Historia K.: „Wszyscy szydzą z imion moich córek. Ja uważam, że są genialne!”

02 Września 2017

Najdziwniejsze jest to, że kobieta zdecydowała się na klasyczne imiona. W czym zatem tkwi problem?

imiona dla sióstr

Wybór imienia dla dziecka jest jedną z najbardziej emocjonujących kwestii. W ostatnich lata można zauważyć dwie wiodące tendencje. Jedna polega na nadawaniu imion staroświeckich takich jak: Hanna, Zofia, Helena, Zuzanna, Franciszek czy Szymon, natomiast druga na nadawaniu imion zagranicznych. Przykładem mogą być zarówno spolszczone i powszechnie wyśmiewane Brajan czy Nikola, jak i oryginalne Christian czy Mia. Na pierwsze z tych imion zdecydowała się była modelka Karolina Malinowska, natomiast na drugie Natalia Siwiec.

Jeżeli chodzi o najczęściej nadawane imiona w latach 2016/17, portal akademiaporodu.pl wskazuje z męskich Jakuba, Antoniego oraz Szymona, natomiast z żeńskich Zofię, Lenę, Zuzannę, Hannę oraz Julię. Zostały na nim również wymienione imiona najrzadziej nadawane w roku 2016. Są to: Aida, Kataleja, Larissa, Kora, Emilie, Salma, Heidi, Mason, Ambroży, Dylan, Hugon, Tom, Stanley i Enzo. Biorąc pod uwagę te dane, można stwierdzić, że za kilka lat przedszkola zapełnią się Zuziami i Antosiami, ale nie zabraknie również dzieciaków o imionach bardzo nietypowych. Trudno powiedzieć, czy lepiej jest być jednym z wielu dzieci o tym samym imieniu czy maluchem, który się przez nie za bardzo wyróżnia.

Niektórzy rodzice bagatelizują zagrożenie, jakie wiąże się z nadaniem dziecku konkretnego imienia. Euforia, która im się udziela wraz z narodzinami potomka, rodzi fascynację na każdym punkcie. Tak jest zwłaszcza z imieniem. Gdy uprą się przy jednej opcji, rzadko kiedy zwracają uwagę na dyskretne rady krewnych odradzających dany wybór. Tym sposobem witamy na świecie Kazie, Mściwojów, Vanessy i Amelki.

Zobacz także: Historia Ilony: „Wszyscy śmieją się z imienia mojego syna. Ja uważam, że jest piękne!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (40)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-10 15:49:01

W szkole powinni zwracać się do nich pełnymi imionami. Jak dla mnie to pomysł z imionami jest super.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-10 15:48:19

W szkole powinni zwracać się do nich pełnymi imionami. Jak dla mnie to pomysł z imionami jak super.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Helówka
(Ocena: 5)
2017-09-04 15:40:39

Alicja i Alina to bardzo ładne imiona. Myślę, że pozostaje ci wołanie na nie pełnymi imionami, by przyzwyczaiły się do nich i poradzenie, aby w takich sytuacjach jak w szkole upominały dzieci i mówiły (zależnie od przypadku), że mają na imię Alina/Alicja, a nie Ala.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-03 13:55:25

Sama mam na imię Alina i osobiście uwielbiam to imię. Zdrodnieniem jest Alinka, nie Ala. To zupełnie inne imię! Co więcej, zawsze mnie to wkurzało, jak ludzie to mylili. W życiu spotkałam jeszcze dwie Aliny. Nie podoba mi się to, ze na placu zabaw ktoś zawoła 'Zosia!' I przybiegają trzy. Tego samego chce dla swoich dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-02 23:20:42

imiona ładne ale sama nie potrzebnie do obu zwracałaś się Ala. No po co tak? przecież to 2 różne imiona. Powinnas nauczyć dziewczynki ze maja się przedstawiać pełnymi imionami gdy poznają kogos a nie zdrobnieniem i wtedy nie było by problemu. Na pewno by się polubiły z innymi dzieciakami i później już by nie było takich akcji. Bardzo dużo Twojej winy tu jest

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 3)
2017-09-02 21:40:24

Wszystko nakreciła mamusia, która chciała mieć dwie Ale...Alina mogłaby mieć zdrobnienie Lina a alicja- Ala i byłoby po kłopocie. Małe dzieci słyszą Ala i Ala, może nawet nie są świadome pełnych imion dziewczynek...w starszym wieku będzie to lepiej odbierane. W wczesnym dzieciństwie, w rodzinie może to jest nawet słodkie i fajne ale nadchodzi taki czas, że wszelkie "inności" są piętnowane, a potem znowu to mija

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-02 20:11:32

Co za bzdura że do Alicji i Aliny mówi Ala ,do Alicji może mówić Alunia ,Alusia ,Alutka a do Aliny po prostu Alinka,po co Ala?brak wyobrażni, mamy spowodował że dzieci z otoczenia jak usłyszała że do córek i jednej i drugiej lub one między sobą mówią Ala to czyja to wina?matki dzieci jej i te z otoczenia są niewinne to matka do obu zaczęła wołać Ala !!!!Niech teraz da jedna do innej szkoły i tyle .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-02 15:47:07

A moim zdaniem ta patologiczna mamusia ma racje. Powinnaś nauczyć dzieci, ze same powinny się bronić przed zaczepkami zamiast robić z nich ofiary losu i wtrącać się w ich konflikty z rówieśnikami. Jeśli coś sprawia, ze są wycofane, to właśnie to, że mamusia załatwia za nie wszystkie sprawy. Dzieci to dzieci. Wtrącanie się dorosłych to robienie im największej krzywdy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-02 13:58:26

Nie przejmuj się! Imiona bardzo ładne, Alinę możesz nazywać inaczej niż Ala i będzie po kłopocie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-02 11:59:17

Te imiona sa piękne, sama chętnie nazwałabym tak córkę ale Alicję juz w rodzinie mamy a na Alinę nie chce sie zgodzić mąż.. te imiona zdrabniać sie całkiem inaczej, twoje córki musiały wnieść złe zdrobnienia do szkoły i stad problem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz