„Nie zgadniecie, jakie imię wybrałam dla córki. Uznacie, że jest cudaczne, ale ja je UWIELBIAM!”

25 Stycznia 2018

Dobry wybór?

imię dla drugiego dziecka

Niektóre sławne osoby budzą w nas wyjątkowy podziw. Czasami dotyczy on zachowania, innym razem wyglądu, a jeszcze innym zainteresowań. Dobrze to widać na przykładzie kopiowania stylu ubierania się lub czesania się w taki sam sposób. Takie gwiazdy jak Marilyn Monroe czy Brigitte Bardot stały się inspiracją dla wielu kobiet. Podobnie jest dziś z niektórymi celebrytkami czy innymi znanymi osobami.

Obecnie naśladowanie często przejawia się także poprzez nadawanie swoim dzieciom imion osób, do których pałamy wyjątkową sympatią albo które uważamy za wzór do naśladowania. Można to poprzeć przykładem osoby Jana Pawła II. Gdy Polak został papieżem, matki często wybierały dla swoich synów imię Karol. Zresztą wcale nie musi chodzić o znane osoby. W naszych rodzinach również spotykamy przypadki, że nazywamy maluchy po krewnych, których pamięć pragniemt uczcić. Zazwyczaj chodzi o bliskich, których z jakiegoś powodu podziwiamy.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że to imiona osób znanych najczęściej wybieramy dla swoich dzieci. Być może dlatego, że ich wizerunek w mediach jest idealny i chciałybyśmy, aby nasze maluchy miały dobry wzór do naśladowania i pozytywnie kojarzyły się innym ludziom.

Gosia to młoda mama, która zdecydowała się nadać swojej córce imię po znanej i dystyngowanej osobie. Obecnie kobieta spodziewa się drugiego dziecka – także dziewczynki – i już wie, jakie imię jej nada. Gosia uważa, że nadawanie dziecku imienia po sławnej osobie to bardzo dobry pomysł.

Zobacz także: Striptizerki na urodzinach 12-latka. Internauci wstrząśnięci filmem z dziecięcej imprezy

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (30)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 00:55:18

Wyszlam za Dunczyka, mieszkamy w Danii razem z naszymi dwoma synami i w zwiazku z tym nadalismy dzieciom dunskie imiona, bo tak jest im latwiej, zreszta umowmy sie, tak jak Jessica Kielbasa brzmi zle dla polakow, to np. Krzysztof Larsen bylby po prostu dla dunczykow nie do przeczytania. Zdecydowalismy sie na Jensa po ojcu meza i Jacoba, bo zawsze marzylam o Kubusiu. Chlopcy mowia niezle po polsku, bo mieszkamy w miescie, gdzie jest sporo polonii i to sprawia, ze kiedy jezdzimy do Polski odwiedzic moja rodzine to imiona moich dzieci spotykaja z duza krytyka i nie wiele pomaga nawet wyjasnianie, ze chlopcy sa bardziej dunczykami niz polakami, bo przeciez prawdziwa patriota nawet na obczyznie dalby polskie imiona, bo zagraniczne to wiesniactwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 04:28:32

A kto się właściwie czepia tych imion?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 10:40:23

Polskie dzieci, z ktore spotykaja na palacach zabaw i ich mamusie., a nawet gdy zwroce sie imieniem do syna np. w markecie to starsze panie potrafia wyskoczyc z krytyka mimo ze widza nas pierwszy raz w zyciu, sa tez komentarze teatralnym szeptem, dlatego przestalam rozmawiac z dziecmi w miejscach publicznych w Polsce po polsku, zeby nie musiec sie tlumaczyc, ze wcale nie mam dupy wyzej niz sram tylko zwyczajnie moje dzieci są dunczykami. Byc moze w Warszawie czy Krakowie nie ma takich problemow, ale ja pochodze z Sanoka i tutaj spoleczenstwo jest raczej konserwatywne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 19:32:16

Ja wyszłam za mąż za Szweda, nasze dzieci też mają Szwedzkie imiona, Linda i Eric. W Polsce koleżanki śmiały się ze mnie bo uważają, że powinnam kultywować polską tradycję i się ośmieszam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 00:08:27

Jeśli mieszkasz za granicą to spoko, ale jeśli mieszkasz w Polsce no to będzie trochę dziwnie, i spodziewaj się różnych reakcji na to imię. Polskie społeczeństwo nie jest przyzwyczajone do takiego typu imion, tym bardziej do Megan czy Regan....oni sądzą, że te angielskie imiona DLA DZIEWCZYNKI, są męskie. Sama taki mam nick na yt i ciągle biorą mnie za faceta, to mnie strasznie wkurw...ale co poradzisz na ciemnotę. A co do pierwszej córki, Kate to Kasia- Katarzyna i ludzie mają rację, po co na siłę cudować i ,,zangielszczać,, imiona, skoro są ich polskie odpowiedniki ? Pewnie w szkole i tak ją zapiszą Kasia a nie Kate, wszędzie będą się do niej zwracać Pani Kasiu a nie Pani Kate. To nawet brzmi groteskowo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 21:58:37

Myślę, że jak obecne Dżesiki, Kathariny, Zosie i Amelki podrosną, to będziemy mieć taki mix imion, że to w końcu przestanie być powód do wyśmiewania się. Nie da się dziecku krzywdy zrobić nadając mu imię! Jeśli nie jest odwzorowaniem wulgarnego albo obraźliwego słowa, to jest ok! Krzywdę można dziecku zrobić utrwalając idiotyczne przekonania, że imię to powód do śmiania się z kogoś. Dorośnijcie, to tylko zlepek liter, nikt sobie sam imienia nie wybiera, więc jak można ludzi po tym oceniać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 21:23:29

Samej sobie trzeba było w urzędzie zmienić imie a nie krzywdę dziecku robić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 19:42:01

Dla mnie wszystkie zagraniczne imiona w połączeniu z polskimi nazwiskami to szczyt prostactwo.no chyba że ktoś mieszka na stałe za granicą no to ok.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 15:03:54

Jak Katherine ma być dystyngowana i z klasą skoro urodziła się wśród plebsu (także umysłowego)?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-01-29 18:43:15

No i tu wlasnie autorka tego, pozal sie boze, artykulu udowodnila, ze jest niedouczonym prostakiem, co to sie jej Katarzyna ze wsia kojarzy. Przydaloby sie spojrzec na przeszlosc Kate i jej rodzine i wiele innych aspektow zanim cudowac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 13:46:58

Tylko współczuć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
(Ocena: 5)
2018-01-25 11:45:25

serio? Katherina czy Megan są spoko a Brajanek już nie? Dla mnie jeden grzyb. Swoją drogą wkręcanie sobie, że takie imiona ułatwią życie (o ile ktoś nie będzie miał z tego beki) jest grubo w błędzie. Imię nie sprawi, że ktoś będzie dystyngowany, piękny czy z klasą. To kwestia osobowości a nie czegoś takiego jak imię. Co za naiwna kobieta. Poza tym Katarzyny były tez królowymi, księżniczkami a myślę, że Wielkiej Brytani nie jadna wieśniaczka nazywa się Kate

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 10:32:38

Imię Katarzyna to imię ze wsi? Niech przejrzysty karty historii ile wielkich kobiet nosiło to imię. Ja nie rozumiem co niektórzy ludzie mają do pięknych polskich imion. Moja córka ma na imię Bianca, a pisane przez c tylko z racji tego że mieszkam we Włoszech gdzie litera k nie jest używana ale imię i w języku polskim i włoskim brzmi tak samo. Katherine czy Catherine to typowo anglosaska forma imienia, która w polskich realiach wyróżnia, ale czy pozytywnie? Hmmm. Pani Małgorzata powinna nabrać trochę dystansu do siebie i nie leczyć swoje kompleksy poprzez dzieci. Poza tym jeżeli jej się własne imię nie podoba to po skonczeniu osiemnastki mogła sobie to imię zmienić I się radować nowa tożsamością a nie fundować dzieciom, co prawda piękne imiona, ale na polskim podwórku świadczące o niskim pochodzeniu i wyksztalceniu oraz brakiem smaku rodziców

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-25 10:24:15

A Mi się podobają imiona Marika albo Adrianna :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 00:14:56

Marika ? Przetłumacz sobie co to znaczy w jęz. hiszpańskim, to zmienisz zdanie :D Już wyobrażam sobie jak twoja przyszła dorosła już córka poznaje jakiegoś Hiszpana i mu się przedstawia :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 08:56:01

Ja jestem Adrianna, jako dziecko miałam za złe rodzicom, że nie jestem jak koleżanki Anie, Kasie, Karoliny, ale dziś, w wieku 25 lat, bardzo mi się podoba moje imię. Chociaż dzisiaj to imię jest popularniejsze, niż dawniej ale nadal nie jest tak często nadawane, jak Zosia, Hania, Zuzia itd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz