REPORTAŻ: „Moje dziecko dostanie luksusowy prezent na koniec roku szkolnego”

14 Czerwca 2018

Matki nagradzają swoje pociechy za przejście z jednej klasy do drugiej.

prezent na koniec roku szkolnego

Nagradzać dziecko za dobre oceny na koniec roku szkolnego czy nie? Wiele osób ma ten dylemat. Są rodzice, którzy uważają, że za wysiłek i mobilizację należy się nagroda. Z kolei inni są zdania, że nauka to obowiązek dziecka. Powołują się również na to, że najlepsi uczniowie dostają nagrody w szkole - najczęściej pod postacią ksiażek. Można też wyróżnić rodziców, którzy dają swoim potomkom prezenty niezależnie od wyników, za samo przejście z jednej klasy do drugiej. Co ciekawe, wiele z nich kupuje im luksusowe gadżety.

3-latka usłyszała w przedszkolu, że wygląda WULGARNIE. Poszło o tę sukienkę

Udało nam się porozmawiać z kilkoma mamami. Zdradziły nam, jak nagradzają swoje dzieci i co nimi kieruje. Niektóre z wyznań bardzo nas zaskoczyły.

Iwona

- Bartuś chodzi do czwartej klasy szkoły podstawowej. Na pewno nie można go nazwać szczególnie pilnym czy bardzo zdolnym, ale ja widzę, że się stara na miarę swoich możliwości. Już wiem, że na świadectwie przyniesie prawie same czwórki. Będzie też jedna piątka.

Nauczycielki raczej się na niego nie skarżą. Co najwyżej na rozmowy podczas zajęć, ale wiadomo, że prawie każde dziecko takie jest. Uznałam zatem, że należy mu się nagroda. Zapytałam Bartka, jaki prezent chciałby dostać. Syn marzy o najnowszym i’Phonie i wycieczce do kina. Zaoferowałam, że oprócz tego pójdziemy jeszcze na lody. Mam nadzieję, że Bartek będzie szczęśliwy. Nie mam zamiaru żałować pieniędzy na swoje dziecko.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (20)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 20:32:19

Fajne mamuski. Malo kiedy sie to zdarza. Ja mialam zawsze tak samo u siebie w domu, teraz mam 30lat i jestem szalenie wdzieczna moim rodzicom. Wspominam swoje dziecinstwo rewelacyjnie, moi rodzice zawsze robili wszystko dla mnie, a teraz ja robie dla nich co tylko moge. Zawsze wszyscy sie dziwia dlaczego mam taki rewelacyjny kontakt z rodzicami i dlaczego sa oni dla mnie najwazniejszymi ludzmi na swiecie. Drogie mamuski- wasze zachowania zaprocentuja. Wierzcie mi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 22:29:31

Ewidentnie sugerujesz, że dzieci trzeba przekupywać. Przecież wsparcie, docenianie i dobry kontakt nie ma nic wspólnego z gadżetami i bezsensownym "nagradzaniem" za nic. Naprawdę uważasz, że dzięki iPhoneowi ten dzieciak będzie miał lepsze relacje z rodzicami? Bo ja myślę, że nie za bardzo. Tutaj jest mowa tylko o zapychaniu dzieci poczuciem, że robią komuś łaskę wypełniając swoje obowiązki. To śmieszne. Dzieci trzeba chwalić i wspierać, ale bycie rodzicem to wychowywanie. Nagrody powinny być ukoronowaniem sukcesu. Jak wychować dziecko na dorosłego człowieka gotowego na prawdziwe życie, kiedy nie dajemy mu się zmierzyć z konsekwencjami swojego niedbalstwa i lenistwa? Stąd się biorą ludzie typu "mi się należy".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ty idiotko
(Ocena: 5)
2018-06-15 11:29:23

Szkoła dla dzieci jest jak praca dla dorosłych. Czemu niby nie miałyby dostawać wynagrodzenia za oceny lub poprawę? Tak, jak do pracy normalnego człowieka motywuje pensja, tak dzieciaka motywuje prezent na koniec roku. Nic w tym dziwnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-15 16:00:54

Czasem się zastanawiam, czy szkoła to obecnie nie gorzej niż praca. Ja wracam po 8 godzinach i mam spokój. Moje dzieci maja po 7-8 lekcji, potem praca domowa, jakieś prezentacje, przygotowania do sprawdzianów, wyjście żeby zrobić zdjęcia do plakatu, przeczytać lekturę ("Lalka" jakże fascynująca dla dzisiejszej młodzieży) itd. W ostatnie dwa piękne weekendy żadne z dzieci nie ruszyło się z domu (z wyjątkiem tych zdjęć do plakatu), ani na rowery, ani do babci na obiad. Bo ostatnie sprawdziany, bo stopnie wystawiane itd. To ja przed urlopem nie mam takiej harówy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stara baba
(Ocena: 5)
2018-06-15 17:17:09

U mnie w domu było tak samo - za sukcesy w nauce rodzice, dziadkowie, wujkowie, ciocie zawsze jakoś mnie wynagradzali. :) Nie oczekiwałam tego, ale nie powiem, było miło. Rzecz jasna nie dostawałam prezentów za każdą 5, ale np. za b. dobrą średnią, dobre miejsca w konkursach/ olimpiadach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 19:30:43

Mój syn ma mniej niż mocno przeciętne stopnie, a w wakacje poleci na wyspy kanaryjskie. Ale to nie jest żadna nagroda, po prostu tam jedziemy na wakacje. Pracuję cały rok, dobrze zarabiam i podczas urlopu chcę wypocząć. I nie mam ochoty na polskie morze. A że urlopu bez dziecka sobie nie wyobrażam więc logiczne że syn też jedzie. Ale też się spotkałam z krytyką, że funduję synowi taki wyjazd. A niby dlaczego ja mam rezygnować z fajnego urlopu??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 13:29:21

Bardzo mnie śmieszy zachwycanie sie ze dziecko w szkole podstawowej ma świadectwo z paskiem :D ludzie... Nie trzeba byc jakimś wybitnie zdolnym zeby przez podstawowke czy byle gimnazjum miec pasek :) ja mialam w kazdej klasie srednia powyżej 5i nie czułam sie jakas zdolna, nie prxesadzajcie z tym chwaleniem się dziecmi szczególnie na imprezach rodzinnych xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 19:44:33

Od momentu jak wprowadzili 6, to świadectwo z paskiem nie jest żadną sztuką. Wf, religia, plastyka, muzyka, technika na 6 i już średnia szybuje w górę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 13:02:13

A ja akurat uważam, że dzieci nie powinny dostawać nagród za coś, co jest ich obowiązkiem. Dziecko można nagrodzić za jakieś szczególne osiągnięcia. O czwórki i piątki w podstawówce się nawet nie trzeba zbytnio starać. Zagrożenie w podstawówce? Za to powinna być solidna kara, a nie nagroda. Teraz z roku na rok dzieci będą szły po linii najmniejszego oporu z żądaniem nagród. Najpierw się stawia wymagania, potem nagrody.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 20:33:05

Nie chciałabym, abyś była moją matką. Jesteś beznadziejną osobą. Dzieci lubią być nagradzane, a nie karane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 21:55:32

Co za brednie. Wszyscy lubią być nagradzani, kochani i doceniani. Ale nie każdy może. W życiu nie ma nic za darmo. Najpierw trzeba sobie na to zasłużyć. Potem mamy takie roszczeniowe, "dorosłe" bachory jak Ty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kolejna kretynka
(Ocena: 5)
2018-06-15 11:31:27

I te dzieci miały postawione zadania, z których się wywiązały. Widać, że Ciebie nikt nie nagradzał, bo nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-15 23:06:53

Skończenie czwartej klasy podstawówki to nie wyjątkowe osiągnięcie. To Ty się naucz czytać, bo mojej wypowiedzi ewidentnie nie zrozumiałaś. Pewnie dla Ciebie ukończenie podstawówki w odpowiednim czasie było wielki sukcesem ;).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 12:35:05

Koleżanki tej babki, co chce zafundować dziecku wakacje na Teneryfie, to mają straszny ból dupy. To widać po oburzeniu tych Grażyn.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 10:23:33

Nagradzanie i karanie dzieci nalezy do rodzicow. Jezeli uwazaja ze ich dzieci zasluguja na prestizowe prezenty to niech je im kupuja, po co dzielic sie tym z calym swiatem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 09:52:37

A tak szczerze to ile z wiedzy szkolnej przydało wam się w życiu, choćby przy rozwiązywaniu krzyżówek? Kto, pomijając inżynierów-specjalistów skorzystał z wiedzy na temat funkcji trygonometrycznych? Uczono mnie o wydobyciu boksytów w Afryce, a ani słowem nie wspomniano o bogactwach mineralnych własnego regionu. Wspomniano o mitach greckich i rzymskich, a ani słowa o dawnych Słowianach. Dzieciom należą się jakieś nagrody za zmuszanie ich do codziennego kieratu nudy i wkuwania wiedzy bezużytecznej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
hmm
(Ocena: 5)
2018-06-14 12:09:10

w sumie racja:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 06:45:04

Ta Pani od skrzypiec bardzo dobrze robi. Bo nagroda nagrodą, ale to tez rozwinie dziecko. Takie nagrody powinny być

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
hmm
(Ocena: 5)
2018-06-14 12:08:48

to jest dobre podejście, też się zgadzam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 12:40:25

Luneta i mikroskop podobnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz