ZŁE MATKI: Jakie jest prawdopodobieństwo, że wychowasz dziecko na mordercę?

07 Września 2017

Dr Elisabeth Yardley doszła do przerażających wniosków...

zła matka

Jak to się dzieje, że ludzie stają się mordercami? Profesor kryminologii, dr Elisabeth Yardley z Birmingham City University przekonuje, że sami ich sobie wychowujemy. Kobieta wyróżniła trzy typy matek, które się do tego przyczyniają. „Uważam, że to matki prędzej doprowadzą do ostateczności ze względu na swoją naturalną rolę” - otwarcie mówi w rozmowie z "The Huffington Post" (amerykańska witryna newsowa i blog polityczny – przyp. red.). Ta najbliższa dziecku osoba, która ma mu zapewnić bezpieczeństwo i obdarzyć bezinteresowną miłością sprawia, że jego życie zamienia się w piekło. 

Jakie typy matek wychowują morderców?

Antymatka

Charakteryzuje się z tym, że pochodzi z rodziny, którą w profesjonalnej terminologii określa się mianem „dysfunkcyjna”. Ma syndrom DDD (dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej – przyp. red.). Najbliżsi nie wypełniali wobec niej podstawowych zadań wychowawczych. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o domy, w których królował alkohol. Równie dobrze przyczynę stanowi obciążanie dziecka obowiązkami, które powinni wypełniać rodzice, złe traktowanie, przemoc fizyczna i psychiczna, brak uwagi, wsparcia oraz życie w poczuciu niepewności. Takie dziecko ma trudności m. in. w nawiązywaniu kontaktów, odnajdowaniu się w roli rodzica i wyrażaniu uczuć. Wyróżnia się cztery typy spośród DDD.

Zobacz także: Codziennie słyszą, że nie powinni jej pokazywać. Ich córka urodziła się BEZ TWARZY!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-07 12:23:44

Coś w tym jest. Gwałtu też dokonują faceci, którzy mają niezdrowe relacje z matką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-07 03:14:35

coś w tym może być. Jak w przypadku tego mordercy Eda Geina, co miał jakąś psychiczną matkę ,która robiła pranie mózgu dzieciom od małego. Ale też nie zawsze matka czy też ojciec są winni. Czasami rodzą się jednostki bez sumienia i empatii, i zwyczajnie zabija kiedy poczuje się bezkarny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1