Jakie imiona noszą… dłużnicy?

15 Stycznia 2016

Dość zabawny ranking. Przeczytajcie!

imiona dłużników

Krzysztof i Anna to nie tylko dość popularne imiona w Polsce. To również imiona, których właściciele najczęściej widnieją w bazie dłużników administrowanej przez Krajowy Rejestr Długów. W sumie imiennicy Krzysztofów zalegają już prawie na miliard złotych, a wszystkie zadłużone Anny mają do oddana swoim wierzycielom nieco ponad 370 milionów złotych.

Nadanie dziecku imienia to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Kim będzie Janek, na kogo wyrośnie Agnieszka, zastanawiają się często młodzi rodzice. Pod uwagę bierze się tradycje rodzinne i to, z czym kojarzy się dane imię. Krajowy Rejestr Długów postanowił przyjrzeć się swoim statystykom i na ich podstawie wskazać, których z imion lepiej nie nadawać swoim dzieciom, jeżeli rodzice chcą uniknąć tego, aby w przyszłości ich dziecko zostało dłużnikiem.

Dłużniczkami zostają najczęściej panie o imionach: Anna, Katarzyna, Agnieszka i Małgorzata – w bazie danych KRD znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy wpisów o tak nazywających się osobach. Z kolei liczba dopisanych do bazy dłużników pań o imieniu Anna grubo już przekroczyła sto tysięcy wpisów. Natomiast wśród najbardziej zadłużonych imion męskich królują imiona: Krzysztof, Piotr, Tomasz i Andrzej. W przypadku tych imion liczba tak dłużników o tych imionach za każdym razem przekracza sto tysięcy wpisów.

– Aktualnie najbardziej „zadłużone” imiona – zarówno damskie, jak i męskie, to raczej te klasyczne, polskie - takie jak Grzegorz, Beata, Joanna czy też Zbigniew. Wynika to z najczęściej z faktu, że statystycznymi dłużnikami są osoby około 40-go roku życia, a wśród tych osób imiona te są najpopularniejsze – wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA.

ZOBACZ TAKŻE: Imiona, którymi skrzywdzisz dziecko

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-15 16:04:23

re: Jakie imiona noszą… dłużnicy?

Pracuje w firmie windykacyjnej. Nawet dzisiaj przekazywalam do Krd jednego Pana Krzysztofa :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1