Imiona sprzed 100 LAT mają wrócić do łask. Sprawdzamy, jakie królowały w 1918 roku

27 Marca 2018

Niektóre z nich nadal świetnie brzmią.

starodawne imiona

Niektóre są modne, o innych już dawno zapomnieliśmy. Brzmią nowocześnie, albo trącą słusznie minionymi czasami. Królują w rankingach popularności lub próżno ich tam szukać. Wybór imienia dla dziecka jest dla większości rodziców ogromnym wyzwaniem. To ma być w miarę oryginalne, godne, niezbyt oklepane, pasujące do czasów i okoliczności, praktyczne i można tak jeszcze długo wymieniać. O konkrety trudno, bo każdemu podoba się co innego.

Może warto zainspirować się przewidywaniami ekspertów? Ci niedawno ogłosili wielki powrót imion z lat 90. To one mają robić furorę w najbliższych miesiącach i latach. Mateusz, Kamil, Michał, Karolina, Aleksandra i Paulina mają zdetronizować dzisiejszych faworytów. Ale nie tylko oni. Według portalu nameberry.com już wkrótce ma się rozpocząć prawdziwy szał na punkcie imion sprzed 100 lat.

Sprawdzamy, jak rodzice nazywali swoje pociechy dokładnie wiek temu. Myślicie, że moda na te imiona faktycznie ma szanse powrócić? Niektóre już dziś świetnie sobie radzą…

Zobacz również: Wielki powrót imion z lat 90. Rodzice oszaleli na ich punkcie

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 06:37:47

Właśnie nazwała córkę Janina. Po babci, ale żadne inne mi się nie podobało. Nie ma ładnych imion żeńskich...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 23:40:55

Bardzo mi się podoba imię Leokadia ale ze względu na skrót nigdy nie nazwę tak córki. Może postawie na imię spoza tej listy- Lidię. Od zawsze podobało mi się to imię. Jest jeszcze Diana, bardziej nowoczesne, a jednocześnie nie jest ośmieszające. Dobrze ze mam jeszcze dużo czasu na decyzje :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 07:45:12

w rodzinie mojej matki co druga kobieta ma na imię Leokadia... i szczerze? żadna się do tego imienia nie przyznaje i używa drugiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 10:02:33

Leokadia jeszcze spoko, teraz to nie wyobrażam sobie tego żeby córkę nazwać Gertruda czy Bernardyna. Może imiona ogólnie spoko, ale jakoś nie na dzisiejszy czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-27 22:17:24

Leokadia jest całkiem spoko, ale zdrobnienie LODZIA to jakiś koszmar! W tych czasach dziewycznka miałaby nieźle przerąbane :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1