Jak zorganizować bal maskowy dla przedszkolaków?

06 Stycznia 2011

Przygotowanie balu przebierańców to duże wyzwanie dla rodziców, którzy muszą zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę grupie rozbrykanych maluchów.

Jak zorganizować bal maskowy dla przedszkolaków?

Żadnego balu nie uda się zorganizować z dnia na dzień, więc rozpocznij przygotowania z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zacznij od listy gości, którą ułożysz razem ze swoim dzieckiem. Zaproszenia wykonajcie własnoręcznie i dostarczcie je na kilka dni przed planowaną zabawą. Poproście gości o jak najszybsze potwierdzenie udziału, a z rodzicami ustal, czy będą mogli sami odebrać dzieci po zakończonej zabawie.

Wybór menu na bal jest bardzo ważny. Na stole nie może zabraknąć łakoci, ulubionych cukierków i ciasteczek. Dobrym pomysłem jest przygotowanie uśmiechniętych kanapek z wędliną lub serami oraz ładnie udekorowanych sałatek. Zamiast niezdrowych chipsów podaj pokrojone owoce, napoje gazowane zastąp sokami lub koktajlami owocowymi. Wykorzystaj papierowe lub plastikowe talerze, kubki i sztućce - będzie bardziej kolorowo, bezpiecznie, a sprzątanie na końcu nie zajmie dużo czasu.

Jeśli urządzasz przyjęcie we własnym domu, wybierz największy pokój, gdzie dzieci będą mogły swobodnie tańczyć. Dekoracja „sali balowej” to świetna zabawa, która pozwoli wam wyczarować iście baśniowe wnętrze. Nie musisz ograniczać się do standardowych baloników i serpentyn -  możesz wykorzystać balowe akcenty ze sklepu Kids Town, np. fantazyjne parasole bambusowe.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-10 09:48:44

Świetny artykuł. Bardzo fajnie się go czyta. Czuś, że osoba, która to pisała ma pojęcie o organizacji przyjęć dla dzieci. Chętnie skorzystam z tych cennych porad.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-09 19:57:06

Jest dużo klubow malucha,organizujacych takie urodzinki,czy przyjecia ;) Przynajmniej w Katowicach napewno :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-06 10:19:50

Coś takiego powinno być organizowane przez przedszkola - osobiście nie wyobrażam sobie pilnowania 10 maluchów ;) Ale w moim mieście widziałam ogłoszenie od pań zajmujących się zawodowo byciem nianią, że organizują bal sylwestrowy dla dzieci. fajny pomysł, można zostawić pociechę i samemu tez iść na zabawę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1