Jak kiedyś wychowywano dzieci? Będziesz ZSZOKOWANA tymi metodami

24 Lipca 2017

Zabójcze butelki, syrop z marihuaną, wino w jadłospisie...

dawne metody wychowawcze

Wychowywanie dzieci to trudny i sporny temat. Ciągle pisze się nowe poradniki. Psychologowie prześcigają się w wydawaniu opinii. Podobnie matki. Każda wie, jak najlepiej postępować z dzieckiem i chętnie poucza inne. Niektóre z metod wydają się wręcz absurdalne. Niejednokrotnie mamy do czynienia ze zbyt dużym rygorem albo ze zbyt dużą pobłażliwością. Ale temat wychowywania dzieci zawsze cieszył się powodzeniem. Tak jak dziś – poglądów na temat postępowania z potomstwem było wiele. Niektóre są szokujące.

Przekonajcie się, jakie metody wychowawcze, poglądy i specyfiki obowiązywały kiedyś!

Solenie niemowląt

W czasach starożytnych niemowlęta były solone niczym mięso. Naszym przodkom chodziło o to, aby ich miękka skóra stała się bardziej twarda, wzmocniona. Metoda polegała na zanurzeniu ich w osolonej wodzie przed założeniem powijaków.

Nietypowe powijaki

W średniowiecznej Europie bardzo ciasno owijano niemowlęta  płótnem. Dzieci nie były w stanie nawet ruszyć główką. Rodzicom chodziło o to, aby opieka była łatwiejsza. W ten sposób stawały się fizycznie niezdolne do ruchu. Obawiano się, że maluchy zaczną się schylać, zginać i przybierać najróżniejsze kształty. Sztywne owinięcie płótnem to uniemożliwiało.

Zobacz także: 10 zdań, których nie chce usłyszeć żadna matka

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-24 22:35:11

No ciemnota i tyle. Zamiast wiedzy, wierzenie w zabobony. Ilez kobiet, ale tez mezczyzn wierzy w jakies gusla i przyczepia do lozeczka, czy wozka, czerowna wstazke majaca odpedzic zle uroki? Religie i gusla powinny w koncu zniknca z powierzchni Ziemi i ludzie powinni kierowac sie wylacznie wiedza, ew intuicja. A nie zabobonami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-24 13:23:22

Nie mogę patrzeć na zdjęcia tych smutnych, płaczących dzieci...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-24 02:23:05

Nie pozwalaj siadać dziecku na kolana, bo bakterie, ale wsadź je do kołyski prosto pod owce, żeby mogło pić z brudnych wymion. xddd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Azor
(Ocena: 5)
2017-07-24 06:20:53

przy ludziach, którzy uważali mycie się za szkodliwe dla zdrowia, wietrzenie pomieszczeń za powodujące suchoty, a ubrania wierzchnie prali raz na pół roku, żeby się szybko nie zniszczyły, taka owca to był szczyt higieny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-24 14:34:27

Tak, ale skoro uważali brak higieny za samo zdrowie, to chyba to samo tyczyło się dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1