Imiona, które noszą przebojowe dziewczyny (Sprawdź, czy Twoje znalazło się na liście!)

31 Lipca 2017

Jeżeli chcesz, aby Twoja córka była silną, niezależną kobietą, rozważ te imiona.

przebojowa

Przy wyborze imienia dla dziecka obecnie najczęściej kierujemy się tym, aby brzmiało ładnie i oryginalnie. Nie zanika również tendencja do nadawania staroświeckich imion. Na topie nadal jest Zuzanna, Zofia, Antonina, Helena, Maria, Franciszek, Jan, Stanisław czy Szymon.

Jeżeli właśnie stoisz przed tą trudną decyzją, chciałybyśmy Ci zasugerować zainspirowanie się odważnymi, walecznymi kobietami, które zasłynęły swoim postępowaniem. Takimi, które miały wpływ na losy kraju, a nawet świata. Dobrze jest także zwrócić uwagę nie tylko na znane osoby o tym imieniu, ale jego pochodzenie oraz znaczenie. Każde imię wiąże się z określonym zestawem cech i to wcale nie żart, że w pewien sposób ma wpływ na ukształtowanie charakteru dziecka. Nie tylko wychowanie się liczy. Jeżeli zajrzymy do dawnych podań czy ludowych mądrości, odnajdziemy w nich zapiski świadczące o wierze ludzi, że imię nie jest bez znaczenia. W tym przypadku nie warto ich lekceważyć.

Poniżej znajdziesz zestawienie imion kobiet, które zasłynęły w historii. Wśród nich są także imiona świętych dla tych z Was, które chciałyby, aby dziewczynka miała wyjątkową patronkę oraz imiona oryginalne, niebanalne. Ich wspólną cechą jest nawiązanie do waleczności, życiowej przedsiębiorczości, niezłomności ducha i odwagi.

Joanna

To imię nosiła Joanna d'Arc – bohaterka wojny francusko-angielskiej. Prosta dziewczyna zasłynęła swoją odwagą i walecznością, w niczym nie ustępującą odwadze mężczyzn. Brała udział w bitwach i niejednokrotnie była ranna. Jej życie zakończyło się tragicznie. Została spalona na stosie w wyniku niesprawiedliwego wyroku. Do końca nie straciła ducha. Jest znana także jako natchniona przez Boga, duchowa przewodniczka. To imię może pomóc Twojemu dziecku rozwinąć zdolności kierownicze, organizatorskie. Wiąże się również z życiową pasją i energią.

Jadwiga

Jedną z najsłynniejszych kobiet o tym imieniu była Jadwiga Andegaweńska, żona Władysława Jagiełły, święta i... król Polski. Jadwiga jest patronką naszego kraju. O tym, jaka siła w niej drzemała, świadczy kilka faktów. Przede wszystkim to dla niej Władysław Jagiełło przyjął chrzest. Po drugie brała udział w wyprawie na Ruś Czerwoną. Po trzecie miała wpływ na wynegocjowanie powrotu do korony ziemi dobrzyńskiej. Wśród znanych kobiet o tym imieniu można wyróżnić także Jadwigę Śląską, która została kanonizowana, oraz królową Jadwigę – żonę Władysława Łokietka. Imię Jadwiga ma pochodzenie germańskie i oznacza walkę oraz bój. Jadwigi charakteryzują się przedsiębiorczością oraz gospodarnością.

Zobacz także: Jakie imiona będą najpopularniejsze w 2017 roku? Które przestaną być modne? (Nasze typy!)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

wika
(Ocena: 5)
2017-08-18 17:29:41

my myślimy o Asi ;) Już coraz mniej czasu więc chyba tak zostanie jednak. Teraz już czas na leżenie i odpoczynek jeszcze problem z opuchniętymi nogami, muszę kupić maść z mamas i jeszcze czekać chwilę do porodu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-06 05:16:42

Estera? Amaga? Chyba dla jaj takie imie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-04 15:26:49

amaga?? jest wogole takie imie? brzmi strasznie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-01 01:18:08

Teofila. Serio?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aga
(Ocena: 5)
2017-07-31 18:10:43

Estera- ładne imię .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-31 02:49:04

No tak, dając w dzisiejszych czasach córce na imię Teofila z pewnością wyrośnie na przebojową kobietę o.O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1