„Wybrałam już imię dla córki, ale będzie miała beznadziejne inicjały! Co robić?”

05 Czerwca 2017

Faktycznie skojarzenia są dość kontrowersyjne...

imię dziecka

Dzieciaki w szkole potrafią być okrutne. Nic nie sprawia im takiej przyjemności jak znalezienie kozła ofiarnego, którego dręczą na różne sposoby. Wystarczy nietypowa cecha w wyglądzie, zachowaniu czy śmieszne nazwisko, aby paść ofiarą małych prześladowców. Niektórzy wychodzą ze środowiska szkolnego z traumami – śladami takiego traktowania. Niestety prawda jest brutalna – nauczyciele często nie wiedzą, co dzieje się w szkole, a czasami ignorują wiele oczywistych sygnałów.

Z troski o dobro dziecka rodzice powinni ze szczególną uwagą obserwować zachowanie swojej pociechy, a także starać się nie stwarzać powodów do szydzenia z potomka. Dotyczy to sposobu ubierania, wpajania dziwnych nakazów, a także wyboru imienia. Oryginalne sukienki są urocze jedynie w oczach matek, podobnie jak niektóre zasady dobrego wychowania (np. całowanie starszych ludzi w dłonie, co jest przestarzałym zwyczajem) oraz imiona. Ten temat był już przez nas kilkakrotnie poruszany. Pisałyśmy, jak bardzo można skrzywdzić dziecko imieniem. Każdy rodzic powinien także zastanowić się, jak imię będzie współgrało z nazwiskiem i jakie inicjały razem utworzą. On sam może nawet nie zauważyć, jak dziwna kombinacja z nich powstanie, ale dzieciaki szybko wyłapują takie drobiazgi. Czasami nazwisko brzmi normalnie, ale wystarczy zamienić jedną literkę i powstaje wulgarne, śmieszne słowo. Na to już nic nie poradzimy, ale na inne szczegóły już tak.

Niedawno rozmawiałyśmy z trzema kobietami, które spodziewają się potomków. Wszystkie są szczególnie wyczulone na to, że ich dzieci w przyszłości mogą spotkać nieprzyjemności w związku z imieniem oraz nazwiskiem. Nasze rozmówczynie obawiają się, że inicjały imion, które wybrały, tworzą z pierwszą literą nazwiska skrót, który źle się kojarzy. Czy przesadzają?

Zobacz także: REPORTAŻ: Ściągnę od Lewandowskich. Moja córka będzie miała na imię Klara!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

beza
(Ocena: 3)
2017-07-03 17:42:35

Niezauważalne inicjały to problem... ale imie Waldemar będzie jak nic nosiło z dumą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
WC
(Ocena: 5)
2017-06-08 16:44:24

Ojeju ale problemy ludzie wymyślają ja Jestem Wiktoria Ch.... i mam inicjały WC, jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2017-06-06 22:52:35

problemy pierwszego swiata...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-06 10:28:02

Faktycznie problem z....no wiadomo, z tylu ;) Chociaz moze my na to inaczej patrzymy, bo jestesmy dorosli. Ja mam imie, ktore czesto sie nadaje w Polsce suczkom i mialam na prawde przykre sytuacje w szkole gdzie na mnie gwizdali i rzucali mi jedzenie. Oczywiscie jak czlowiek dorosnie to przestaje sie przejmowac, ale dzieci sa okrutne i nie da sie temu zaprzeczyc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-05 21:57:43

jak sie troche posmieja to dobrze, to buduje charakter.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-05 23:02:26

albo socjofobie ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-05 20:20:16

SS

Mój tata ma inicjały SS, jego tata (mój dziadek) też miał inicjały SS a do tego ojciec dziadka (mój pradziadek) też miał inicjały SS. Nigdy nie słyszałam żeby ktoś kiedykolwiek się z tego śmiał a wręcz nikt nawet na to nie zwracał uwagi :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Temi
(Ocena: 2)
2017-06-05 20:11:50

Jak nie ma czego się uczepić, to teraz nawet i inicjały przeszkadzają... mój ojciec WC, ja KC, co też miało argument do śmiechu (2KC, bierzesz w trakcie...), ale to nie trwa długo, jeśli w ogóle ktoś zwróci na to uwagę. I co, że SS? Sama z karabinem nie zacznie latać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-05 18:15:18

Ja nawet o tym nie pomyślałam nadając imię ;) syn ma inicjały OC w wahałam się między imieniem Wiktor ;) i miałby WC (problem stanowiło zdrobnienie tego imienia nie skrót )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimek
(Ocena: 3)
2017-06-05 17:23:16

Ja mam inicjały AA tak samo jak i moja mam i jakoś z Tym żyjemy co z tego ze AA to skrót od anonimowego alkoholika .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
giu
(Ocena: 1)
2017-06-05 17:08:35

Problem "od śmigła"- by nie użyć wulgaryzmów. WC to często spotykane inicjały.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz