Mój mąż nie chce ochrzcić dziecka. Co robić?

04 Grudnia 2016

Związały się z wyznawcami innej religii. Teraz mają problem.

czy ochrzcić dziecko

Kiedy się zakochujemy, przeważnie nie zwracamy uwagi na wyznanie mężczyzny albo mamy nadzieję, że wszystko samo się ułoży. W końcu miłość jest w stanie pokonać każdą przeszkodę… Niestety rzeczywistość nie ma wiele wspólnego z fabułami powieści i filmów romantycznych. Bywa brutalna i zaskakująca. Pojawiają się takie chwile w życiu, gdy stajemy przed dylematem: Pozostać przy swoich poglądach i twardo obstawiać przy wierze, a może dostosować się do mężczyzny? Przecież najważniejsza jest sama wiara i to, czy jesteśmy dobrymi ludźmi – tak tłumaczy sobie rozterki wiele kobiet. Jednak sytuacja staje się o wiele bardziej skomplikowana, gdy na świecie pojawia się dziecko. Wychować je we własnej wierze, w wierze męża, a może bez wiary?

Jest rodzaj kobiet, który dostosowuje się do partnera. Niektóre natomiast pragną, aby dziecko samo zadecydowało w przyszłości, jaką wiarę chce wyznawać lub czy w ogóle chce ją wyznawać. Mając przy boku wyrozumiałego mężczyznę, rozwiązują w ten sposób problem. Ale nie zawsze jest to możliwe. Bywa, że dla obojga partnerów ich zasady są bardzo ważne, a przynajmniej niektóre z nich. Jak wtedy rozwiązać problem? Czy w ogóle się da?

Pierwszym poważnym dylematem są chrzciny potomka. Niedawno udało nam się porozmawiać z trzema kobietami, dla których ten sakrament jest bardzo ważny. Niestety napotkały opór mężów i nie wiedzą, co robić.

Zobacz także: Mój chłopak muzułmanin

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

lela
(Ocena: 5)
2016-12-10 15:36:15

Cali katolicy, liczą się tylko ze sobą. Mój szacunek sięga zera.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-08 15:49:17

W Biblii jest napisane ze Jezus przyjął chrzest jak mial 33 lata! Nie był nieświadomym niczego dzieckiem! Więc wy wszyscy niby wierzący katolicy zacznijcie czytać swoje Biblie które zapewne macie w domu i wysnujcie jakies wnioski z tego!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-06 23:32:51

Ja nie chcę ochrzcić dziecka, które będę miał w przyszłości, ponieważ nie chcę mu sprać głowy bzdurami które głosi ksiądz z ambony... Przestańcie molestować umysłowo biedne dzieci. Dorośnie i sam sobie zadecyduje czy jest Bóg czy go nie ma, a nie na siłę mu będziecie wbijac do głowy te bzdury. Wystarczy, że nauczycie go co jest dobre, a co złe, a jezeli nie potraficie tego zrobić bez pomocy kościoła to chyba coś jest nie tak z waszymi zdolnościami wychowawczymi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-04 18:47:43

skoro obrządki nie mają dla niewierzących żadnego znaczenia, to po co te protesty? Sama nie ochrzciłabym dziecka, gdyby to była jedynie moja decyzja, ale jeżeli dla bliskich będzie to ważne, to zrobię to. Po co stwarzać powody kłótni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-04 16:03:17

Mój mąż jest Szwedem i na słowa, że chcę ochrzcić nasze dziecko, stanowczo zaprotestował. Zorganizowałam sama chrzciny, zaprosiłam naszych rodziców, moją babcię oraz chrzestnych dla dziecka, strasznie się zdenerwował ale w końcu dał za wygraną i stwierdził, że w sumie dla niego nie ma to większego znaczenia, a jeżeli dla mnie jest ważne to moge sobie urządzać obrządki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-04 14:49:43

Mąż nigdy na mnie nie naciskał. Wymaga jedynie czytania Koranu od czasu do czasu. WTF

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-12-04 10:46:49

Serio, obudziły się z ręką w nocniku i teraz narzekają? O takich sprawach należy rozmawiać PRZED ślubem! A skoro nie możecie się dogadać to ślubu się nie bierze i żadnych dzieci się nie rodzi. Mój facet też jest innowiercą, jesteśmy razem od dwóch lat i od dawna mamy dogadane gdzie weźmiemy ślub i jak będą wychowywane nasze dzieci. Mogę zrozumieć tylko pierwszą dziewczynę, chociaż też powinna porozmawiać z mężem wcześniej o tym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-05 17:18:21

Nieraz jest tak, że ludzie mają określone zdanie a potem je zmieniają. Nie wiem. ,chyba specjalnie nie chcą się kłócić czy coś a potem myślą że się to jakoś po kościach rozejdzie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-12-04 09:11:09

ta Alicja i Lucyna są jakieś nienormalne, czego się spodziewały i czemu nie omówiły tego wcześniej, zresztą dziwne, że Justyna też jakoś wcześniej się nie zorientowała, że jej mąż jest przeciwny kościołowi. mogł pogadać przed urodzeniem dziecka, a nie teraz udawać zdziwienie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1