Kim jest Dzienna Mama?

30 Stycznia 2009

Dzienna Mama znana jest od dawna we Francji, w krajach skandynawskich i w Niemczech. Doskonale się tam sprawdziła. Dzienna Mama to projekt, który pomaga w życiu kobietom zarówno bardzo zapracowanym, jak i bezrobotnym.

Kim jest Dzienna Mama?

To profesjonalna usługa - elastyczna czasowo, dająca maluchom poczucie bezpieczeństwa. Bezrobotna mama zakłada w domu miniprzedszkole i zajmuje się dziećmi innych pracujących mam. Zaletą tej formy opieki nad maluchami jest to, że Dzienne Mamy nie kończą pracy o godz. 16, jak większość przedszkoli. Dziennej Mamie można zostawić malucha nie tylko na dzień, ale i na noc. A nawet na weekend, kiedy mama musi wyjechać na szkolenie albo na zjazd na studiach zaocznych. U Dziennej Mamy można zostawić nawet dziecko przeziębione, gdyż bez kłopotu odizoluje malucha od grupy, jednocześnie zapewniając mu dobrą opiekę i zabawę.

U Dziennej Mamy dziecko przebywa w środowisku bardzo zbliżonym do rodzinnego. Otoczenie można porównać do rodziny wielodzietnej. Dzienna mama przyjmuje najwyżej troje - pięcioro dzieci. W dużej grupie, w żłobku lub w przedszkolu, dziecko czuje się anonimowo, a u Dziennej Mamy, prawie tak jak w domu. dziecko z Dzienną Mamą ma kontakt emocjonalny, przywiązuje się do niej.

Nie każda kobieta może otworzyć taką działalność. Musi spełnić określone kryteria. Dobrze jest, aby Dzienna mama miała wykształcenie pedagogiczne, nie jest to jednak wymóg konieczny. Ważniejszy jest jej stosunek do dzieci, zapał. Kandydatka na Dzienną Mamę przechodzi szereg szkoleń - szkolenie dydaktyczne, kursy BHP i badania psychologiczne. Nie tylko ona jest egzaminowana, także jej rodzina mieszkająca w domu, w którym będą przebywać dzieci.

Czy ten projekt stanie się popularny, tak jak w krajach skandynawskich? Mocno mu kibicujemy, szczególnie teraz, kiedy niektórzy rodzice muszą miesiącami czekać na miejsce w żłobku lub przedszkolu.

Katarzyna Pawłowska baby-shower.pl.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (56)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

I think this is a real great blog post.Much thanks again. bfebabffbkcgckeb
(Ocena: 5)
2014-06-28 22:59:42

John

I think this is a real great blog post.Much thanks again. bfebabffbkcgckeb

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 16:53:44

co to są za komentarze?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-18 10:39:03

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-09 23:44:00

[quote="Gosc"]jak tak ma wygladac wychowanie dzieci, to naprawde lepiej odpuscic. moim zdaniem to taka ucieczka od macierzynstwa/ojcostwa[/quote] nie. po prostu niektorzy rodzicemusza pracowacw takich a nie innych godzinach czy dniach. nic sie na to nie poradzi. a rezygnujac z pracy, rezygnuja rowniez z uzyskania srodkow na wychowanie tych dzieci, i kolo sie zamyka. ja w tym nic zlego nie widze, nwet lepiej, ze dziecko ma taka "domowa" atmosfere, a nie masowke jak w wielu przedszkolach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-07 02:21:00

[quote="Gosc"][quote][b]Natalianoo[/b] Dla osób mniej inteligentnych, (bo widzę, że co niektórzy sobie z tym słowem nie radzą) IRONIA jest to drwina, złośliwość lub szyderstwo ukryte w wypowiedzi pozornie aprobującej. :) [/quote] Dzięki za wsparcie chociaż myślę, ze one i tak nie rozumieją :P[/quote] Może zapamiętają (albo zapiszą sobie) i kiedyś to wykorzystają :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-02 18:00:00

[quote="Natalianoo"]Dla osób mniej inteligentnych, (bo widzę, że co niektórzy sobie z tym słowem nie radzą) IRONIA jest to drwina, złośliwość lub szyderstwo ukryte w wypowiedzi pozornie aprobującej. :) [/quote] Dzięki za wsparcie chociaż myślę, ze one i tak nie rozumieją :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-02 01:04:00

Dla osób mniej inteligentnych, (bo widzę, że co niektórzy sobie z tym słowem nie radzą) IRONIA jest to drwina, złośliwość lub szyderstwo ukryte w wypowiedzi pozornie aprobującej. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-01 22:54:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Natalianoo[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Natalianoo[/b] [quote][b]Gosc[/b] uwazam, ze prawdziwa matka powinna wychowywac swoje dziecko. w koncu to z jej ciała ono powstalo? to Bog obdarowal wlasnie te, a nie Dzienna Matkę szansa bycia kims wyjatkowym dla tego malucha, autorytetem... kariera jesty niewazna...[/quote] Nooo... Najlepiej, aby kobieta była zwykłą "kurą domową" i siedziała całymi dniami w domu, bo miała "pecha", że natura tylko kobiety obdarowała możliwością rodzenia dzieci :D Brawo! (Dla mniej inteligentnych -z całym szacunkiem dla pozostałych- to jest ironia)[/quote] W swej ironii zapomnialas dodać, że żyjemy w tak bogatym kraju, ze każdy facet zarabia tak dużo, iż może utrzymywać swą wydającą na świat dzieci małżonkę!!! [/quote] Racja, zapomniałam tego dodać :D (oczywiście biorąc pod uwagę, że ma tego faceta :P)[/quote] Ależ jak mogła by nie mieć faceta- jakim była by dla dziecka autorytetem- przecież w naszym kraju nie ma samotnych matek!!![/quote] w naszym kraju nie ma samotnych matek?! chyba z ksiezyca spadłas [/quote] to byla IRONIA o ile wiesz co to slowo oznacza!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-01 21:56:00

hmm jakies to dziwne... moje dziecko ma sie przywiazac do jakiejs obcej baby? niieee... jakos mi to nie pasuje...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-31 19:51:00

jak tak ma wygladac wychowanie dzieci, to naprawde lepiej odpuscic. moim zdaniem to taka ucieczka od macierzynstwa/ojcostwa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz