Jestem mamą. Nie będę przepraszać innych za...

23 Stycznia 2017

Odrobina zrozumienia względem matek by nie zaszkodziła. W każdym razie one czują się usprawiedliwione w tych kilku przypadkach.

matka

Rola matki jest jedną z najtrudniejszych w życiu. Wychowanie człowieka to nie tylko ogromny koszt finansowy wiążący się z dużą liczbą wyrzeczeń, ale także nieprzespane noce, stres oraz cierpienie. Już nie wspominając o przeżyciach podczas porodu... To wszystko sprawia, że niektóre kobiety często gloryfikują bycie matką i patrzą z góry na bezdzietne koleżanki. Te ostatnie z kolei naśmiewają się z mamusiek, oskarżają je o „pieluszkowe zapalenie mózgu”, brak ambicji oraz innych zainteresowań niż dziecko. Można powiedzieć, że trwa medialna „nagonka” na matki. Jedna z większych dyskusji dotyczyła m. in. karmienia w miejscach publicznych. Oprócz niej trwają również spory w Internecie. Są komentarze, których autorzy opowiadają się za matkami oraz wypowiedzi przeciwne ich opiniom oraz poglądom.

Być może jest to doskonały przykład potwierdzający, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. W każdym razie na portalu cosmopolitan.com opublikowana została lista rzeczy, za które matki nie powinny przepraszać nikogo. Ze względu na podjęty trud należy im się odrobina zrozumienia, a każda, mająca inne zdanie kobieta, najpierw powinna przekonać się na własnej skórze, czym jest macierzyństwo, zanim zacznie negować wymienione podpunkty.

Zgadzacie się, że matki nie powinny przepraszać za...

Zobacz także: „Głupie matki”. Co najbardziej denerwuje nas w kobietach posiadających dzieci?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (23)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-04-02 13:04:06

oskarżają je o „pieluszkowe zapalenie mózgu” - wcale nie, nikt tak nie mówi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ojoj
(Ocena: 1)
2017-01-24 08:23:56

niestety, ale na pierwszy rzut oka widać, że artykuł napisała biedna, sfrustrowana mama :/ tytuł nieadekwatny do treści.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 22:51:29

Nie tylko matki się tak zachowują- publikowanie zdjęć z restauracji, siłowni, wanny, epatowanie golizną i wielgaśnym dekoltem, nieświeże włosy i niewydepilowane pachy... do tego nie trzeba być matką żeby się tak bezmyślnie zachowywać. Mam koleżankę, która nosi bluzki ledwo zakrywające jej sutki, a się zesrać chce o to, że ktośtam piersią karmi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mordaWkubeł
(Ocena: 1)
2017-01-24 00:44:43

Tylko zauważ, że jest różnica między laską, co nie szanuje siebie samą, a matką, która nie szanuje prywatności swojego dziecka. Laska krzywdzi samą siebie, a matka swoje dziecko. Ta druga jest gorsza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-24 16:08:58

Bezmyślność to bezmyślność, nie ma co dopisywać sobie jakiejś szczególnej ideologii... to tak jakby kobiecie, która odżywia się zdrowo bić podwójne brawa, bo robi to dla swojego dziecka, to działa w obie strony i skoro nikt nie daje jakiś szczególnych przywilejów matkom to nie widzę powodu żeby je jakoś szczególnie ostrzej osądzać i podwójnie krytykować

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-26 12:57:43

Jest powód by ją podwójnie krytykować, gdyż naraża nie siebie a dziecko, które na pewno by sobie tego nie życzyło, gdyby miało coś do powiedzenia. A Twoje porównanie o zdrowym odżywianiu jest kompletnie nieadekwatne do sytuacji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 20:48:48

Ja natomiast znam kobietę która miała bardzo spokojne dziecko, które przesypiało kilka godzin z ciągu dnia (i na dodatek całą noc) a chodziła brudna i zaniedbana... I nie dbała przy tym wcale o dom. Wszędzie był syf. Ona tylko oglądała telewizję i jeszcze miała pretensje jak dzieciak spał "tylko" 2 godziny...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 17:34:48

Jestem mamą od pół roku i w sprawie karmienia piersią, to wszystko poj***ło. Innego tematu z takim terrorem w tle to nie spotkałam. Ja piersią nie karmię, tak wyszło, a co się nasłuchałam jaka jestem dziwna to moje. Te karmiące terrorystki nie dość, że z cycami na wierzchu latają, to jeszcze się czują upoważnione do wytykania innym matkom, że postępują inaczej. Był taki moment, że za pytanie ”karmisz piersią?” miałam ochotę lać po gębie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 22:42:41

Oj widocznie sama masz jakiś problem i kompleks na tym punkcie skoro aż tak bardzo nerwowo na to reagujesz. Jak tam mam to w nosie- karmię to karmię, nie karmię to nie karmię. A już kompletnie mam w odwłoku czym karmią inne kobiety, tak mnie to obchodzi jak zeszłoroczny śnieg, czasem rozmowę zagaję, ale to że tak powiem dla podtrzymania konwersacji jak z kimś nie znajduję wspólnego języka i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 14:23:29

Ja też jestem matką, ale nie wystawiałam piersi na widok publiczny przy karmieniu, nie chodzę brudna, i co najwazniejsze nie dodaje zdjęć dziecka na portale społecznościowe. Powód jest prosty: dziecko jest dla mnie najważniejsze i miło jest nim się pochwalić, ale przy normalnych spotkaniach, a nie w internecie. Uważam, że dziecko ma prawo do prywatności, a ja, nawet jako matka nie mam prawa go łamać. Jak podrośnie i samo będzie chciało publikowac swój wizerunek - proszę bardzo, jego decyzja. Niektórzy traktują dzieci jako reklamę samych siebie w internecie. To żałosne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 17:30:02

Dokładnie to samo uważam o publikowaniu zdjęć dziecka w internecie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
tsaa
(Ocena: 1)
2017-01-23 13:37:44

A co jeśli Ci powiem, że ludzie mają w dupie Ciebie i Twoje obsrane dziecko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
tsaa
(Ocena: 1)
2017-01-24 00:39:19

Tą odpowiedzią zabłysnęłaś jak gówno na słońcu. Nie dodaje takich fot inteligentko za dychę ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 11:55:59

Bo w artykule są opisane maDki - skrajne macierzyńskie sekciary, najgorszy typ matek, z których śmieją sie i bezdzietne i normalne matki na FB.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-23 10:11:48

Moja siostra i kuzynka to takie terrorystki. Mój narzeczony nie raz wpada do mnie do domu ( jak jestem w rodzinnych stronach) i moja siostra zawsze musi te cycory wywalić na wierzch. Raz jej mój narzeczony zwrócił uwagę, że " Olka ale te piersi to ty chowaj przed obcymi co ". Ta skwitowała "jesteś dziwny" :D Moja kuzynka to samo, kiedyś na weselu wystawiła cyce i zaczęła karmić ! Każdy facet odwrócił wzrok, a później mówili że to było ohydne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama bliźniaków
(Ocena: 2)
2017-01-23 09:55:11

Nie zgadzam się z ponad połową tych bzdur. Jestem mamą bliźniaków, i nie wyobrażam sobie pierwsze co chodzić brudna, drugie rozumiem że każda matka cieszy się z swoich pociech, rozumiem dodanie zdjęcie ale dodawanie kilku zdjęć dziennie i tym bardziej dzieci na nocniku lub w kąpieli to jak każdy wie kogo przyciąga, a ja osobiście wolę rozmawiać z znajomymi w realu lub przez tel, a nie tylko portale internetowe. I co do karmienie piersią też karmie a nie robię tego w miejscach publicznych, bo nie każdy ma chęć oglądać moje piersi, dla niektórych jest to sytuacja krepująca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2017-01-23 11:49:19

Mądry komentarz. Mam znajomą, każdy dzień nowa fotka, na niezablokowanym koncie. Nago w wannie? Nie ma problemu. Nie wiem czy ona nie myśli? Pedofili nie brakuje. Mimo tego, że rodzina i znajomi jej mówią co myślą, ona nie, ona jest MATKĄ i wie NAJLEPIEJ, a w ogóle kto ją śmie pouczać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz