Dziecięcy makijaż to norma?! Młode matki pozwalają malować się swoim córkom w wieku...

28 Sierpnia 2017

2-latki malują paznokcie, a statystyczna 12-latka używa już podkładu!

Kiedy zacząć się malować

Dawniej nikt nie pomyślałby, żeby malować małe dziecko. Obecnie zdarza się to coraz częściej i nie zawsze uchodzi za naganne postępowanie. W tym kontekście warto chociażby wspomnieć konkursy małych miss. Kilkuletnie dziewczynki biorą w nich udział, mając na sobie pełen makijaż, fryzurę prosto od fryzjera i niezbyt skromną kreację. Poza tym badanie opublikowane przez FalseEyelashes.co.uk, że matki pozwalają córkom na noszenie makijażu. Niektóre nawet dwulatkom. 2385 brytyjskich matek zostało zapytanych, w jakim wieku były, gdy zaczęły się malować. Średnio padała odpowiedź 10 lat i kilka miesięcy.

Potem zostały one zapytanie, w jakiem wieku pozwalają córkom na używanie konkretnych produktów kosmetycznych. Wyszło na jaw, że dwulatki mogą stosować lakier do paznokci, trzylatki otrzymują pozwolenie na cień do powiek, a czterolatki na błyszczyk.

Oto pełen wykaz, co i w jakim wieku mogą córki Brytyjek.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Giu
(Ocena: 1)
2017-08-29 20:52:38

Jak ja byłam mała to miałam malowane paznokcie, mojej córeczce też maluję i nie widzę problemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2017-09-17 03:26:51

bo glupia jestes

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-28 16:32:21

Dla mnie to jest chore. Takie zachowanie co raz bardziej utwierdza wszystkie kobiety w przekonaniu, że makijaż to obowiązek. Już w dzisiejszych czasach ciężko kobietom wyjść z domu bez pomalowania twarzy. Może się czepiam, może ktoś lubi się malować, ale najbardziej boli mnie to, że naturalne piękno zanika, a lansowane jest to co sztuczne i poprawione. Przec co wszystkie kobiety popadają w kompleksy. A przecież nie są jakieś brzydkie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1