale nadal należą one do grupy imion nadawanych kilkadziesiąt lat temu. Są to chociażby Wanda, Aniela czy Regina. Ale nie brakuje też osób sięgających do korzeni naszej historii.

 Jeśli masz to na sumieniu - NIE MOŻESZ zostać matką chrzestną

Ponieważ temat starodawnych imion jest teraz bardzo aktualny, postanowiłyśmy porozmawiać z kilkoma mamami, które nadały takie swoim dzieciom. Nie znajdziecie wśród nich propozycji, będących teraz na czasie. Czy kobiety po latach są zadowolone ze swojego wyboru? Jak są odbierane ich dzieci?

Sylwia, 29 lat – mama 6-letniego Mieszka

- Kiedyś znałam chłopaka, który miał tak na imię. Był bardzo pozytywną osobą. Odznaczał się w tłumie nie tylko dzięki imieniu, ale także osobowości. Ludzie lgnęli do niego i szanowali go. Postanowiłam, że jak będę miała syna, nazwę go Mieszko.

Muszę powiedzieć, że mój mąż w ogóle nie był przekonany do tego imienia, ale w końcu zgodził się. Teraz, po latach, przyznaje mi rację. Mieszko nie tylko wyróżnia się w naszej rodzinie, ale także w przedszkolu. Nikt się z niego nie śmieje. Mam nawet wrażenie, że to imię podoba się innym i mój syn jest dzięki niemu lepiej postrzegany. Zapewne częściowo to wynika z jego sposobu bycia, ale myślę, że imię też dużo daje.

Każdemu polecam imię Mieszko!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 22:31:54

Kłentin :D :D :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 21:38:53

Gizela - znam 4 osoby o tym imieniu, wszystkie to stare, zrzędliwe baby ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 20:34:56

Moja koleżanka nazwała dziecko Mela. Osobiście kojarzy mi się to z flegma :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 18:26:32

Gizela i Gustaw super :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 00:25:48

Dziwne imiona, naogół nadają dzieciom dziwni rodzice, którzy za wszelką cenę chcą epatować odmiennością. Takie dzieci też najczęściej są dziwne, sprawiające problemy w szkole, niestosjujące się do ogólnie przyjętych zasad, bo wynoszą to z domu. W/w matkom, które nadały córkom imiona Józefa i Kazimiera, zabrakło wyobraźni, ewentualnie miały jej za dużo. Cóż to za pocieszenie, że dziecko po dwuletnim przesladowaniu w szkole JUŻ zaczęło sobie radzić - nie sądzę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 17:13:31

Nie dałabym na pierwsze imię po kimś z rodziny (tak typowo po kimś, z zamiarem: bo to po babci/mamie/cioci). Na drugie może i tak, ale pierwsze odpada (wiem to już teraz, bo moi rodzice nie żyją a ich potencjalne wnuki nie będą miały na imion na ich cześć. Bez przesady)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 15:30:42

Myślę, że niezależnie od gustu powinno się nadawać imiona średnio popularne. Takie żeby później nie było, że co drugie dziecko na placu zabaw ma tak samo na imię, ale też tak żeby to imię nie było wyśmiewane za swoją oryginalność. Już lepiej kupić sobie chomika i dziwnie go nazwać, chomik w porównaniu do dziecka przynajmniej nie będzie z tego powodu wyśmiewany...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gertruda
(Ocena: 5)
2018-05-02 20:39:32

Uważam, że te osoby popełniły ogromny błąd. Gdy moja mama była w ciąży zmarła moja prababcia Gertruda. Mama postanowiła mi nadać jej imie - co prawda na drugie, ale za każdym razem gdy widnieje w jakichś papierach mam ochote zapaść sie pod ziemie.Gdybym miała tak na pierwsze to paliłabym sie ze wstydu przy każdym poznawaniu nowych osób. Niewątpie, że prababcia była wspaniałą osobą, ale nie rozumiem czemu w związku z tym mam nosić jej brzydke imie. Na pierwsze mam Zofia i choć teraz jest wysyp dziewczynek o tym imieniu za czasów mojego dzieciństwa (jestem rocznikiem 2001) nie poznałam, żadnej innej osoby w moim wieku o takim imieniu, nosiłam też okulary i wielu innym dzieciom kojarzyłam sie ze starymi babami. I zgadzam sie, że dzieci należy wychowywać tak aby sie nie śmiały z innych to i tak zawsze znajdzie sie taki dzieciak który zrobi sobie z tego rozrywke, a nie warto utrudniać życia dziecku od pierwszych dni życia bo mimo, że teraz już ludzie zmądrzeli i nikt sie z tego nie śmieje to jednak złe wspomnienia pozostały i nie da sie ich wymazać. Jednym słowem porażka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 20:47:08

Zocha, Zośka z całego serca współczuję. Okropne imię.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 08:17:29

Po prostu rodzice często są bardzo bezgustni. Ja na drugie mam Baśka i szczerze nienawidzę tego imienia. Jak na konia na wsi... nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby nadawać dzieciom takie imiona. Zocha, Baśka jeden pieron żenady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 15:25:30

Żyjemy w takich czasach że każdy rodzic ma prawo nazwać dziecko jak mu się podoba, dzięki temu rozszerza się tolerancja na inność czego w Polsce brakuje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 14:43:43

napewno lepsze jak te briany,jessici i vanessy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz