Młoda mama wraca do pracy: Kiedy jest najlepszy moment na taką decyzję? Jak oswoić z tym dziecko?

16 Czerwca 2013

Kiedy kobieta po urodzeniu dziecka powinna podjąć zobowiązania zawodowe? I jak to zrobić, aby nie ucierpiała na tym rodzina?

sarah jessica parker

Wreszcie dobre wieści dla rodziców. Sejm przyjął ustawę wprowadzającą roczny urlop po narodzinach dziecka. W sumie do wykorzystania będą 52 tygodnie płatnego urlopu, którymi matka i ojciec mogą się dzielić. Płatny urlop dotyczy wszystkich rodziców, którzy opłacają ubezpieczenie chorobowe.Zgodnie z ustawą rodzicom przysługiwać będzie 20 tygodni urlopu macierzyńskiego (w tym 14 zarezerwowanych dla matki), sześć tygodni urlopu dodatkowego (obecnie wynosi on cztery tygodnie) i 26 tygodni urlopu rodzicielskiego. Urlop macierzyński będzie można rozpocząć już przed porodem. Maksymalnie do wykorzystania będzie wtedy sześć tygodni.

Dziecko czy praca?

Nie wszystkie jednak matki chcą korzystać z urlopów przysługujących na wychowanie dziecka. Niektóre kobiety szybko wracają do pracy. Faktem jest, że podjęcie zawodowych obowiązków po urodzeniu dziecka to szczególny moment w życiu rodziców, zwłaszcza matki. Dlatego w Polsce organizowana jest akcja „Mama wraca do pracy”, której patronuje marka Bebilon 2. W ramach akcji przeprowadzono ankietę, z której wynika, że aż dla 89 proc. młodych matek priorytetem wśród codziennych zajęć staje się opieka nad dzieckiem. Zobowiązania zawodowe wskazało znacznie mniej, bo 23 proc. respondentek. Co ciekawe, przed zajściem w ciążę pracę jako jeden z ważniejszych elementów życia wskazało 63 proc. Polek.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

pro single mama
(Ocena: 5)
2013-08-24 17:32:52

re: Młoda mama wraca do pracy: Kiedy jest najlepszy moment na taką decyzję? Jak oswoić z tym dziecko?

dostaje pieniadze na dziecko,na wszystko mi starcza nie mam potrzeby isc do pracy i nawet nie chce-sto razy wole spedzic czas z coreczka zamiast z nadetymi pracownikami przez 8godzin dziennie... do pracy wybiore sie tylko wtedy,gdy sytuacja mnie zmusi, teraz poki co jestem na urlopie,ktory juz trwa 4mies od urodzenia dziecka:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-06-18 23:49:06

re: Młoda mama wraca do pracy: Kiedy jest najlepszy moment na taką decyzję? Jak oswoić z tym dziecko?

O dziecku mogę pomarzyć - mam własną firmę jednoosobową - jest duży problem, gdy wyjeżdżam na wczasy czy jestem chora, co dopiero siedzenie kilka miesięcy z dzieckiem!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-06-16 08:04:29

re: Młoda mama wraca do pracy: Kiedy jest najlepszy moment na taką decyzję? Jak oswoić z tym dziecko?

najpierw trzeba mieć stałą prace... ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1