Jak ukołysać do snu noworodka?

30 Grudnia 2010

Niewyspane dziecko to niewyspany rodzic. Spokojna noc maluszka odgrywa bardzo dużą rolę w życiu całej rodziny.

Jak ukołysać do snu noworodka?

W czasie snu dochodzi do wielu istotnych procesów w organizmie niemowlaków. Jednak ilość snu jaką potrzebuje dziecko nie jest ściśle określona. Jednemu organizmowi potrzeba więcej, a innemu mniej czasu na zregenerowanie sił. Średnio przyjmuje się, że na początku maluchy przesypiają około 14 – 20 godzin. Z czasem jednak dziecko przesypia mniej czasu, a jego uwagę coraz bardziej przykuwa otaczający go świat. Wydłuża się okres czuwania i normują pory snu, dziecko pomału uczy się odróżniać porę dnia od nocy. Około 6. miesiąca życia większość dzieci potrafi  już przespać całą noc bez wybudzania się.

Niewyspane, marudne i rozdrażnione dziecko potrafi wywrócić dom do góry nogami. Wielu rodziców ma problem z usypianiem niemowlaka, zwłaszcza na początku drogi macierzyństwa. Wiele mam myśli, że wykąpane, przewinięte i nakarmione dziecko będzie spokojnie spało długie godziny. Rzeczywistość bardzo szybko weryfikuje ten pogląd. Często okazuje się, że życie świeżo upieczonych rodziców podporządkowane jest małemu człowieczkowi i brak im czasu na chwile wytchnienia i odpoczynku. Początki bywają niekiedy trudne i zanim wszystko się unormuje, niejednego rodzica czekają długie, nieprzespane noce.

Spokój i bezpieczeństwo

Dziecięce problemy ze spaniem  są w dużej mierze podyktowane dużą rewolucją w życiu maluszka. Narodziny były dla niego bardzo wyczerpującym i stresującym momentem. Noworodek czuł się bezpiecznie w brzuchu mamy, gdzie było ciemno i ciasno.  Dlatego, aby czuł się równie komfortowo w nowym miejscu, należy mu stworzyć warunki jak najbardziej podobne do życia płodowego. Przed snem można opatulać go w kocyk i postarać się, aby w pokoju było przytłumione światło.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (14)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-02 01:35:10

Mój synek ma od urodzenia tak, że kłade go w łóżeczku bądź na łóżku wychodze, wchodze za 5-10 minut i on juz spi jak aniołek. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 22:17:21

A Moja córka ma skończone 4 miesiące.Pierwszy miesiąc budziła się raz w nocy,bo była głodna i zjadła i poszła wstać wstawała ok.7. Teraz chodzi spać o 22 i wstaje o 8,9 rano;) także nie ma problemu zadnego z Nią. Śpi dłużej ode mnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 14:47:04

Moja rada to spokojni rodzice, to spokojne dziecko. Mojemu dziecku towarzyszy muzyka już od czasu płodowego, gdy byłam w ciąży to słuchałam mp-4. A miałam duże słuchawki które kładłam na brzuszek, a moje dziecko wtedy kopało, było szcześliwe. Dodatkowo jak przyszłam do domu po porodzie, to wtedy już w pokoiku miał włączone radio i ciuchutko grało. Do tej pory ma zawsze ma włączone z cicho grającym radiem, to co że prąd jest 24 na 24h.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 11:55:25

generalnie dzieci karmione sztucznie spią wiecej;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 10:43:51

nie reklama łóżeczka- a przyciemniacza, coś jakby "obudowy" na każde standardowe łóżeczko... czytaj uważnie mamo w 7miesiącu. to, że niezbyt ładnie wygląda nie znaczy od razu, że jest do odstrzału. ja wiem, że każdy kieruje się funkcjonalnością łóżeczka i bezpieczeństwem malucha przy kupnie, ale nie oszukujmy się. część kieruje się już nie tyle tą ceną od której jesteśmy tak naprawdę uzależnieni- a kolorem , i tym, czy będzie pasowało do pokoiku. i pomimo, że rzeczywiście to oliwkowe zaciemnienie na pierwszy rzut oka wygląda jak jakiś bunkier, zdecydowałabym się na nie, jeśli mogłoby podnieść komfort snu dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 10:16:44

aaa że reklama łóżeczka :)) od razu tak piszcie a nie ściema jak dziecko sie usypia ;]]]]]]] . Jestem w 7 msc ciąży i jestem na etapie poszukiwania łóżeczka,ale czegoś takiego w życiu bym nie kupiła..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 10:54:37

Gdyby się okazało, że Twoje dziecko przy tym zasypia, to - wierz mi - kupiłabyś! Niemowlę to taki mały terrorysta, który pod groźbą niewyspania ustawia pod swoje dyktando całą rodzinę =)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 08:28:04

Wygląda jak namiot wojskowy dla dziecka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 23:28:57

inny kolorek i jest git :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 01:04:28

ja mam w domu 10tygodniowego maluszka i jakoś nie jestem strasznie wykończona. Co prawda należę do osób, które potrzebują mało snu. Nie przeszkadza mi jakoś szczególnie nocne wstawanie do mojej iskierki, ale tak na prawdę miałam z nią tylko trzy noce tak na prawdę nieprzespane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 01:06:58

No właśnie, to zależy od dziecka. Mojego brata synek miał kolki i pierwsze miesiące to był koszmar, bo dziecko płakało przez pół nocy. Potem nie płakało, ale nie było przyzwyczajone do przesypiania całej nocy, więc też nie spało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz